Katero olje megane II 1.6 16
- domzikales
- Prispevkov: 243
- Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
- Kraj: Velenje
Re: Katero olje megane II 1.6 16
Evo, da končamo to zadevo glede olja. Renault bencinarji: Po standardu RN0700-> od Elfa je to Evolution SXR 5w40.
OEMs approvals ELF Evolution SXR 5w40 - tukaj piše Renault:RN0710,RN0700:
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/1021.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Če pogledamo oems approvals od ELF Excellium NF 5w40 - tukaj nič ne piše za Renault:
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/6342.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Drugače pa še:
RN0700
Mobil Super 3000 X1 5W-40
Shell Helix Ultra 5W-40
Motul 8100 X-cess 5W40
Lep pozdrav.
OEMs approvals ELF Evolution SXR 5w40 - tukaj piše Renault:RN0710,RN0700:
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/1021.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Če pogledamo oems approvals od ELF Excellium NF 5w40 - tukaj nič ne piše za Renault:
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/6342.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Drugače pa še:
RN0700
Mobil Super 3000 X1 5W-40
Shell Helix Ultra 5W-40
Motul 8100 X-cess 5W40
Lep pozdrav.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Re: Katero olje megane II 1.6 16
zakaj pa potem točijo noter competition??
je zaradi tega olja kaj večja obraba oz slabše mazanje?
je zaradi tega olja kaj večja obraba oz slabše mazanje?
- domzikales
- Prispevkov: 243
- Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
- Kraj: Velenje
Re: Katero olje megane II 1.6 16
Pusti do naslednjega servisa tega in potem zahtevaj evolutiona sxr in zadeva rešena.UrosJ napisal/-a:zakaj pa potem točijo noter competition??
je zaradi tega olja kaj večja obraba oz slabše mazanje?
Lp.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Re: Katero olje megane II 1.6 16
aha ok vredu, potem pa tako naredim pa rešeno.
hvala.
lp
hvala.
lp
Re: Katero olje megane II 1.6 16
To smo že dostikrat pojasnjevali. Excellium je olje starejše konstrukcije kot Evolution SXR in je ponavadi za API klaso nižje. Po novem dodajajo kratico NF (Nouvele Formule). Vedno je boljši Evolution SXR. V gradaciji 5W50 pa se dobi samo izvedba Excellium, ki je za starejše, sklofane mašine, skoraj boljši. Oni polsintetični so pa za stare petke. Upoštevajte, da je v Sloveniji zjutraj 3°C, popoldne pa zlahka 27°C, na Azurni obali pa skoraj stalno toplo vreme. Tipično žleht klimo imamo, vsaj za izbiro olja.
Re: Katero olje megane II 1.6 16
Jaz devam v megane II 1.6 L03 olje "elf competition sti 10W40" in menjavam na 15000 ali leto kar je prej.
Zdaj pa sem šaltal na avtoplin ker bom delal 40000 letno in bom delal servis na 20000 oz pol leta. Kak se vam zdi to. Z 10w40 sem naredil zdaj 70000, pa tudi v servisni knjigi je navedeno, kot možno olje. Drugače prej sem imel 5w40, pa sem ga odstavil zarad težav z variatorjem in semeringi na gredi. Menjal sem variator in semeringe, pa sem potem kar obdržal olje 10w40.
Razmišljam da bi šel na ARAL blue tronic 10w40, je poceni pa bi naj bilo boljše kot elf...
Delam 200km dnevno, sama avtocesta, hitrost 110km/h.
Torej ARAL blue tronic 10w40 z intervali 20000km???
Zdaj pa sem šaltal na avtoplin ker bom delal 40000 letno in bom delal servis na 20000 oz pol leta. Kak se vam zdi to. Z 10w40 sem naredil zdaj 70000, pa tudi v servisni knjigi je navedeno, kot možno olje. Drugače prej sem imel 5w40, pa sem ga odstavil zarad težav z variatorjem in semeringi na gredi. Menjal sem variator in semeringe, pa sem potem kar obdržal olje 10w40.
Razmišljam da bi šel na ARAL blue tronic 10w40, je poceni pa bi naj bilo boljše kot elf...
Delam 200km dnevno, sama avtocesta, hitrost 110km/h.
Torej ARAL blue tronic 10w40 z intervali 20000km???
Re: Katero olje megane II 1.6 16
Kak je pa predpisan interval?
ŠIK Vulkanizerstvo, vgradnja avtoplina, protikorozijska zaščita, AVTOVLEKA 24H
Megane Coupe 1.4 16V l.99 ph-2 LPG
BMW E39 530i LPG
Megane Coupe 1.4 16V l.99 ph-2 LPG
BMW E39 530i LPG
Re: Katero olje megane II 1.6 16
Računalnik ima nastavljen na 30000 ali 2 leti. Kar sem tudi naredil prve 4 leta.
Re: Katero olje megane II 1.6 16
Kaj pa to olje pise da ima RN0700 in RN0710:
Evolution 900 SXR 5W-40
Se vam zdi ok? Zgleda kot da je neka nova verzija tega SXR.
Evolution 900 SXR 5W-40
Se vam zdi ok? Zgleda kot da je neka nova verzija tega SXR.
- domzikales
- Prispevkov: 243
- Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
- Kraj: Velenje
Re: Katero olje megane II 1.6 16
To je samo nova verzija SXR evolutiona z majnšimi izboljšavami. Jaz imam sedaj tega notri.tinodj napisal/-a:Kaj pa to olje pise da ima RN0700 in RN0710:
Evolution 900 SXR 5W-40
Se vam zdi ok? Zgleda kot da je neka nova verzija tega SXR.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Re: Katero olje megane II 1.6 16
razmisljam.... na enaa sxr evolution (rumena etiketa) je 23eur, na mimovrste 31eur(zelena etiketa ), 900 sxr pa 30eur.domzikales napisal/-a:To je samo nova verzija SXR evolutiona z majnšimi izboljšavami. Jaz imam sedaj tega notri.tinodj napisal/-a:Kaj pa to olje pise da ima RN0700 in RN0710:
Evolution 900 SXR 5W-40
Se vam zdi ok? Zgleda kot da je neka nova verzija tega SXR.
a bi vi kupili olje prek spleta? jim zaupate? Kaksen nasvet?
- domzikales
- Prispevkov: 243
- Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
- Kraj: Velenje
Re: Katero olje megane II 1.6 16
Kupujem od sponzorja kluba - olje direkt. Tako, da kupi tam in te nima bit kaj strah.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Re: Katero olje megane II 1.6 16
A se ljubi komu sploh pogledat v navodila, kaj je napisano za omenjeni avto in motor? Če zahtevam pa malce več - ali je v omenjenem avtu motor 1,6 16V tako spremenjen, da rabi povsem drugo olje kot npr letnik 99 z 1,6 16V motorjem, ki je povsem zadovoljen z najcenejšim elf competition 10W40 (ki je btw naveden v navodilih)?
LP, Samojed
Re: Katero olje megane II 1.6 16
RN0700 norma, glede na temperaturo je pa lahko 10w40 (-20), 5w30 ali 5w40 (-25) in 0w30 ali 0w40 (-30). To pise v servisni.Samojed napisal/-a:A se ljubi komu sploh pogledat v navodila, kaj je napisano za omenjeni avto in motor? Če zahtevam pa malce več - ali je v omenjenem avtu motor 1,6 16V tako spremenjen, da rabi povsem drugo olje kot npr letnik 99 z 1,6 16V motorjem, ki je povsem zadovoljen z najcenejšim elf competition 10W40 (ki je btw naveden v navodilih)?
Re: Katero olje megane II 1.6 16
sicer stara tema, ampak da zaupam svoje izkušnje...
Kupil rabljenega megana 2 z 1.6 16v motorjem. Po zgodovini sodeč je na zadnjih dveh servisih bilo točeno Cyclon fx100 olje, viskoznosti 10w40.
Ker sem seveda pristaž malo bolj "znanih" olj, ter zato ker je bilo eno leto že v avtomobilu, sem ga zamenjal za Motul 8100 x-cess 5w-40, ki velja za eno boljših olj.
Nad rezultatom sem bil razočaran, saj je prej z navadnim polsitetičnim oljem tekel bolj gladko in z manj prizvoki.
Na hrvaškem forumu sem nato zasledil mnogo uporabnikov, ki so po težavah z variabilno jermenico (in uporabi 5w40 sintetičnega olja), nato začeli uporabljati 10w40 polsintetično.. Od takrat naprej težav z jermenico več ni bilo in tudi motor teče bolj gladko..
Osebno bom, ko se začne malo toplejše vreme, spet razkiral teh 25 eur in kupil elf evolution sti 10w40...
Kupil rabljenega megana 2 z 1.6 16v motorjem. Po zgodovini sodeč je na zadnjih dveh servisih bilo točeno Cyclon fx100 olje, viskoznosti 10w40.
Ker sem seveda pristaž malo bolj "znanih" olj, ter zato ker je bilo eno leto že v avtomobilu, sem ga zamenjal za Motul 8100 x-cess 5w-40, ki velja za eno boljših olj.
Nad rezultatom sem bil razočaran, saj je prej z navadnim polsitetičnim oljem tekel bolj gladko in z manj prizvoki.
Na hrvaškem forumu sem nato zasledil mnogo uporabnikov, ki so po težavah z variabilno jermenico (in uporabi 5w40 sintetičnega olja), nato začeli uporabljati 10w40 polsintetično.. Od takrat naprej težav z jermenico več ni bilo in tudi motor teče bolj gladko..
Osebno bom, ko se začne malo toplejše vreme, spet razkiral teh 25 eur in kupil elf evolution sti 10w40...




