Kratka vprašanja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Mi lahko prosim kdo pove tip menjalnika na mojem avtu: Megane II 1.6 16v, letnik 02.03, tip motorja K4M

Poleg tega me zanima kakšna je cena original nove lamele in koša sklopke, ali se dobi kakšen neoriginal (kvaliteta?) in kakšne so okvirne cene rabljenih kosov.

Hvala
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a schik »

Verjetno maš JC5 menjalnik, nisem pa 100%. Najbolj da pogledaš na avto, mislim da je vidna ploščica nekje.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Stupo napisal/-a:Je že bilo nekje napisano pa ne najdem:
- katere znamke visokotlačne črpalke obstajajo pri 1.5 dci motorjih?
- katere so občutljive in se rade "razletijo"?
- od katerega letnika naprej naj teh težav nebi bilo več?
Nihče ne ve kako je s tem? :(
Slika
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Črpalke so Delphi in Siemens. "Taproblematične" so od Delphija. Zdaj nisem 100%, ampak dci105 ima nekje od 06/07 siemensovo črpalko, ostali dciji pa večinoma še vedno delphi. Poišči po forumu, smo že govorili o tem.

lp
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Mm nov problem in novo vprašanje: v avto bi si naknadno vgradil meglenke.
Kaj vse potrebujem?
Obvolanska ročka nima funkcije za sprednje meglenke, lahko kupim le novo ročko oz kaj morem vse dokupit? Hvala :)

Ps. Odbijač ma prostor za meglenke ;)
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Deniss
Prispevkov: 1781
Pridružen: 07 Okt 2008, 15:56
Kraj: Kranj

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Deniss »

Rabiš meglenke, nosilce, ročko (jaz sem jo predelal obstoječo) napeljava pa je vrjetno že napeljana do odbijača.
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Mislm da ni; ker je biu odbijač menjan za tega (prejšni ni meu meglenk).

A ročko lahko tut to predelam? Kako je pa z avto računalnikom? Morm nekje dobit vso napeljavo.

Hvala :)
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
Dorotheia
Prispevkov: 21
Pridružen: 20 Feb 2012, 22:22
Kraj: Nikjer in povsod...

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Dorotheia »

Če peljem avto na servis, ker mašina ne dela vredu (avto je še v garanciji) ali dobim nadomestno vozilo v tem primeru?
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Stvar dogovora, ampak glede na to da je avto v garanciji, bi jaz zahteval nadomestno vozilo.
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Stupo »

oorosh napisal/-a:Črpalke so Delphi in Siemens. "Taproblematične" so od Delphija. Zdaj nisem 100%, ampak dci105 ima nekje od 06/07 siemensovo črpalko, ostali dciji pa večinoma še vedno delphi. Poišči po forumu, smo že govorili o tem.

lp
Hvala. 8)
Sem našel pa še eno razlago o tem na drugem forumu, če bo še koga zanimalo:
DFP1 pumpe DELPHI v 1.5 cliih so imele napake na materialu, namreč "roller shoe" v pumpi se je obrabljal abnormalno - kar je DELPHI tdi priznal
to so letniki 2002 do 2003 tam nekje
problem injektorjev je bil v tem, da do danes NIHČE v SLO ni imel uradne Hartridge mašine z uradnim DELPHI Iris programom, na kateri bi tovarniško skalibriral injektor in dodelil kodo, ki jo je potrebno vnesti v ECU
menjaval se je ventil, vmesni podložni del med ventilom in šobo se ni menjaval, kalibriralo se je na RABOTIjih ipd., potem koda ni prijela v ECUju, delalo se je kar "na ponku", namesto da bi se delalo po 4 mikronskim filtrom itd itd

težava dci-ja je tudi v tem, da če danes pomotoma nalijemo bencin, nam lahko črpalka gre k vragu ali injektor šele čez 20.000 prevoženih, tako da nikoli ne vemo, kaj se kupi
osebno sem obnovil tako črpalko in injektorje z 1.5 DCI motorja z lastnimi rokami in moram reči, da ko enkrat spoznaš sistem vbrizga, da je zadeva prav preprosta in zanesljiva - če odmislimo "zunanje vplive"(nemenjavanje filtra, slaba nafta, voda ali bencin itd.)
v kolikor temu ne bi bilo tako, potem Mercedes ne bi pristal z DELPHI piezo injektorjev na solenoidne, kljub višjim normam (!) ki bodo nuja in podpisal pogodbe do leta 2019.
končno mnenje o nakupu 1.5 DCI: jaz bi ga kupil, AMPAK najraje v okvari, zrihtal črpalko, šobe in gas. Prav tako brez testerja in poznavanja parametrov it kupovat tak avto je brez smisla
Slika
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Fantje, eno kratko vprašanje!

Kaj se bolj splača, kupiti nove Kayaba amortizerje ali obnoviti obstoječe tovarniške pri Amortizerju?

razlika v ceni je cca. 20% (obnova 150€, novi 150€ + montaža)

Hvala :)
Slika
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2148
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a jurko »

Jst sm kupil nove KYB in sem z njimi zlo zadovoljen :)
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a joztom »

Jaz sem KYB iz Espaceta vrgel stare ven in kupil Monroe Sensatrac, za moje pojme so boljši. Drugega pa ne dobiš.
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3703
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Drejchi napisal/-a:Fantje, eno kratko vprašanje!

Kaj se bolj splača, kupiti nove Kayaba amortizerje ali obnoviti obstoječe tovarniške pri Amortizerju?

razlika v ceni je cca. 20% (obnova 150€, novi 150€ + montaža)

Hvala :)
Moj odgovor poznaš :D Kup nove!
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Kratka vprašanja

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Očitno se bom torej odjavil pri Amortizerju in naročil nove, Kayaba ali Monroe.

Me je sicer za trenutek prijelo, da bi naročil Koni-e, a so s 499€ malce predragi. :)
Slika
Odgovori