Olje okrog svečk 1.6 16V

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
mardy
Prispevkov: 21
Pridružen: 17 Jun 2010, 11:37

Olje okrog svečk 1.6 16V

Odgovor Napisal/-a mardy »

Zdravo,

Na R Scenicu 2, motor 1.6 16V 112ks, sem opazil da je okrog svečk mastno, torej zgornja stran motorja je mastna. Kolikor sem bral bi naj puščalo tesnilo glave, ali pač?

Drugače avto gre OK, ne cuka.

Zna biti to kaj narobe, se lahko vozim s tem, ali moram zadevo sanirati?
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Olje okrog svečk 1.6 16V

Odgovor Napisal/-a bliki »

Prej bi rekel tesnilo pokrova ventilov. Ne vem pa točno, kje ima senic svečke. Če je samo malo mastno se lahko brez problema voziš
Uporabniški avatar
mardy
Prispevkov: 21
Pridružen: 17 Jun 2010, 11:37

Re: Olje okrog svečk 1.6 16V

Odgovor Napisal/-a mardy »

Aha, ja, narobe sem se izrazil, tesnilo pokrova ventilov sem mislil.

Ja, mastno je okrog, imam namen zadevo spucat pa da se morda vidi v kakšnem obsegu teče.
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Re: Olje okrog svečk 1.6 16V

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Ne sekiraj se, če ti ne izginja olje. Pri meganu je bilo enako, sem pri velikem servisu po menjavi jermenov vse lepo spral in na novo zatesnil, pa je bilo po tem enako.
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Odgovori