Zdravo,
Na R Scenicu 2, motor 1.6 16V 112ks, sem opazil da je okrog svečk mastno, torej zgornja stran motorja je mastna. Kolikor sem bral bi naj puščalo tesnilo glave, ali pač?
Drugače avto gre OK, ne cuka.
Zna biti to kaj narobe, se lahko vozim s tem, ali moram zadevo sanirati?
Olje okrog svečk 1.6 16V
Re: Olje okrog svečk 1.6 16V
Prej bi rekel tesnilo pokrova ventilov. Ne vem pa točno, kje ima senic svečke. Če je samo malo mastno se lahko brez problema voziš
Re: Olje okrog svečk 1.6 16V
Aha, ja, narobe sem se izrazil, tesnilo pokrova ventilov sem mislil.
Ja, mastno je okrog, imam namen zadevo spucat pa da se morda vidi v kakšnem obsegu teče.
Ja, mastno je okrog, imam namen zadevo spucat pa da se morda vidi v kakšnem obsegu teče.
Re: Olje okrog svečk 1.6 16V
Ne sekiraj se, če ti ne izginja olje. Pri meganu je bilo enako, sem pri velikem servisu po menjavi jermenov vse lepo spral in na novo zatesnil, pa je bilo po tem enako.
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line

