Že neki časa opažam, zdaj se je pa začelo slabšati. Jasno mi je, da je menjalnik še posebej pozimi zjutraj trd, ampak tudi ko se ogreje, gre včasih v prvo zelo težko, treba spet v ler, spustit sklopko in še enkrat.. Zdaj se je pa to začelo še dogajati z rikvercom, skoraj vedno, pa tut ler mu ne pomaga, pač probuješ dokler ne gre..
Na masterju smo enkrat imeli ta problem, par dni po tistem ko so nam v avtotehniki Celje zamenjali komplet ležaje v menjalniku, ker je pač 5. in 6. pela. Potem pa so lahko vajo ponovili, ker je kombiju v Avstriji ostala samo še 3.in 5. prestava. To pa zato ker niso menjali igličastega ležaja na vzvodu za menjavanje, ki baje "rad zagrabi" so povedali.
Pa nazaj k avtu: pa vseeno menim, da ni kriv ta ležaj, ker ko pa najde menjalna ročica svojo pot, lahko večkrat zaporedoma prestavim brez zatikanja.
Gre za Laguno grandtour 1,9 dci, 170.000 km
Predlogi?





