Elektrika vlečna kljuka megane

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Sura
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Dec 2009, 09:41

Elektrika vlečna kljuka megane

Odgovor Napisal/-a Sura »

Pozdravljeni,

Imam zmontirano vlečno kljuko, nimam pa še zvezane elektrike. Avtoelektrčar za 10 eur s sponkami spne žice, ampak jaz bi sam.

Kje in kako spnem žice od kljuke? Ali vseh 7 žic speljem na eno stran, ali 3 na eno 4 na drugo stran? Idealno bi bilo če bi že obstajal kak konektor, ampak ga baje ni.

In kako jih spnem, s ponkami, olupim žice pa pricinem, pri konektorjih od luči ali bolj stran?

Načrt imam kam gre katera žica, zanima me kje in kako se najbolj pogosto to priklopi?

Hvala.
Uporabniški avatar
R19-racing
Prispevkov: 592
Pridružen: 14 Jan 2010, 19:16
Kraj: koper

Odgovor Napisal/-a R19-racing »

zacini pa je,,,najbolj sigurno....seveda ce mas res nacrt pa uzemi si cas za to...
Uporabniški avatar
Sura
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Dec 2009, 09:41

Odgovor Napisal/-a Sura »

Ja imam shemo za dozo, na lučeh od avta pa tudi hitro ugotovim kateri kabel je za kaj.

No ker itak ni dost pomoči sem se odločil, da bom cinil, ene 10 do 20 cm od konektorjev od luči, in na eni strani jih bom spel 4, na drugi pa tri žice.

Izoliral pa bom z tistim plastičnim lepilom, ki ga segreješ z pištolco in čez z gumjasto skrčko, ki jo segreješ in se skrči.

To je verjetno to.
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 525
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Ko sem jaz vezal elektriko za vlečno kljuko sem uporabil takšne sponke.

Slika

Po parih letih ni nobenih problemov. Če pa kdaj hočeš odklopit pa se potem sploh ne vidi da je bilo bilo kaj delano tam.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Uporabniški avatar
Sura
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Dec 2009, 09:41

Odgovor Napisal/-a Sura »

No ja, na koncu sem se odločil za najbolj enostavno opcijo, in sicer z sponkami, 10 min dela.
Za par let bo že....
Odgovori