Senzor zunaje temperature

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
brabzel1
Prispevkov: 55
Pridružen: 24 Mar 2009, 10:38
Kraj: Novo mesto

Senzor zunaje temperature

Odgovor Napisal/-a brabzel1 »

Zanima me kje bi se dalo najceneje dobit senzor zunanje temperature
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor zunaje temperature

Odgovor Napisal/-a Stupo »

brabzel1 napisal/-a:Zanima me kje bi se dalo najceneje dobit senzor zunanje temperature
To rabiš za pred hišo? Potem bi v Merkurju znali imeti.

Drugače pa www.avto.net :wink:
Slika
brabzel1
Prispevkov: 55
Pridružen: 24 Mar 2009, 10:38
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a brabzel1 »

za megana II
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

jst sm dal za clia (sej to so najbrž vsi isti) na tpv avto 60€
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
zizek
Prispevkov: 662
Pridružen: 02 Mar 2007, 14:33
Kraj: Lendava-Trimlini

Re: Senzor zunaje temperature

Odgovor Napisal/-a zizek »

brabzel1 napisal/-a:Zanima me kje bi se dalo najceneje dobit senzor zunanje temperature
Jaz sem z r-25 dal na cliota in paše.
Koncar
Prispevkov: 389
Pridružen: 19 Avg 2009, 13:48
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a Koncar »

Baje se ga da nardit po tem postopku, nevem pa če je res, tko sm slišu :D

TERMISTOR 3.3 kΩ, vzporedno vežeš s UPOROM 18kΩ. Čez vse skupaj daš termo požerko.

Če bo kdo probu nej pove če dela, sam se še nism lotu, lohka pa da sploh ne dela :D
Uporabniški avatar
fricko
Prispevkov: 60
Pridružen: 04 Apr 2010, 11:47
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a fricko »

Koncar napisal/-a:Baje se ga da nardit po tem postopku, nevem pa če je res, tko sm slišu :D

TERMISTOR 3.3 kΩ, vzporedno vežeš s UPOROM 18kΩ. Čez vse skupaj daš termo požerko.

Če bo kdo probu nej pove če dela, sam se še nism lotu, lohka pa da sploh ne dela :D
Evo enak problem sem imel na clio-tu, kupil sem si termistor 3.3kohm vezal vzporedno upor 18kohm, pa morem rečt da sem primerjal z digitalnim termometrom in je kazalo v avtu 10°C razlike (manj), nato mi je prišlo na pamet da bi namesto upora dal en timer od 100kohm pa potem nastavil na točno vrednost, in res deluje! Tako da če si malo za tehniko si senzor tem. zrihtaš v 10min za 1€ :wink:
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Koncar napisal/-a:
Èe bo kdo probu nej pove èe dela, sam se še nism lotu, lohka pa da sploh ne dela :D
ja dela
pozimi je kazalo precej natančno, nisem še pa nikoli preverjat
bomo videli kaj bo ko bo poletna vročina napadla

drugače pa imajo vsi renaulti enake senzorje v ogledalu, stanejo pa okrog 50€ na servisu
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
pishek
Prispevkov: 15
Pridružen: 29 Maj 2010, 13:29
Kraj: ms

Odgovor Napisal/-a pishek »

najboljši in najcenejši način je da ga vzameš od starega oz. karamboliranega avta če je seveda cela ogledala in nepoškogovan senzor, prideš s par evri skoz :)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

potem pa crkne čez dva tedna :lol:

koliko pa sploh je cena za rabljene senzorje?
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
pishek
Prispevkov: 15
Pridružen: 29 Maj 2010, 13:29
Kraj: ms

Odgovor Napisal/-a pishek »

Shusuglao napisal/-a:potem pa crkne čez dva tedna :lol:

koliko pa sploh je cena za rabljene senzorje?
jbg. če crkne vsaj nisem plačal ok. 60eu (koliko točno neven). dobil sem ga pa zastonj na odpadu in kot pravijo podarjenemu konju se ne gleda v zobe ;) saj niti novo ni sigurno da bo delalo 2 tedna...
Odgovori