Clio 1.6 16v izpusni kolektor

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
majstr
Prispevkov: 41
Pridružen: 10 Jan 2008, 19:38

Clio 1.6 16v izpusni kolektor

Odgovor Napisal/-a majstr »

Najprej en lep pozdrav vsem, pred casom sm tud jest postal lastnik renaulta.
In imam eno vprasanje :D Zanima me ce komu doma lezi kaksen rabljen, gnil, pocen. . . . izpusni kolektor za cliota/megana 1.6 16v letnik 99. Rabil bi mere za narediti prirobnico za nov izpusni kolektor, mi lahko gdo pomaga kje dobiti te dimenzije :wink:

Ali pa ce gdo ve kje bi lahko dobil te informacije,svojega kolektorja pa nebi jemal zdaj dol.

Lep pozdrav
majstr
Prispevkov: 41
Pridružen: 10 Jan 2008, 19:38

Odgovor Napisal/-a majstr »

kaj res nima nobeden nic takega doma? :o kje bi laho dobil se te informacije?
Uporabniški avatar
RoZleht
Prispevkov: 1071
Pridružen: 25 Okt 2004, 11:28
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a RoZleht »

ne me drzat za besedo, ampak ce se ne motm pr izpusnih sistemih novak prodajajo nove ... vprasat ni greh ce bi ti pomagal ... pa se link do njihove strani http://www.auspuh-novak.com/
Lp RoZleht
majstr
Prispevkov: 41
Pridružen: 10 Jan 2008, 19:38

Odgovor Napisal/-a majstr »

Koncno dobil zelene informacije, sedaj slehi izdelava prirobnice ter nato se svasamo skupaj krivine pa bo nov kolekor;) ce koga zanima lahko prilempim par slikc
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Odgovor Napisal/-a Drmo »

majstr napisal/-a:Koncno dobil zelene informacije, sedaj slehi izdelava prirobnice ter nato se svasamo skupaj krivine pa bo nov kolekor;) ce koga zanima lahko prilempim par slikc
Ti kr prlep :D nc sparat :D Bl me zanimajo fi-ji :)
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Sura
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Dec 2009, 09:41

Odgovor Napisal/-a Sura »

Pozdravljeni.

Tudi jaz imam na k4m počen kolektor. Da ne odkrivam toplo vodo, me zanima kakšna bi bila najbolj dolgoročna rešitev, da bo zdržal dolgo?

Nov? Mogoče kakšen izboljšan ponaredek? Kaj je z zaščito glede ohlajanja, nad njim je že air box?
Finance so zmeraj problem, vendar če je najbolje kupiti novega ga bom.

Hvala.
Uporabniški avatar
Sura
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Dec 2009, 09:41

Odgovor Napisal/-a Sura »

No, po enem letu sem se le lotil pogledat, če je res počen kolektor... in je.

http://www.shrani.si/f/1n/1p/1Lv5avOd/kolektor.jpg

Bi mi lahko kdo v parih alinejah opisal kako si pripravit oz. kaj odstranit v vrstnem redu, da lahko odstranim kolektor?
In kako oz. s čim odšraufat tisti senzor na sliki preden odšraufam kolektor?

Aja, pa se da dobiti kakšen rabljen cel kolektor, ali bo treba novega kupiti?
Odgovori