Prvo pravo dirkališče v Sloveniji
-
etore
če bo konkretno dirkališče v sloveniji sploh pa če bo v vipavski dolini oz v njeni okolici se bom pomoje kar preselu tja:) lahko pričakujete velik naval iz italije slovenije hrvaške in avstrije, nemčije... ker v 200km proč od naših mej je kolikor vem samo grobnik dokaj dostopen in cenovno sprejemljiu. pa še folk ga je že naveličan ker drgam itak nimajo kam it in eventi oz track dayi so usaj 1x na mesec... Lani sem bil na grobniku 6x tko da sm pustu kar nekaj dnarja tam... priznam na racelandu pa nisem bil ker mi ni ušeč proga, je preveč zaprta. Če se pa boste lotili izgradnje bi blo rajn da naredite več opcij oz tudi tak bolj zapr tip notr v glavnem krogu da bi lahko kaki drifterji in tisti ki jim je raceland ušeč hodili tudi sem... Proga bi pa morala bit večino z dolgimi in srednje dolgimi ovinki in med njimi kak tehnično bolj zahtevn del... Proga mora bit z najhitrejšim serijskim avtom recimo kak porš 911 gt3 rs douga usaj 1,50,00-1,55,000sek. in brzine pomoje od 80km/h navzgor pa tja do kakih 240km/h. pa asfalt ne sme bit tko grob kot na grobniku ker tisto je tyre killer. Usakič gre ene 400€ samo za gume če greš na grobnik... Glede cene pa je tko da mene je pršu en obisk ko seštejem use stroške cca 600-700€.
100€ najem piste za 4h oz po novem je 110€+zavarovanje 15€
100€ bencin, tja-nazaj in pista
1/3 zavor je cca 100€
1/2 gum je cca 300€
+hrana in pijača...
tko da recimo za najem 6 ur sm takoj pripravljen plačat 150€
pa še rajše dam oz pustim dnar doma kot na hrvaškem. A na BMW forum si opisal ta projekt... Tm mam kar veliko prjatlu ki pilijo usakokrat ovinke na grobniku...
100€ najem piste za 4h oz po novem je 110€+zavarovanje 15€
100€ bencin, tja-nazaj in pista
1/3 zavor je cca 100€
1/2 gum je cca 300€
+hrana in pijača...
tko da recimo za najem 6 ur sm takoj pripravljen plačat 150€
pa še rajše dam oz pustim dnar doma kot na hrvaškem. A na BMW forum si opisal ta projekt... Tm mam kar veliko prjatlu ki pilijo usakokrat ovinke na grobniku...
Ni problema, bomo pomagalSomeOne989 napisal/-a:Super če je tok zainteresiranih.
Dobil sem informacijo, da bo mogoče potrebno celo zbiranje podpisov po Sloveniji, ker pač ne ravno radi izdajajo dovoljenja za takšne gradnje in posege v naravo.
Ali je mogoče kdo zainteresiran za pomoč pri zbiranju v svojem domačem kraju in okolici?
Lp
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
se pravi enkrat pred penzijo, če bo vse po sreči bom lahko šel na vožnjo. glede na našo birokracijo....ManIAK napisal/-a:Če bo kaj iz tega totalno podpiram, ampak če si šele začel z iskanjem lastnikov parcel bo do začetka izvajanja minilo še vsaj 5let.
ne verjamem jst v to prov nič. je blo že tolk govoric okol tega. pa so vsi sam prazno slamo mlatili...
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Bolje tudi čez 5 let, kot nikoli.Nos napisal/-a:se pravi enkrat pred penzijo, če bo vse po sreči bom lahko šel na vožnjo. glede na našo birokracijo....ManIAK napisal/-a:Če bo kaj iz tega totalno podpiram, ampak če si šele začel z iskanjem lastnikov parcel bo do začetka izvajanja minilo še vsaj 5let.![]()
ne verjamem jst v to prov nič. je blo že tolk govoric okol tega. pa so vsi sam prazno slamo mlatili...
---
Renault Clio II Ph2 °1.4 16v°
Renault Clio II Ph2 °1.4 16v°
bodi malo optimist!Nos napisal/-a:se pravi enkrat pred penzijo, če bo vse po sreči bom lahko šel na vožnjo. glede na našo birokracijo....ManIAK napisal/-a:Če bo kaj iz tega totalno podpiram, ampak če si šele začel z iskanjem lastnikov parcel bo do začetka izvajanja minilo še vsaj 5let.![]()
ne verjamem jst v to prov nič. je blo že tolk govoric okol tega. pa so vsi sam prazno slamo mlatili...

"There is no plan B, only another plan A."
Ritchey Watanabe
Group B rally driver...the ballsiest creature alive!
Group B rally spectator.....the craziest creature alive!
v bistvu imata provskopusnik napisal/-a:Se strinjam. K je kej čudnga da ni nč, če še ko se nekej začne, vsi "itak spet ne bo nč".
Raj jih dejmo spodbudit pa pomagat kolkr lahko
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
če bo šlo vse ostalo skozi se bodo oglasili okoljevarstveniki, da so našli nek avtohtoni mah, ki raste samo pod dvemi grmi, čez katere bo šla ciljna ravnina in projekt bo propadel
nočem biti črnogled,
ampak če se po nekem čudnem slučaju najde denar in volja, se potem tu vse ustavi
nočem biti črnogled,
ampak če se po nekem čudnem slučaju najde denar in volja, se potem tu vse ustavi
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
No, mislm da se tuki velka večina ne zaveda, da se tak projekt dogaja okoli šest do sedem mestnih številk € tko da če samo pogledaš, je recmo taprau asfalt za na celotno progo ene 2-3mio€ če smo odkriti ane. Ker to ni navadn cestni asfalt... Ampak pustmo to
To so detajli.
Velik je blo že takih idej, porjektov, 3D demonstracij na vseh mogočih koncih itd itd da ne naštevam. Vzhodni konci so vse to pridno zatirali. Mogoče se proti Italiji res kej premakne v pozitivno smer, ker če ne druzga lahko računajo na promet iz Italijanske smeri
Velik je blo že takih idej, porjektov, 3D demonstracij na vseh mogočih koncih itd itd da ne naštevam. Vzhodni konci so vse to pridno zatirali. Mogoče se proti Italiji res kej premakne v pozitivno smer, ker če ne druzga lahko računajo na promet iz Italijanske smeri
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
- SomeOne989
- Prispevkov: 49
- Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
- Kraj: Ajdovscina
Res je kot praviš, Urban. Cifre so izredno visoke
Zato pa bomo poiskali čim več velikih vlagateljev, kajti s kreditom v tako naložbo ne bi šla firma. Če bi blo do 2mil€ bi še šlo, tko pa je preveč rizika za samostojno izgradnjo
Že samo zemljišča po izračunu pridejo vse skupaj cca 5mil€... Tko da bo kar ja ... Pa tut FIA ima kar zahtevne pogoje ki jim bomo mogli ustreč...
Zahodna Slovenija je bla izbrana prav zaradi bližine meje z Italijo, saj vsi vemo kakšne registracije so na €€€€€ avtih ki se peljejo občasno po naših cestah
In mogoče pa tut kakega tujega investitorja na ta način potegnemo notr 
No, še malo pa pridejo vsi akterji iz dopustov, pa se bo začelo spet premikat
LP
Zahodna Slovenija je bla izbrana prav zaradi bližine meje z Italijo, saj vsi vemo kakšne registracije so na €€€€€ avtih ki se peljejo občasno po naših cestah
No, še malo pa pridejo vsi akterji iz dopustov, pa se bo začelo spet premikat
LP
- SomeOne989
- Prispevkov: 49
- Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
- Kraj: Ajdovscina





.jpg)

