Talisman

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

" Vozilo je testno, zelo lepo ohranjeno in nepoškodovano."

Bodo po popravilu popravili tudi tale citat?
RenaultfanR
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 Mar 2017, 13:10

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a RenaultfanR »

Ja, to me res zanima, kdaj in kaj bodo popopravili v tem oglasu. :-)
Uporabniški avatar
Andyr26
Prispevkov: 232
Pridružen: 29 Maj 2009, 14:34

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a Andyr26 »

Ta Talisman je bil danes cel dan parkiran pred salonom in nisem opazil, da bi bil kaj poškodovan.
Renault Laguna II Initiale Paris 2.0dci 127kW l.2007
Uporabniški avatar
R1916V
Prispevkov: 8
Pridružen: 04 Nov 2016, 13:43

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a R1916V »

Avto enkraten, sem ga preizkusil pri Malgaju, bomba izkušnja!
RenaultfanR
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 Mar 2017, 13:10

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a RenaultfanR »

Bom prav danes šel mimo in pogledal, me pa res zanima.
Hmmmm, da ni blo vse samo izmišljotina, je kak "pomembnež" želel malo prek vrste probat avto, pa so raje nekoga "nepomembnega" skenslali.
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Bom pa jaz poročal, čeprav večina ne bo vesela mojega mnenja. Sem bil na testni cca dva mesca nazaj. Bil je neke grde sive barve, kar sicer ni važno :) Imel je srednjo opremo, kar pa tudi ni važno, ker sem bil pred tem že na testni z Espace-om Initiale, tako da vem, kako zgleda nova generacija Renaultov z najvišjo opremo, saj so vsi praktično isti, razen oblike riti.
4control je verjetno super, ko se ga navadiš. Jaz sem imel premalo časa, na žalost. Težavo sem imel pri parkiranju rikverc v ozek prostor pod kotom 90°, saj mi je šel avto proti drugemu avtu, namesto da bi se umikal. Saj pravim, navadit se je treba, pol je verjetno super. Motor je v redu, pripomb nimam, ni pa noben presežek. V Talismanu še gre tale 1.6dCi, v Espace-u se pa že matra. Menjalnik je super. Nima tiste popolnoma neopazne menjave prestav (kot npr. pri CLA 220d ali pa V90/XC90 l.2016 D5) ampak malo čutiš kdaj zamenja, kar je meni osebno všeč. BOSE ozvočenje mi ni bilo všeč, če sem pošten. Kvaliteta predvsem me je razočarala. Notranjost je ok. Spet, noben presežek ampak nobenih pripomb. Je boljše kot v Espace-u, -kjer imaš tablico na sred armature, okrog pa kos plastike-, ker je vse skupaj lepše oblikovano. Tudi zunanji izgled je čist ok, razen če ni te sive barve, na katero sem jaz naletel :) Vožnja je pa res primerljiva s CLA. CLA sem imel na testu kasneje ampak sem se takoj spomnil na Talismana po parih kilometrih. V redu, brez pripomb, ampak spet, noben presežek. Offtopic: Talisman ima (logično) avtomatsko notranje samozatemnitveno steklo. CLA pa ima en faking "štift" s katerem prestaviš filter v špeglu. Sramota. Sem mislu, da to sploh ne obstaja več. Kao neka premium znamka...

In moj SUBJEKTIVNI zaključek, za katerega si lahko misliš kar hočeš je, da je Talisman francoski Passat. Vse je v redu, nimam pripomb, težko bi našel kaj narobe z avtom... Ampak nič me ne pritegne, da bi si ga želel. V nobeni stvari ni boljši od drugih. V vsem sem videl nek švabski kompromis. Nekako mrtev avto se mi zdi, brez kakršnekoli "duše" (lol). Rekel bo misto, kot sem rekel v Golfu 6 2.0TDi od stare mame... Vse je ok, nič ni narobe, sam nikol ga nebi kupu.
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Sem se danes v Ljubljani vsedel v limuzinskega (mislim da je Initiale Paris) in hočem nastaviti voznikov sedež in... nič! Spet pritiskam po tipkah, se sliši motorček, ki nastavlja sedež, in voznikov sedež še vedno na isti poziciji. Nakar ugotovim, da sem nastavljal sovoznikov sedež. :mrgreen: :mrgreen:
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
RenaultfanR
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 Mar 2017, 13:10

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a RenaultfanR »

Hauba, hvala za poročilo o tvojih vtisih...moj kolega je sicer rekel, da si užalil passata, s čemer se ajz kot Renault fan ne strinjam...ampak OK, tudi njegovo mnenje je bilo subjektivno.
Jaz žal veliko avtomobilov nisem testiral. Bmw 520 d mi je bil všeč. Sicer to je višji rang kot je Talisman. No ne po dimenzijah, po ceni pa definitivno. Passata žal še nisem vozil, ampak mi avto tudi nekako ni. CLA (na splošno aktualni modeli MB so nesporno mnogo lepši znotraj kot predhodni modeli...) mi je kar všeč, bolj všeč mi je C klasa limuzina, ki pa ima za moje potrebe premajhen prtljažnik. MBjev zadnjih modelov vozil še nisem, se pa strinjam da z nekimi osnovnimi nivoji opreme to ni to...ko je opreme pa veliko, pa znese oprema dodatno polovico vrednosti osnovnega modela. Pač, kdor si ga lahko privošči, naj pač plača.
Z večjim prtljažnikom je recimo Škoda Octavia...Golf variant...oboje mi je - podobno kot si ti pisal - me ne prepričata.
Predvsem pa so podatki na papirju o velikosti prtljažnika zeeeelooo varljivi. Pri nekaterih je dvojno dno tako nerodno narejeno, da je izguba prostora velika tudi če se dno ven vzame, spet drugi imajo "polico" takorekoč mehko in se vse zvija, tretji imajo visok rob, spet drugi majhno odprtino prtljažnika...
Tudi če je prtljažnik velik, je pomembno kakšen je. V soboto na avtomobilskem sejmu sem imel možnost par modelov primerjati. Tako da...

IcEm4n: Jaz sem malo bolj v letih, tako da nisem med tistimi, ki najprej pomislijo na to kako se spusti sovoznikov sedež. To me je zanimalo pred 25, 30 leti ko smo vozili katrce! :-) Čeprav je pa nekaj res - da je v takem Talismanu več prostora kot ga je bilo takrat v katrci, po drugi strani pa je bila za kako žensko nogo tista "marela" prestavna ročica čisto uporabna. hahaha
RenaultfanR
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 Mar 2017, 13:10

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a RenaultfanR »

Da nadaljujem s to nesrečeno testno vožnjo s talismanom.
od 22.3. ko so me obvestili, da je testna vožnja odpovedana, ker je bil avto (kao) poškodovan...pa do danes, ko sem jim poslal mail, da še vedno čakam, da me pokličejo na testno vožnjo me še ni kontaktiral nihče, sem dobil odziv komercialistke na mail:

Nisem pozabila na vas, vendar smo dobili neprimeren nadomestni del in zato vozilo še ni na voljo za testne vožnje. Takoj, ko bo vas seveda obvestim. Nov nadomestni del dobimo v roku 10 dni, sledi še zamenjava.
Hvala za razumevanje in prijeten pozdrav!

Halooo.!!??!!.. Neka resna servisno-prodajna hiša kot je Avtohiša REAL ne more zrihtat avta v enem mesecu??? Ja kaj naj si potencialni kupec takega avta misli?
Kaj nuca če je avto lep, ko pa živ bog (očitno na celem servisu) ne zna poštimat avta.
Po pravici povedano, razočaranje, da ne rečem da me je že za testno vožnjo minilo.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Zgleda jim nisi pomembna stranka, vprasanje kaj je sploh z avtom, lahko ga je vzela zena od direktorjevega soseda in sla z njim na morje. Najbolje da gres kupit passata nemci znajo
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Probaj na Malgaju morda. Sem skoraj prepričan, da vsaj enega imajo

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Malgaj Trbovlje ma še vedno sivega limuzino z 1.6 dCi 160 pa neko srednjo opremo...beri tistega ki sem ga zgoraj opisal. So me pa Trbouci vedno že takoj naslednji dan po prijavi poklical (za Talismana in Espace-a) tko da pomoje bi ga še ta teden lahko vozil če se prjauš
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
simpa
Prispevkov: 91
Pridružen: 18 Nov 2011, 22:34

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a simpa »

Pozdravljeni.

Trenutno vozim službeni Megane 3 grandtour 1.6 dci GT line, letnik 2014 december, edini opciji prostoročna kartica in elektronska parkirna zavora, prevoženih 130k km in bo na 150k km potrebna menjava. Do zdaj 1 teden nazaj menjan nek senzor in EGR ventil, ker občasno dajal "check injection", čeprav avto je šel popolnoma normalno.
Pred tem sem vozil službeni Megane 3 grandtour 1.9 dci GT line, letnik 2011 avgust, brez opcij, med avgustom 2011 in avgustom 2014 prevozil 142k km. Na avtu bilo v garanciji menjano volan in prestavna bučka (ker se oboje lupilo po cca. 40k km, po menjavi brez luščenja) in motorček zaklepa pokrova za tankanje. Enkrat sem tudi obstal z avtom, ker mi je med vožnjo zmrznila nafta, mislim, da je bilo pozimi 2012, ko je bilo cca. 3 tedne skupaj okrog minus 20 stopinj. Sem dan pred tem tankal na Petrolu, pa še vprašal, ali naj kaj dolijem, pa rekli, da ni potrebno. No, naslednji dan sem obstal na avtocesti zaradi zmrznjene nafte. Po nekaj urah na toplem je avto spet šel brez problemov, sem pa lepo dolival aditiv, dokler se ni otoplilo. Enkrat sem menjal tudi valjčke na voznikovih vratih, ker so pokali.
Še pred tem sem vozil službeni Megane 2 grandtour 1.9 dci dinamique, letnik 2007 maj, opcija tempomat in limitator, med majem 2007 in avgustom 2011 prevozil 222k km. Nobenih problemov nisem imel, menjan je bil le hladilnik klime, ker so se videle sledi puščanja, verjetno ga je kak kamenček ali kaj podobnega prebilo.
Ostalo na vseh treh avtih bilo menjano le potrošni material (olje, filtri, gume, zavorne ploščice, mislim, da na 1. in 2. Meganu po 1x menjal tudi vetrobransko steklo zaradi kamenčkov).
Z nobenim od njih torej nisem imel kakih omembe vrednih problemov.
Tako sem na Renault Avtotehnika Celje vozil Talisman limuzino 1.6 dci 130 z ročnim menjalnikom, oprema zen, z opcijo 4 control in nastavljivo vzmetenje, senzorji mrtvega kota, parkirni senzorji tudi spredaj (zadaj so serijsko), bose radio.
Prišel sem tja samo glede ponudbe, pa me je njihov komercialist vprašal, če imam uro ali dve časa. Sem ga vprašal, zakaj, pa je rekel, da mi dajo avto za testno vožnjo. In sem se kar takrat sam in brez kogarkoli od njih v avtu, malo popeljal z njim, za cca. 2 uri. Na AC nisem smel, ker ni imel vinjete. Sem se pa peljal po stari cesti iz Celja proti Slovenski Bistrici in zavil v Stranicah proti Vitanju in do Mislinje in nazaj po isti cesti. Tale 1.6 dci 130 motor z ročnim menjalnikom je po mojem mnenju dober kompromis za Talismana. Sam bi namreč vzel 1.6 dci 160, toda le z ročnim menjalnikom, ki pa pri tem motorju ni na voljo. Malo zaradi cene, malo zaradi občutka. Za tega Talismana sem imel občutek, da ima motor več moči kot v Meganu, kjer vozim enak motor, lahko pa da se motim in je to le moj subjektiven občutek. V avtu so bili serijski zen sedeži in se sedi zelo dobro. Vožnja je glede na nastavitev blaženja komfortna, v avtu je precej tišje kot v Meganu, tudi v sport načinu se mi blaženje ni zdelo pretrdo, lega je pa seveda odlična. Obračanje in parkiranje avta je kljub zajetni dolžini mala malica, tistih 30 cm prirastka k Meganu jaz pri manevriranju avta na mestu nisem opazil. V avtu ni nič škripalo, nobenih čričkov, sestavljen je bil natančno, tako zunaj kot znotraj. Sem si pogledal tudi razmike med pločevinastimi deli in nisem opazil nobenih nepravilnosti. Kar se porabe tiče, bi rekel, da je tu nekje kot na Meganu, vsaj glede na potovalni računalnik, ki pa za nekaj decilitrov lahko tudi laže. Na mojem Megane grandtour 1.6 dci GT line recimo kaže za 4 decilitre premalo, kako je na tem Talismanu, pa ne vem, ker ga nisem tankal. Na Meganu imam realno porabo vseh 130k km 5,58L na 100km, potovalni računalnik pa pravi 5,14L na 100 km. Na Talismanu pričakujem cca. pol litra večjo porabo, ker nekaj težji avto pa je le in še 245/40/19 gume nekaj dodajo.
V glavnem, mene je avto povsem prepričal. Tako sem se odločil za Talismana Grandtour 1.6 dci 130, ročni menjalnik, oprema zen, opcije oblazinjenje v črnem usnju (prednja sedeža ogrevana, prezračevana, električno nastavljiva), paket winter (sistem za čiščenje prednjih žarometov, gretje prednjih sedežev, gretje volanskega obroča, je obvezen z usnjenimi sedeži, drugače pa zame ni nujno potreben), paket techno (aktivni tempomat z radarjem-zato sem se odločil za ta paket, head up display zame ni nujno potreben), paket 4 control (variabilno vzmetenje, 4 control-zaradi njiju sem se odločil za ta paket, platišča 19 col zame niso nujno potrebna). Talisman še ni naročen, bo pa službeni kot je Megane, pa se še ureja birokratske zadeve. Edino kolebam še med belo ali cosmos modro barvo (doplačilo 700 EUR). Z belo barvo je po ceniku tak Talisman Grandtour 33.490 EUR.

Lep pozdrav,
Simpa
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Končna cena bo verjetno precej pod 30k? Lahko tudi na ZS. :)
RenaultfanR
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 Mar 2017, 13:10

Re: Talisman

Odgovor Napisal/-a RenaultfanR »

in...vendar se je zgodilo. V četrtek, 4. maja me pokličejo da je avto popravljen in da lahko grem na testno vožnjo. Se pravi od 22. 3. do 4. 5. (6 tednov za popravilo???, s tem da naj bi bil "samo zadaj malo pritisnjen"...kao en del so jim napačen poslali...in so čakali na zamenjavo....za moje pojme - !! bučke !!)
OK...testna vožnja...v petek....ura in pol ter prevoženih 48 km je malo malo za korektno oceno ampak prvi vtisi pa so taki:
kar se plusov tiče: avto je udoben, pregleden, menjalnik lepo opravlja svojo nalogo.
minusi: pri počasnem speljevanju na križišču in močnem zavijanju se nekako sliši delovanje 4controla kot nekako drsanje in pa tale R-Link se mi zdi precej okoren...nekih drugih stvari niti nisem opazil...
pod črto: avto mi je zelo všeč zunaj, znotraj kljub initiale paris opremi malo manj predvsem sredinska konzola. Vseeno pa ostaja na seznamu top 3 ker potrebujem avto s prtljažnikom nad 500 l.
Tega testnega pa ne bom kupil, saj je v oglasu še vedno "nepoškodovan" in nič cenejši kot je bil takrat ko so ga dali na net res nepoškodovanega in je imel še 5.000 km manj.
Odgovori