Prvo pravo dirkališče v Sloveniji

Vse ostale teme

Ali bi ga koristili?

DA, SIGURNO
92
86%
NE
4
4%
Brez veze, saj je Grobnik dovolj blizu
1
1%
Da, če bi bilo ceneje kot Grobnik
10
9%
 
Skupaj glasov: 107

etore

Odgovor Napisal/-a etore »

če bo konkretno dirkališče v sloveniji sploh pa če bo v vipavski dolini oz v njeni okolici se bom pomoje kar preselu tja:) lahko pričakujete velik naval iz italije slovenije hrvaške in avstrije, nemčije... ker v 200km proč od naših mej je kolikor vem samo grobnik dokaj dostopen in cenovno sprejemljiu. pa še folk ga je že naveličan ker drgam itak nimajo kam it in eventi oz track dayi so usaj 1x na mesec... Lani sem bil na grobniku 6x tko da sm pustu kar nekaj dnarja tam... priznam na racelandu pa nisem bil ker mi ni ušeč proga, je preveč zaprta. Če se pa boste lotili izgradnje bi blo rajn da naredite več opcij oz tudi tak bolj zapr tip notr v glavnem krogu da bi lahko kaki drifterji in tisti ki jim je raceland ušeč hodili tudi sem... Proga bi pa morala bit večino z dolgimi in srednje dolgimi ovinki in med njimi kak tehnično bolj zahtevn del... Proga mora bit z najhitrejšim serijskim avtom recimo kak porš 911 gt3 rs douga usaj 1,50,00-1,55,000sek. in brzine pomoje od 80km/h navzgor pa tja do kakih 240km/h. pa asfalt ne sme bit tko grob kot na grobniku ker tisto je tyre killer. Usakič gre ene 400€ samo za gume če greš na grobnik... Glede cene pa je tko da mene je pršu en obisk ko seštejem use stroške cca 600-700€.
100€ najem piste za 4h oz po novem je 110€+zavarovanje 15€
100€ bencin, tja-nazaj in pista
1/3 zavor je cca 100€
1/2 gum je cca 300€
+hrana in pijača...

tko da recimo za najem 6 ur sm takoj pripravljen plačat 150€
pa še rajše dam oz pustim dnar doma kot na hrvaškem. A na BMW forum si opisal ta projekt... Tm mam kar veliko prjatlu ki pilijo usakokrat ovinke na grobniku...
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Jaz bi tudi z veseljem pomagal pri takem projektu.
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

SomeOne989 napisal/-a:Super če je tok zainteresiranih.
Dobil sem informacijo, da bo mogoče potrebno celo zbiranje podpisov po Sloveniji, ker pač ne ravno radi izdajajo dovoljenja za takšne gradnje in posege v naravo.
Ali je mogoče kdo zainteresiran za pomoč pri zbiranju v svojem domačem kraju in okolici?
Lp
Ni problema, bomo pomagal :wink:
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
ManIAK
Prispevkov: 580
Pridružen: 06 Jun 2006, 21:59

Odgovor Napisal/-a ManIAK »

Če bo kaj iz tega totalno podpiram, ampak če si šele začel z iskanjem lastnikov parcel bo do začetka izvajanja minilo še vsaj 5let.
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

ManIAK napisal/-a:Če bo kaj iz tega totalno podpiram, ampak če si šele začel z iskanjem lastnikov parcel bo do začetka izvajanja minilo še vsaj 5let.
se pravi enkrat pred penzijo, če bo vse po sreči bom lahko šel na vožnjo. glede na našo birokracijo.... :mad:

ne verjamem jst v to prov nič. je blo že tolk govoric okol tega. pa so vsi sam prazno slamo mlatili...
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
Neven
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Jun 2011, 22:29
Kraj: Piran

Odgovor Napisal/-a Neven »

Nos napisal/-a:
ManIAK napisal/-a:Če bo kaj iz tega totalno podpiram, ampak če si šele začel z iskanjem lastnikov parcel bo do začetka izvajanja minilo še vsaj 5let.
se pravi enkrat pred penzijo, če bo vse po sreči bom lahko šel na vožnjo. glede na našo birokracijo.... :mad:

ne verjamem jst v to prov nič. je blo že tolk govoric okol tega. pa so vsi sam prazno slamo mlatili...
Bolje tudi čez 5 let, kot nikoli. :wink:
---
Renault Clio II Ph2 °1.4 16v°
Uporabniški avatar
Speedie
Prispevkov: 1279
Pridružen: 18 Sep 2006, 20:39
Kraj: za ovinkom.

Odgovor Napisal/-a Speedie »

Nos napisal/-a:
ManIAK napisal/-a:Če bo kaj iz tega totalno podpiram, ampak če si šele začel z iskanjem lastnikov parcel bo do začetka izvajanja minilo še vsaj 5let.
se pravi enkrat pred penzijo, če bo vse po sreči bom lahko šel na vožnjo. glede na našo birokracijo.... :mad:

ne verjamem jst v to prov nič. je blo že tolk govoric okol tega. pa so vsi sam prazno slamo mlatili...
bodi malo optimist! :roll:
Slika
"There is no plan B, only another plan A."
Ritchey Watanabe

Group B rally driver...the ballsiest creature alive!

Group B rally spectator.....the craziest creature alive!
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Se strinjam. K je kej čudnga da ni nč, če še ko se nekej začne, vsi "itak spet ne bo nč".
Raj jih dejmo spodbudit pa pomagat kolkr lahko :wink:
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

skopusnik napisal/-a:Se strinjam. K je kej čudnga da ni nč, če še ko se nekej začne, vsi "itak spet ne bo nč".
Raj jih dejmo spodbudit pa pomagat kolkr lahko :wink:
v bistvu imata prov :D oh ja...blo je že tolk govora o dirkališčih.... :roll:
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
toxius
Prispevkov: 324
Pridružen: 20 Maj 2007, 22:37
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a toxius »

Vsekakor sem tudi za pomoč, fizično in marketinško, lahko tudi na kateri od svojih spletnih strani zastonj objavimo vaše banerje. Lahko dam link, piši na ZS da ne bom delal reklame ;)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

če bo šlo vse ostalo skozi se bodo oglasili okoljevarstveniki, da so našli nek avtohtoni mah, ki raste samo pod dvemi grmi, čez katere bo šla ciljna ravnina in projekt bo propadel

nočem biti črnogled,
ampak če se po nekem čudnem slučaju najde denar in volja, se potem tu vse ustavi
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3703
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

No, mislm da se tuki velka večina ne zaveda, da se tak projekt dogaja okoli šest do sedem mestnih številk € tko da če samo pogledaš, je recmo taprau asfalt za na celotno progo ene 2-3mio€ če smo odkriti ane. Ker to ni navadn cestni asfalt... Ampak pustmo to :D To so detajli.

Velik je blo že takih idej, porjektov, 3D demonstracij na vseh mogočih koncih itd itd da ne naštevam. Vzhodni konci so vse to pridno zatirali. Mogoče se proti Italiji res kej premakne v pozitivno smer, ker če ne druzga lahko računajo na promet iz Italijanske smeri 8)
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
SomeOne989
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
Kraj: Ajdovscina

Odgovor Napisal/-a SomeOne989 »

Res je kot praviš, Urban. Cifre so izredno visoke :D Zato pa bomo poiskali čim več velikih vlagateljev, kajti s kreditom v tako naložbo ne bi šla firma. Če bi blo do 2mil€ bi še šlo, tko pa je preveč rizika za samostojno izgradnjo :) Že samo zemljišča po izračunu pridejo vse skupaj cca 5mil€... Tko da bo kar ja ... Pa tut FIA ima kar zahtevne pogoje ki jim bomo mogli ustreč...
Zahodna Slovenija je bla izbrana prav zaradi bližine meje z Italijo, saj vsi vemo kakšne registracije so na €€€€€ avtih ki se peljejo občasno po naših cestah :D In mogoče pa tut kakega tujega investitorja na ta način potegnemo notr :)
No, še malo pa pridejo vsi akterji iz dopustov, pa se bo začelo spet premikat :)
LP
Uporabniški avatar
KONDOR
Prispevkov: 124
Pridružen: 01 Jul 2011, 19:45
Kraj: GROSUPLJE

Odgovor Napisal/-a KONDOR »

A vi to resno?Kaj pa Lendava?Projekt narejen,polovico že financiran :D
Uporabniški avatar
SomeOne989
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
Kraj: Ajdovscina

Odgovor Napisal/-a SomeOne989 »

Petrolija? :D
Ste videli kdo je glavni investitor?

http://www.iiwl.info/2052.html

Veselo branje :) :)
Zaklenjeno