Koncar napisal/-a:Baje se ga da nardit po tem postopku, nevem pa če je res, tko sm slišu
TERMISTOR 3.3 kΩ, vzporedno vežeš s UPOROM 18kΩ. Čez vse skupaj daš termo požerko.
Če bo kdo probu nej pove če dela, sam se še nism lotu, lohka pa da sploh ne dela
Evo enak problem sem imel na clio-tu, kupil sem si termistor 3.3kohm vezal vzporedno upor 18kohm, pa morem rečt da sem primerjal z digitalnim termometrom in je kazalo v avtu 10°C razlike (manj), nato mi je prišlo na pamet da bi namesto upora dal en timer od 100kohm pa potem nastavil na točno vrednost, in res deluje! Tako da če si malo za tehniko si senzor tem. zrihtaš v 10min za 1€
najboljši in najcenejši način je da ga vzameš od starega oz. karamboliranega avta če je seveda cela ogledala in nepoškogovan senzor, prideš s par evri skoz
jbg. če crkne vsaj nisem plačal ok. 60eu (koliko točno neven). dobil sem ga pa zastonj na odpadu in kot pravijo podarjenemu konju se ne gleda v zobe saj niti novo ni sigurno da bo delalo 2 tedna...