Katero olje megane II 1.6 16

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Evo, da končamo to zadevo glede olja. Renault bencinarji: Po standardu RN0700-> od Elfa je to Evolution SXR 5w40.

OEMs approvals ELF Evolution SXR 5w40 - tukaj piše Renault:RN0710,RN0700:
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/1021.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Če pogledamo oems approvals od ELF Excellium NF 5w40 - tukaj nič ne piše za Renault:

http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/6342.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Drugače pa še:
RN0700
Mobil Super 3000 X1 5W-40
Shell Helix Ultra 5W-40
Motul 8100 X-cess 5W40

Lep pozdrav.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

zakaj pa potem točijo noter competition??


je zaradi tega olja kaj večja obraba oz slabše mazanje?
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a domzikales »

UrosJ napisal/-a:zakaj pa potem točijo noter competition??


je zaradi tega olja kaj večja obraba oz slabše mazanje?
Pusti do naslednjega servisa tega in potem zahtevaj evolutiona sxr in zadeva rešena.

Lp.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

aha ok vredu, potem pa tako naredim pa rešeno.
hvala.
lp
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a joztom »

To smo že dostikrat pojasnjevali. Excellium je olje starejše konstrukcije kot Evolution SXR in je ponavadi za API klaso nižje. Po novem dodajajo kratico NF (Nouvele Formule). Vedno je boljši Evolution SXR. V gradaciji 5W50 pa se dobi samo izvedba Excellium, ki je za starejše, sklofane mašine, skoraj boljši. Oni polsintetični so pa za stare petke. Upoštevajte, da je v Sloveniji zjutraj 3°C, popoldne pa zlahka 27°C, na Azurni obali pa skoraj stalno toplo vreme. Tipično žleht klimo imamo, vsaj za izbiro olja.
Uporabniški avatar
plavko61
Prispevkov: 53
Pridružen: 11 Jun 2006, 11:40
Kraj: MB

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a plavko61 »

Jaz devam v megane II 1.6 L03 olje "elf competition sti 10W40" in menjavam na 15000 ali leto kar je prej.
Zdaj pa sem šaltal na avtoplin ker bom delal 40000 letno in bom delal servis na 20000 oz pol leta. Kak se vam zdi to. Z 10w40 sem naredil zdaj 70000, pa tudi v servisni knjigi je navedeno, kot možno olje. Drugače prej sem imel 5w40, pa sem ga odstavil zarad težav z variatorjem in semeringi na gredi. Menjal sem variator in semeringe, pa sem potem kar obdržal olje 10w40.

Razmišljam da bi šel na ARAL blue tronic 10w40, je poceni pa bi naj bilo boljše kot elf...

Delam 200km dnevno, sama avtocesta, hitrost 110km/h.
Torej ARAL blue tronic 10w40 z intervali 20000km???
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a schik »

Kak je pa predpisan interval?
Uporabniški avatar
plavko61
Prispevkov: 53
Pridružen: 11 Jun 2006, 11:40
Kraj: MB

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a plavko61 »

Računalnik ima nastavljen na 30000 ali 2 leti. Kar sem tudi naredil prve 4 leta.
tinodj
Prispevkov: 15
Pridružen: 09 Maj 2006, 11:55
Kraj: Lj

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a tinodj »

Kaj pa to olje pise da ima RN0700 in RN0710:

Evolution 900 SXR 5W-40

Se vam zdi ok? Zgleda kot da je neka nova verzija tega SXR.
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a domzikales »

tinodj napisal/-a:Kaj pa to olje pise da ima RN0700 in RN0710:

Evolution 900 SXR 5W-40

Se vam zdi ok? Zgleda kot da je neka nova verzija tega SXR.
To je samo nova verzija SXR evolutiona z majnšimi izboljšavami. Jaz imam sedaj tega notri.
Kar te ne uniči, te okrepi!
tinodj
Prispevkov: 15
Pridružen: 09 Maj 2006, 11:55
Kraj: Lj

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a tinodj »

domzikales napisal/-a:
tinodj napisal/-a:Kaj pa to olje pise da ima RN0700 in RN0710:

Evolution 900 SXR 5W-40

Se vam zdi ok? Zgleda kot da je neka nova verzija tega SXR.
To je samo nova verzija SXR evolutiona z majnšimi izboljšavami. Jaz imam sedaj tega notri.
razmisljam.... na enaa sxr evolution (rumena etiketa) je 23eur, na mimovrste 31eur(zelena etiketa ), 900 sxr pa 30eur.

a bi vi kupili olje prek spleta? jim zaupate? Kaksen nasvet?
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Kupujem od sponzorja kluba - olje direkt. Tako, da kupi tam in te nima bit kaj strah.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a Samojed »

A se ljubi komu sploh pogledat v navodila, kaj je napisano za omenjeni avto in motor? Če zahtevam pa malce več - ali je v omenjenem avtu motor 1,6 16V tako spremenjen, da rabi povsem drugo olje kot npr letnik 99 z 1,6 16V motorjem, ki je povsem zadovoljen z najcenejšim elf competition 10W40 (ki je btw naveden v navodilih)?
LP, Samojed
tinodj
Prispevkov: 15
Pridružen: 09 Maj 2006, 11:55
Kraj: Lj

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a tinodj »

Samojed napisal/-a:A se ljubi komu sploh pogledat v navodila, kaj je napisano za omenjeni avto in motor? Če zahtevam pa malce več - ali je v omenjenem avtu motor 1,6 16V tako spremenjen, da rabi povsem drugo olje kot npr letnik 99 z 1,6 16V motorjem, ki je povsem zadovoljen z najcenejšim elf competition 10W40 (ki je btw naveden v navodilih)?
RN0700 norma, glede na temperaturo je pa lahko 10w40 (-20), 5w30 ali 5w40 (-25) in 0w30 ali 0w40 (-30). To pise v servisni.
Salieri86
Prispevkov: 22
Pridružen: 08 Sep 2017, 07:55

Re: Katero olje megane II 1.6 16

Odgovor Napisal/-a Salieri86 »

sicer stara tema, ampak da zaupam svoje izkušnje...

Kupil rabljenega megana 2 z 1.6 16v motorjem. Po zgodovini sodeč je na zadnjih dveh servisih bilo točeno Cyclon fx100 olje, viskoznosti 10w40.
Ker sem seveda pristaž malo bolj "znanih" olj, ter zato ker je bilo eno leto že v avtomobilu, sem ga zamenjal za Motul 8100 x-cess 5w-40, ki velja za eno boljših olj.
Nad rezultatom sem bil razočaran, saj je prej z navadnim polsitetičnim oljem tekel bolj gladko in z manj prizvoki.

Na hrvaškem forumu sem nato zasledil mnogo uporabnikov, ki so po težavah z variabilno jermenico (in uporabi 5w40 sintetičnega olja), nato začeli uporabljati 10w40 polsintetično.. Od takrat naprej težav z jermenico več ni bilo in tudi motor teče bolj gladko..
Osebno bom, ko se začne malo toplejše vreme, spet razkiral teh 25 eur in kupil elf evolution sti 10w40...
Odgovori