renault laguna-zaklepanje na dotik
-
laguna2003
- Prispevkov: 11
- Pridružen: 11 Okt 2011, 18:14
renault laguna-zaklepanje na dotik
Živjo mene pa zanima, na kakšen način ima laguna letnik 2003, ključavnico za zaklepanje na prstni odtis, kako deluje, in ali imajo to te lagune letnik 2001 do 2004 vgrajeno to zaklepanje na tak dotik, prstni.
hvala za odgovor in lep pozdrav.
hvala za odgovor in lep pozdrav.
-
laguna2003
- Prispevkov: 11
- Pridružen: 11 Okt 2011, 18:14
Prstnega odtisa ni nikjer pri Laguni. Mogoče pri kakem Mercedesu ali Royce-u
Laguna 2 ima v grobem 3 opcije:
Prva, ki je praktično ni in sem jo zasledil samo v navodilih, je klasični ključ.
Druga in najbolj razširjena je kartica. Deluje kot klasični ključ - le, da je ploščata
Se pravi, odkleneš in zakleneš s tipko, daš v režo in prižgeš z gumbom. Ta kartica ima dve verziji - ena zna tudi zapreti šipe, druga ne.
Tretja opcija za doplačilo pa je keyless kartica. Tukaj ne rabiš odklepat in zaklepat z gumbom, pač pa senzor zazna kartico v tvojem žepu (oz. kjerkoli) in avtomatsko odklene in zaklene, ko se približaš ali oddaljiš na določeno razdaljo. Tukaj tudi ni treba dati kartice v režo, pač pa samo stisneš sklopko in gumb za zagon. Ta kartica zna zapirati okna od daleč in ima tudi gumb za follow me home funkcijo (stisneš in kratke luči svetijo cca 30s, da vidiš kje maš vhod domov
)
Bolj jasno?
Laguna 2 ima v grobem 3 opcije:
Prva, ki je praktično ni in sem jo zasledil samo v navodilih, je klasični ključ.
Druga in najbolj razširjena je kartica. Deluje kot klasični ključ - le, da je ploščata
Tretja opcija za doplačilo pa je keyless kartica. Tukaj ne rabiš odklepat in zaklepat z gumbom, pač pa senzor zazna kartico v tvojem žepu (oz. kjerkoli) in avtomatsko odklene in zaklene, ko se približaš ali oddaljiš na določeno razdaljo. Tukaj tudi ni treba dati kartice v režo, pač pa samo stisneš sklopko in gumb za zagon. Ta kartica zna zapirati okna od daleč in ima tudi gumb za follow me home funkcijo (stisneš in kratke luči svetijo cca 30s, da vidiš kje maš vhod domov
Bolj jasno?
Renault Laguna Grandtour Dynamique Lux 1,9 dCi + Renault Clio II Storia 1.2 16V + Renault 4 GTL Gordini to-be + EX Renault Clio 1 1.2 RT + EX Renault 19 1,4 TR Europa
Vsi z veseljem servisirani pri Astilbi!
Vsi z veseljem servisirani pri Astilbi!
-
laguna2003
- Prispevkov: 11
- Pridružen: 11 Okt 2011, 18:14
Ni fora samo v kartici. Tu so še senzorji, elektronika, drugače sprogramiran računalnik...
Če razmišljaš o nadgradnji, je pomoje finančno in kar se dela tiče - ogromno oz precej. Preveč.
Če ti pa to toliko pomeni, glej pri nakupu v tej smeri, če avta še nimaš. Sam sem to vzel v zakup. Ogromno druge opreme, tega pa pač nima. Res je praktično in na trenutke mogoče prestižno oz vsaj za se ven metat (moj avto pa sam odklene), za pa zmetat par 100€ in ure dela pa se pomoje ne splača. Razen, če ti je res toliko do tega
Če razmišljaš o nadgradnji, je pomoje finančno in kar se dela tiče - ogromno oz precej. Preveč.
Če ti pa to toliko pomeni, glej pri nakupu v tej smeri, če avta še nimaš. Sam sem to vzel v zakup. Ogromno druge opreme, tega pa pač nima. Res je praktično in na trenutke mogoče prestižno oz vsaj za se ven metat (moj avto pa sam odklene), za pa zmetat par 100€ in ure dela pa se pomoje ne splača. Razen, če ti je res toliko do tega
Renault Laguna Grandtour Dynamique Lux 1,9 dCi + Renault Clio II Storia 1.2 16V + Renault 4 GTL Gordini to-be + EX Renault Clio 1 1.2 RT + EX Renault 19 1,4 TR Europa
Vsi z veseljem servisirani pri Astilbi!
Vsi z veseljem servisirani pri Astilbi!
-
laguna2003
- Prispevkov: 11
- Pridružen: 11 Okt 2011, 18:14
-
laguna2003
- Prispevkov: 11
- Pridružen: 11 Okt 2011, 18:14
že prej pa sm vprašal za odklepanje na prstni odtis, to se gotovo tudi da, če se naredi v nadgradnji, gotovo to ne more biti tolk drago, nekje sem zasledil, da je to tak senzor da določi DNK, da se odklene na odtis.
Pa mislim da je bolj varno.
No vglavnem zaenkrat me zanima, če avto nima tega keyless go naprave, koliko pride cena da se ti avto odklene sam in zapiranje stekel na daljavo.
hvala lp.
Pa mislim da je bolj varno.
No vglavnem zaenkrat me zanima, če avto nima tega keyless go naprave, koliko pride cena da se ti avto odklene sam in zapiranje stekel na daljavo.
hvala lp.
-
laguna2003
- Prispevkov: 11
- Pridružen: 11 Okt 2011, 18:14
Menda je resUrosJ napisal/-a:z prostoročno kartico se avto z oddaljanjem samo zaklene, odklene se pa ko prideš zraven in primeš za kljuko oz daš roko med pleh in kljuko evo!
Da ti zapre okna je predpogoj, da imaš inpulzno odpiranje in zapiranje vseh oken. Koliko bi bila cena za nadgradnjo pa nimam pojma - najbolje da pokličeš na kak servis. Ne znam ti točno povedati katere elemente vse rabiš, da bi mogoče s kake razbite pobral.laguna2003 napisal/-a:Naj mi en še pove koliko je cena teh nastavitev za prostoročno odpiranje vrat pa ta kartica keyless go.
hvala za odgovor lp.
Ni pa malo dela: montaža impulznega dviga/spusta na vse šipe, montaža senzorjev na vse kljuke, nova kartica + programiranje, mogoče nov čitalec kartice, senzor zaznave kartice, kako programiranje računalnika in verjetno še kaj...
Renault Laguna Grandtour Dynamique Lux 1,9 dCi + Renault Clio II Storia 1.2 16V + Renault 4 GTL Gordini to-be + EX Renault Clio 1 1.2 RT + EX Renault 19 1,4 TR Europa
Vsi z veseljem servisirani pri Astilbi!
Vsi z veseljem servisirani pri Astilbi!
-
laguna2003
- Prispevkov: 11
- Pridružen: 11 Okt 2011, 18:14
Kartica ima funkcijo ključa - sej sem napisal: sam, da je ploščata. To - je to
Če zapira okna pa sprobi na licu mesta, podatek bi mogoče lahko dobil po številki šasije
Če zapira okna pa sprobi na licu mesta, podatek bi mogoče lahko dobil po številki šasije
Renault Laguna Grandtour Dynamique Lux 1,9 dCi + Renault Clio II Storia 1.2 16V + Renault 4 GTL Gordini to-be + EX Renault Clio 1 1.2 RT + EX Renault 19 1,4 TR Europa
Vsi z veseljem servisirani pri Astilbi!
Vsi z veseljem servisirani pri Astilbi!


