Motor 1.5 dci

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
DonLuigi
Prispevkov: 275
Pridružen: 03 Dec 2007, 20:17
Kraj: Ljubljana

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a DonLuigi »

[KEKEC] napisal/-a:Vztrajnik je vredi! Olje se je menjalo na 30k!
Pri reno servisu Pušnik je bil predračun 2900€, nov motor 4900€!
A pa je 4900€ polna cena? Ko sem se jaz zanimal za nov 60kw 1.5 dci bi ga lahko dobil za
2500€ s 30% rabata.

lp,
Luka
.Dk.
Prispevkov: 113
Pridružen: 28 Dec 2009, 16:12

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a .Dk. »

Toto olje je zelo slabo jaz imam sedaj prevoženih 9 k in sem zadnjič probal na šipki olje pa je bolj kot ne suho, zato pa zariba vse skup. Je že kdo probal katero drugo znamko olja? Jaz bom probal kako drugo olje not dat.ki ima enako oznako lp
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a schkorc »

FRS1800 napisal/-a:PS: Delphi črpalke in šobe dobiš še danes na vseh 1.5 dCi, razen na 110 konjskem ne.
Verjetno bo tole res držalo. Torej šibkejši dve verziji 1.5 dCi-ja (65, 82 in vse novejše izpeljanke) imajo še vedno Delphi, močnejša verzija 1.5 dCi-ja (torej 105 in podobne z drugačnim večjim blokom) pa ima Siemens sistem.

Sicer sem pa videl že na dveh različnih Clio 2, ki nista bila 100KM (enkrat letnik 2005, drugič 2007) Siemens sistem, zato sem sem narobe sklepal. Je možno, da je za tuje trge drugače?

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Uporabniški avatar
FRS1800
Prispevkov: 211
Pridružen: 13 Apr 2008, 20:32

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a FRS1800 »

Mal sem nenatančno napisal, na vseh clio 3 facelift je delphi (razen 110 konjskega), na meganu 3 tasvoh verzija na 5 prestav (konjev nevem iz glave...85?) je tut delphi... Kangoo 3 tudi delphi...

Lp, Dani
a7
Prispevkov: 42
Pridružen: 25 Feb 2011, 10:16

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a a7 »

Toto olje je zelo slabo jaz imam sedaj prevoženih 9 k in sem zadnjič probal na šipki olje pa je bolj kot ne suho, zato pa zariba vse skup. Je že kdo probal katero drugo znamko olja? Jaz bom probal kako drugo olje not dat.ki ima enako oznako lp
Priporočam shell helix ultra 5w40 (5L=35€ leclerc) in motul 8100 x-cess 5w40 5L=35-40€
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a janezsko »

laclerc ma olja samo za cevapčiče pečt!!
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a oorosh »

In kaj je narobe z oljem iz leclerca (v originalni embalaži se razume)? Shella iz leclerca smo natočili v cliota 1.4 16v, to je bilo že hm...pol leta nazaj, pa še vedno laufa. Pač kupijo večjo količino, zato tudi taka cena.
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
R19-racing
Prispevkov: 592
Pridružen: 14 Jan 2010, 19:16
Kraj: koper

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a R19-racing »

js tocim valvoline olje iz spara 4l 20 eur pa za enkrat ma avto 210.000 km in dela use lepo in prav...
Uporabniški avatar
JO-PO
Prispevkov: 206
Pridružen: 25 Avg 2005, 17:12
Kraj: Žurkavas/Podgurje

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a JO-PO »

FRS1800 napisal/-a:Tako kot je a7 napisal, problem je v slabi kvaliteti olja, PREDOLGEM servisnem intervalu, in posledično 3 zaribani ležaj na Siemensu 78kW... :agrue:

PS: Delphi črpalke in šobe dobiš še danes na vseh 1.5 dCi, razen na 110 konjskem ne.


Lp!
Zakaj glih 3. zariban ležaj?, če se prou spomnm je glih 3. cilinder nad oljno črpalko.

Tud jst sem jih menou iz preventive na 157tkm, pa je biu glih na unmu cilindru, ki je nad oljno pumpo
najbolj zdrsan ležaj. Sploh ni blo več na njem unga sivga drsnga sloja, ampak sm še bakrena barva.
It's not only ENDURO, it`s LIFESTYLE!
Uporabniški avatar
dcavni
Prispevkov: 46
Pridružen: 27 Mar 2012, 14:41

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a dcavni »

A se o teh novejših variantah z 110 KM že kaki podatki o zanesljivosti? So motorji še zmeraj nagnjeni k nenadnemu umiranju (Ravno danes slišal, da je še enemu znancu razneslo motor na 7 let starem meganu). Ker nameravamo vzeti Megane Grandtour letnika 2012 pa ima 1.5 dci 110 motor, in glede na staro slavo, me je zadeve skorajda malce strah.
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a joztom »

Edino prav, da te je strah, če berem "redni servis na 30kkm". Več kot 20kkm ali eno leto ne prenese noben motor.
Uporabniški avatar
lukke
Prispevkov: 72
Pridružen: 30 Jan 2012, 23:52

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a lukke »

zdravo

imam 1.5 dci 82 avto gre normalno brez kakršnih koli težav se mi pa zdi da je turbina postala zelo glasna oz ima nek kovinski zvok kot da nekdo tolče z nečim po plehu. to se začne pri cca. 1700 obratov. ko pa pride na okrog 2000 obratov pa začne avto trest vendar le do kakih 2200. pa tudi ko ga ugasnem se nenormalno strese. a gre turbina h koncu...mogoče vztrajnik..?? ojničnih ležajev se ne sliši.
so bile pa pred kratkim šobe reprogramirane na novo in zamenjan zgornji nosilec motorja zato sem to dvoje izključil. avto ima 119000.
kaj bi bilo dobro narediti da nebo prevelikih stroškov?

hvala in lp
Deniss
Prispevkov: 1781
Pridružen: 07 Okt 2008, 15:56
Kraj: Kranj

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a Deniss »

kaj pa kakšen drug nosilc motorja?
Uporabniški avatar
lukke
Prispevkov: 72
Pridružen: 30 Jan 2012, 23:52

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a lukke »

ostali so vredu ;)
s56ac
Prispevkov: 14
Pridružen: 25 Dec 2011, 22:14
Kraj: Primorska

Re: Motor 1.5 dci

Odgovor Napisal/-a s56ac »

Pozdravljeni !

Upam da lastnik teme ne zameri če si jo malo sposodim (da nebo sto enakih tem).Namreč prijatelj ima avto clio 1.5dci 82km 2004 95k km. Pred nekaj dnevi se mu je prižgala lučka izpušnih plinov ter gorela cca 300km. učiraj se mu je parkrat užgala tudi lučka napake (kontrolna lučka motenj v delovanju elektronike ter prisotnosti vode v plinskem olju).avto je na nižjih obratih tudi malenkost cuknil. Danes so se obe lučki ugasnili. Kaj bi bilo lahko narobe?

Hvala
Odgovori