Clio 3 RS okvare/tezave/napake

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Odgovori
Uporabniški avatar
ManIAK
Prispevkov: 580
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:59

Odgovor Napisal/-a ManIAK »

Jaz mislim da preveč paničariš in se zaganjaš. Je pa res da nisem videl/slišal kaj ti dejansko dela z menjalnikom. A ti ko je ogret tudi škrta? Ti lepo gre v prestave, al se poleg škrtanja tudi zatika kaj? Se zatika samo nad 5000rpm? itd...?

Mogoče bi blo res prvo smoterno olje zamenjat za kaj bolj kvalitetnega, pa se potem odločit za poseg v menjalnik, če še vseeno nebi bilo ok oziroma boljše.
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Duli »

sm po drugi strani je pa problem, da ker je avto že iz garancije, dlje kot čaka, več bo moral potem sam plačat, če sem js to prou zastopu, da do neki časa po garanciji še velik del renault financira.
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Naceloma krije polovico stroskov,ce si dovolj siten.......
Uporabniški avatar
fuegogt
Prispevkov: 172
Pridružen: 18 Mar 2009, 19:43

Odgovor Napisal/-a fuegogt »

ManIAK napisal/-a:Jaz mislim da preveč paničariš in se zaganjaš. Je pa res da nisem videl/slišal kaj ti dejansko dela z menjalnikom. A ti ko je ogret tudi škrta? Ti lepo gre v prestave, al se poleg škrtanja tudi zatika kaj? Se zatika samo nad 5000rpm? itd...?

Mogoče bi blo res prvo smoterno olje zamenjat za kaj bolj kvalitetnega, pa se potem odločit za poseg v menjalnik, če še vseeno nebi bilo ok oziroma boljše.
Bolj se sliši kadar je ogret, ko speljem od doma in prvič našaltam do četrte se še ne sliši, po 500m se pripeljem do mosta, kjer zavijem in ko sem spet pri četrti, potem se sliši cel čas...
Vprašanje res, kaj je narobe. Naj pogledajo. Če bi bilo olje, po moje, bi moralo tudi v ostale prestave škrtat. Sliši se pa takšen "hhhrrrrsk", ko prestavim v četrto. Zadeva se ne sliši, če prestaviš z vmesnim gasom ali če počakaš par sekund, da se zobniki umirijo. Če prestavljaš v normalnem tempu se sliši omenjena napaka. Jaz ga bom vseeno peljal, itak se mehanik pelje z njim, pa bo povedal. Ne bi rad, da še kakšne vilce uničim, pa še od garancije se bom preceč oddaljil. Upam res, da bo šlo na polovico kritja stroškov.
Uporabniški avatar
andrej86
Prispevkov: 1319
Pridružen: 02 Mar 2007, 16:37
Kraj: Lenart v Slovenskih goricah

Odgovor Napisal/-a andrej86 »

fuegogt napisal/-a:
ManIAK napisal/-a:Jaz mislim da preveč paničariš in se zaganjaš. Je pa res da nisem videl/slišal kaj ti dejansko dela z menjalnikom. A ti ko je ogret tudi škrta? Ti lepo gre v prestave, al se poleg škrtanja tudi zatika kaj? Se zatika samo nad 5000rpm? itd...?

Mogoče bi blo res prvo smoterno olje zamenjat za kaj bolj kvalitetnega, pa se potem odločit za poseg v menjalnik, če še vseeno nebi bilo ok oziroma boljše.
Bolj se sliši kadar je ogret, ko speljem od doma in prvič našaltam do četrte se še ne sliši, po 500m se pripeljem do mosta, kjer zavijem in ko sem spet pri četrti, potem se sliši cel čas...
Vprašanje res, kaj je narobe. Naj pogledajo. Če bi bilo olje, po moje, bi moralo tudi v ostale prestave škrtat. Sliši se pa takšen "hhhrrrrsk", ko prestavim v četrto. Zadeva se ne sliši, če prestaviš z vmesnim gasom ali če počakaš par sekund, da se zobniki umirijo. Če prestavljaš v normalnem tempu se sliši omenjena napaka. Jaz ga bom vseeno peljal, itak se mehanik pelje z njim, pa bo povedal. Ne bi rad, da še kakšne vilce uničim, pa še od garancije se bom preceč oddaljil. Upam res, da bo šlo na polovico kritja stroškov.
probaj za začetek menjat olje v menjalniku
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Duli »

tu že, samo pr praktično novem rs-u pa ne boš omiljeval celo življensko dobo avtomobila šaltanje v četrto.
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
fuegogt
Prispevkov: 172
Pridružen: 18 Mar 2009, 19:43

Odgovor Napisal/-a fuegogt »

Duli napisal/-a:tu že, samo pr praktično novem rs-u pa ne boš omiljeval celo življensko dobo avtomobila šaltanje v četrto.
Res je, malo problem je počasi šaltat pri 7000 obratih, ko avto nori :lol:
Pa če že menjam olje, je boljše dati predpisano original ali kakšno sport sintetiko itd...?
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

Hm...tole diši po sinhronih, glede da praviš, če menjaš z ''međugasom''. lahko je le olje za zamenjat oz. dolit, da ga je že v štartu primanjkovalo...sicer še nisem pri nobenem avtomobilu z roč. menjalnikom zasledil, da bi se menjalo olje vsaj do 200k km ne. Sicer naj bi bilo to priporočljivo opraviti na vsakem večjem servisu ampak verjamite, da tega na 90k km sigurno ne počnejo...Aja pa še to, v kolikor je menjalnik nekako fuč, bo z novim oljem lahko še slabše, vendar zgubiti nimaš kaj, če se proba najprej cenejšo varjanto, se pravi menjavo olja.

Lp
Uporabniški avatar
ManIAK
Prispevkov: 580
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:59

Odgovor Napisal/-a ManIAK »

Jaz bi probal z kakšnim boljšim oljem.
Cr00k napisal/-a:
ManIAK napisal/-a:Jaz bom tud spomladi olje v menjalniku zamenjal. Se mal "trdo" prestavlja ko je hladen menjalnik.

Castrol TAF-X, bi naj bila kr dobra zadeva za menjalnike. Se bo treba še mal pozanimat.
Jst sem se tudi malo pozanimal. Rene npr. uporablja Castrol TAF-X, ki je malenkost drugačnih specifikacij (za lažje prestavljanje v hladnih dnevih)... enakih je tudi Motul 300 LS (75W90).

"100% synthetic lubricant for all mechanical transmission of high performances and racing cars. For synchronised or not synchronised gearboxes, gearbox/differential, transfer gearboxes and hypoid differentials with limited slip system operating under shock "

Glede Motul proizvodov sem vedno slišal le najboljše, tako da predvidevam da je tudi to olje vrhunsko... O Castrol pa nimam pojma. Verjeno niso slabi, če jih BMW favorizira :)

ps.: glede trdega prestavljanja v hladnih dnevih se poslužujem nasveta uporabnika joztom, ki me je prepričal, da ko avto prižgem, 1-2min pustim na mestu v "leru",... da se olje malo premiga. Pomaga!
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Duli »

na 197 forumu sm zasledu da maš tut ti probleme z menjalnikom, olje si že menjal? je kej drugač?
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Odgovor Napisal/-a Symon »

Hmmm, ko je avto na miru se olje v menjalniku dosti manj segreje, če se ne motim. Pa že tako ne dela na neki visoki temperaturi (vsaj ponavadi ne).
Uporabniški avatar
ManIAK
Prispevkov: 580
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:59

Odgovor Napisal/-a ManIAK »

Duli napisal/-a:na 197 forumu sm zasledu da maš tut ti probleme z menjalnikom, olje si že menjal? je kej drugač?
Mah, vrjetno samo preveč kompliciram. :lol: Sem se nekako že sprijaznu, da pač v RS 197/200 menjalnik ne blesti preveč. Sploh po tem, ko sem vozil ITR letnik 1998, kjer se pa booožansko prestavlja.

Bom pa drug mesec vseeno zamenjal olje, za bolj kvalitetnega. Sokol je potrdil, da ta menjalnik dela z Castrol TAF-X 75w90, precej bolje kot s tovarniškim oljem...
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Ja Renault nima glih blestečih menjalnikov, tko kot peugeot ne. Pač francozi. :)
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Duli »

evo, pa se je zgodilo, volan se mi je v torek začel luščit, gori na vrhu volana se je najprej malce nagrbančil, danes pa sem že naroču novega, tako da naslednji petek pride nov volan in bo to zamenjano pod garancijo, garancija na notranjost velja do 2 leti od nakupa vozila, kljub temu da imaš podaljšano garancijo na 4 leta, je za notranjost samo 2 leti. tako da navali narode po druge volane. aja, avto ima pa 23.883 km.
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
picinni
Prispevkov: 286
Pridružen: 11 Okt 2006, 18:55
Kraj: Trojane

Odgovor Napisal/-a picinni »

Uporabna informacija.
Ja kaj pa je potem všteto pod 4-letno garancijo?
Odgovori