Clio 1.5 dci, l.'03 - dilaponk
- jack_majstr
- Prispevkov: 14
- Pridružen: 05 Apr 2011, 20:52
- Kraj: Ivančna Gorica
Aha no po slikah sodeč mi ga še nižati nebi bilo treba
Bojo enkrat ob priliki tudi feltne druge
.
Zdaj pa imam še nekaj vprašanj, nujno rabim odgovore saj se spuščam v to stvar prvič in mi ni še čisto vse pojasnjeno.
Nameravam menjati olje, oljni filter, zračni filter, filter klime, filter goriva.
Za olje vem pač poiščem čep, olje spustim ven odšraufam filter - tukaj se pa ustavi. S čim ga naj odšraufam ( francoski ključ ? ). No potem zategnem čep, privijačim oljni filter ( tesnilo namažem z oljem in dobro zategnem na roke). Nalijem olje, a kaj ko spet nevem koliko ga gre notri.
Zračni filter se mi dozedva da se skriva pod vso tisto plastiko na motorju kajne?
Filter za gorivo je mogoče črna škatljica v katero so speljane meni se zdi 3 cevke, to je spredaj pri motorju?
Le filter za klimo nebi vedel kje se nahaja.
Če mi lahko kdo pomaga bi lepo prosil, da pripravim dilco za naslednjih 15k km.
Zdaj pa imam še nekaj vprašanj, nujno rabim odgovore saj se spuščam v to stvar prvič in mi ni še čisto vse pojasnjeno.
Nameravam menjati olje, oljni filter, zračni filter, filter klime, filter goriva.
Za olje vem pač poiščem čep, olje spustim ven odšraufam filter - tukaj se pa ustavi. S čim ga naj odšraufam ( francoski ključ ? ). No potem zategnem čep, privijačim oljni filter ( tesnilo namažem z oljem in dobro zategnem na roke). Nalijem olje, a kaj ko spet nevem koliko ga gre notri.
Zračni filter se mi dozedva da se skriva pod vso tisto plastiko na motorju kajne?
Filter za gorivo je mogoče črna škatljica v katero so speljane meni se zdi 3 cevke, to je spredaj pri motorju?
Le filter za klimo nebi vedel kje se nahaja.
Če mi lahko kdo pomaga bi lepo prosil, da pripravim dilco za naslednjih 15k km.
ful dobra barva
pa da ti malo lušte nardim
moj ex clio
:
http://www.shrani.si/f/c/la/4mz76QQR/2/12102008058.jpg
http://www.shrani.si/f/1k/OY/dLt0dYD/12102008056.jpg
pa da ti malo lušte nardim
http://www.shrani.si/f/c/la/4mz76QQR/2/12102008058.jpg
http://www.shrani.si/f/1k/OY/dLt0dYD/12102008056.jpg
- jack_majstr
- Prispevkov: 14
- Pridružen: 05 Apr 2011, 20:52
- Kraj: Ivančna Gorica
No se vidi da še nisem vešč teh zadev
Sicer pa ja če malo bolj pogledaš res vidiš da je nižan.
Deniss hvala za link, bom še jaz dokumentral vse ko bom menjaval, mogoče bo kdo na forumu še potreboval take napotke v slovenščini in malo bolj domačim opisom, pa še isakt mu ne bo treba preveč.
_BosTeK_ hudd clio
. Brava je pa special
. Tele temne šipe prov pašejo h tej barvi očitno (me je začelo mikat še v to smer).
Kaj pa je blio potem z njemu, prodaja ali preoblikovanje ?
Deniss hvala za link, bom še jaz dokumentral vse ko bom menjaval, mogoče bo kdo na forumu še potreboval take napotke v slovenščini in malo bolj domačim opisom, pa še isakt mu ne bo treba preveč.
_BosTeK_ hudd clio
Kaj pa je blio potem z njemu, prodaja ali preoblikovanje ?
- jack_majstr
- Prispevkov: 14
- Pridružen: 05 Apr 2011, 20:52
- Kraj: Ivančna Gorica
_BosTeK_ se zgodi nimaš kej
dobro da si ga vsaj prodal potem.
Drugače pa včeraj zamenjal filtre in olje( elf 15W-40, oljni filter, zračni filter, klima filter). Končni strošek 60€ + 1 pa pou ure lastnega dela in to je to. Simpl k pasulj. Ob priliki dobim še filter za gorivo in to je to za nekaj časa
Drugače pa včeraj zamenjal filtre in olje( elf 15W-40, oljni filter, zračni filter, klima filter). Končni strošek 60€ + 1 pa pou ure lastnega dela in to je to. Simpl k pasulj. Ob priliki dobim še filter za gorivo in to je to za nekaj časa
- jack_majstr
- Prispevkov: 14
- Pridružen: 05 Apr 2011, 20:52
- Kraj: Ivančna Gorica
Spet se javlam po dovgem času. Kljub temu da bo treba čez skoraj 2 tedna vozila pripraviti na zimo, si nisem mogel dati miru in sem nabavil felnte Reds, ter gune dimenzij 195/50/R15 ( letna izvedba).
Komentarji, pripombe in graje zaželjene, sam niti nevem ali mi je ušeč ali je grdo. Prosil bi še pomoč pri svetovanju v katero barvo naj barvam čelusti.
Slike:
http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc01504m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 503gk.jpg/
Komentarji, pripombe in graje zaželjene, sam niti nevem ali mi je ušeč ali je grdo. Prosil bi še pomoč pri svetovanju v katero barvo naj barvam čelusti.
Slike:
http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc01504m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 503gk.jpg/




