laguna obcasno ne vzge

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
guro
Prispevkov: 9
Pridružen: 18 Apr 2007, 14:56

laguna obcasno ne vzge

Odgovor Napisal/-a guro »

Dober dan imam laguno letnik 95. Masina je 1.8.
In avto obcasno ne vziga. Ko je avto mrzel (zjutraj) ali ce dalj casa stoji vedno vzge. Ko pa se nekaj casa vozim da se segreje in potem kaksne 20-40 minut pocakam noce vzgati. Avto vergla in vergla vendar ne vzge.
Sem mislil da je senzor vziga (senzor na vztrajniku) vendar mi je mehankar rekel da te masine se nikoli niso imele problemov z tem senzorjem.
Menjana je razdelilna kapa ki naj bi prebijala vendar avto se vedno ne vziga.
Avto naj bi bil priklopljen na tester in ni pokazal nobene napake.
KAj bi lahko bilo :?: :?:
Je kljub vsemu lahko senzor vziga :?: Avto sem spustil po klancu v prestavi vendar se kar ni hotel vzgati.
Ko vergla nekaj ropota na desni strani avtomobila.
Najvecji problem pa je ker ravno takrat ko hocem mehankarju pokazati da ne vzge ali pa da bi ga takrat priklopil na senzor , takrat vedno vzge.
Pumpa za bencin pomoje dela. Ko das kontak se ponavadi slisi pumpa za bencin kajne?

Prosim za odgovore

lp
guro
Prispevkov: 9
Pridružen: 18 Apr 2007, 14:56

Odgovor Napisal/-a guro »

Meni ko avto vzge dela normalno.
Ali kdo ve kje se pri tej masinini skriva pumpa za bencin?
Uporabniški avatar
R19
Prispevkov: 748
Pridružen: 11 Dec 2006, 19:35
Kraj: Sentjur / Celju

Odgovor Napisal/-a R19 »

Ce se pumpa slisi ob kontaktu ko ne vzge pol mnda bencin pumpa ni ...
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: laguna obcasno ne vzge

Odgovor Napisal/-a Stupo »

guro napisal/-a:Dober dan imam laguno letnik 95. Masina je 1.8.
In avto obcasno ne vziga. Ko je avto mrzel (zjutraj) ali ce dalj casa stoji vedno vzge. Ko pa se nekaj casa vozim da se segreje in potem kaksne 20-40 minut pocakam noce vzgati. Avto vergla in vergla vendar ne vzge.
Sem mislil da je senzor vziga (senzor na vztrajniku) vendar mi je mehankar rekel da te masine se nikoli niso imele problemov z tem senzorjem.
Menjana je razdelilna kapa ki naj bi prebijala vendar avto se vedno ne vziga.
Avto naj bi bil priklopljen na tester in ni pokazal nobene napake.
KAj bi lahko bilo :?: :?:
Je kljub vsemu lahko senzor vziga :?: Avto sem spustil po klancu v prestavi vendar se kar ni hotel vzgati.
Ko vergla nekaj ropota na desni strani avtomobila.
Najvecji problem pa je ker ravno takrat ko hocem mehankarju pokazati da ne vzge ali pa da bi ga takrat priklopil na senzor , takrat vedno vzge.
Pumpa za bencin pomoje dela. Ko das kontak se ponavadi slisi pumpa za bencin kajne?

Prosim za odgovore

lp
Si ga probal zakleniti in ponovno odkleniti?
Bencinska pumpa naredi "bzzzz" ob kontaktu?
Slika
Uporabniški avatar
moofdi
Prispevkov: 980
Pridružen: 21 Feb 2007, 17:21
Kraj: Radovljica

Re: laguna obcasno ne vzge

Odgovor Napisal/-a moofdi »

Stupo napisal/-a:Si ga probal zakleniti in ponovno odkleniti?
Ta je pa mal bosa :roll: Kaj ma to veze? Ko obrnes kljuc more avto vzgat, pa gremo, ne pa da ga bos vsakic zaklepov pa odklepov preden bos vzigal. :roll:
Če je ravno, ni zabavno.
guro
Prispevkov: 9
Pridružen: 18 Apr 2007, 14:56

Odgovor Napisal/-a guro »

Mehanik je rekel da je moznost da je kaksen slab stik na pumpi, zato me zanima ce mi lahko kdo pove kje se nahaja.
Ja pumpa neredi buzzzz, nekaj takega ja, sam nisem pa 100% preprican ce to naredi tudi ko ne vzge .
Ce je kdo imel podoben primer ali se mu vsaj malo sanja kaj bi lahko bilo se priporocam za pomoc.
Bom probal ko nebo vzgal zaklent in odklent avto.
lp
Uporabniški avatar
sLOVEnec
Prispevkov: 334
Pridružen: 05 Avg 2005, 18:00
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a sLOVEnec »

A je slucajno, kadar ti noce vzgat, zunaj vlazno? Ker imel sem laguno L.95 z enakim motorjem, ki je bila muhasta in je zjutraj takoj vzgala, po 10 minutah pa ugasnila, ko je bila stopnja vlage velika....
Laguna II Initiale 1.9 DCI
guro
Prispevkov: 9
Pridružen: 18 Apr 2007, 14:56

Odgovor Napisal/-a guro »

Zaenkrat to nisem opazil.
Vziga mrzla brez problema, vziga vroca brez problema ampak nekje vmes ko avto hladi pa ne vzge (pa se to ne zmeraj).
Po moji logiki je nekje en stik. Ko se masina segreje se avtomatsko segreje vse okoli nje in se potem razlicne kovine razlicno raztegnejo in krcijo. In ko se ohlaja se mora nekaj hitreje skrciti in ni stika po moji logiki kaj bi pa to bilo pa zakaj je zacelo to po 14 letih nagajat pa nevem.

lp
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: laguna obcasno ne vzge

Odgovor Napisal/-a Stupo »

moofdi napisal/-a:
Stupo napisal/-a:Si ga probal zakleniti in ponovno odkleniti?
Ta je pa mal bosa :roll: Kaj ma to veze? Ko obrnes kljuc more avto vzgat, pa gremo, ne pa da ga bos vsakic zaklepov pa odklepov preden bos vzigal. :roll:
Ce avto nekaj casa stoji, se aktivira blokada motorja.
Ko ponovno zaklenes in odklenes (z daljincem), se blokada izklopi.
Slika
Uporabniški avatar
moofdi
Prispevkov: 980
Pridružen: 21 Feb 2007, 17:21
Kraj: Radovljica

Re: laguna obcasno ne vzge

Odgovor Napisal/-a moofdi »

Stupo napisal/-a:
moofdi napisal/-a:
Stupo napisal/-a:Si ga probal zakleniti in ponovno odkleniti?
Ta je pa mal bosa :roll: Kaj ma to veze? Ko obrnes kljuc more avto vzgat, pa gremo, ne pa da ga bos vsakic zaklepov pa odklepov preden bos vzigal. :roll:
Ce avto nekaj casa stoji, se aktivira blokada motorja.
Ko ponovno zaklenes in odklenes (z daljincem), se blokada izklopi.
Ne vem no, mamo tud renoja doma, pa se blokada izklopi ko das kontakt. Blokada se pa spet vklopi takoj ko avto ugasnes.

Mislim da laguna nima nic drugace narejeno.

Mislim da bo tukej kaj drugega krivo... :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Denkooo
Prispevkov: 15
Pridružen: 26 Sep 2008, 19:35
Kraj: Prepolje

Odgovor Napisal/-a Denkooo »

Pozdravljeni, da ne bom odpiral nove teme!

Imam laguno 2, 2001 letnik, 1.8 16V, predelava na plin!

Imam pa probleme z vžigom ko je mrzel, kar pomeni da mi vergla cirka 3 do 5 sekund preden vžge.
Tukaj plin nima nobene veze, saj do 35 stopinj vozim na bencin.

Ali je mogoče bencinski filter zamašen? domnevam, saj velikokrat vozim z bencino skoraj do minimuma, pa je mogoče že poln svinjarije!
Problem pa je da ga ne najdem da bi ga menjal, a mogoče kdo ve kje se nahaja?

Če nebo filter kriv, pa zna biti da je ali pumpa ali pa kaki slabi kontakti. Vse to se dogaja samo pri mrzlem vžigu.

Hvala za odgovor in lp
Uporabniški avatar
[KEKEC]
Prispevkov: 1217
Pridružen: 01 Apr 2007, 01:53
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a [KEKEC] »

Kaj pa kaki senzor na vztrajniku?
Denkooo
Prispevkov: 15
Pridružen: 26 Sep 2008, 19:35
Kraj: Prepolje

Odgovor Napisal/-a Denkooo »

Ja ne vem še, moram prvo bencinski filter menjat! Potem pa nadalje!
Hvala za odg..
Uporabniški avatar
sLOVEnec
Prispevkov: 334
Pridružen: 05 Avg 2005, 18:00
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a sLOVEnec »

Težko verjamem, da bi bil kriv filter, glede na to, da je zadeva temperaturno odvisna. Pri bencincih se težave pojavijo šele hudo pod minusom....
Laguna II Initiale 1.9 DCI
Uporabniški avatar
Blaz - coupe
Prispevkov: 85
Pridružen: 18 Feb 2008, 15:55
Kraj: Dolenjska- Dvor

Odgovor Napisal/-a Blaz - coupe »

Če imaš možnost odmontiraj senzor na vztrajniku in mu zmeri upornost. (oz. ga niti ne rabiš dol vzet, samo odklopiš) Mislim da mora biti upornost ali 270 ali 370 Omov. Bom preveril ta podatek. In če je tam nekje je senzor OK. Renault ima težave s temi senzorji, ampak v bistvu v večini primerov sam senzor niti ni kriv ampak so krivi kontakti na konektorju ali pa tam ko je prilotan. Skratka, če je upornost prava, potem našpricaj z WDjem kontakte na konektorju, pa preveri malo spoje ko je prilotan, ali pa ga prilotaj na novo.
Odgovori