Cene goriva

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
NejcZ
Prispevkov: 501
Pridružen: 19 Apr 2009, 11:18
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a NejcZ »

Uf, to pa se bo poznalo zdej :lol:
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

Yeah 8)
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
JaaN
Prispevkov: 780
Pridružen: 03 Mar 2006, 23:31
Kraj: SLO - 04

Odgovor Napisal/-a JaaN »

UrbanD napisal/-a:juhu :D
ma kakšen juhu! Zame je tankanje bencinarja prej bruhu :lol: Sem imel par dni turbinarja s kar nekaj lipicanci in sem kar :shock: gledal kako pada kazalec za benz :lol: (btw, povprečna poraba 9; ampak halo - to je 2x več kot clio dci! :lol: ).

Ampak... užitek je voziti konkretnega bencinarja in za to mi ni žal niti dcl bencina! 8)
2,0 TFSI & Clio III 1.4 16v Dynamique
Uporabniški avatar
Tadej
Prispevkov: 3232
Pridružen: 27 Nov 2005, 16:30
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a Tadej »

JaaN napisal/-a:
UrbanD napisal/-a:juhu :D
ma kakšen juhu! Zame je tankanje bencinarja prej bruhu :lol: Sem imel par dni turbinarja s kar nekaj lipicanci in sem kar :shock: gledal kako pada kazalec za benz :lol: (btw, povprečna poraba 9; ampak halo - to je 2x več kot clio dci! :lol: ).

Ampak... užitek je voziti konkretnega bencinarja in za to mi ni žal niti dcl bencina! 8)
:smt043
Uporabniški avatar
raketa
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Jul 2009, 17:23

Odgovor Napisal/-a raketa »

Prejšnji mesec sem v Andori tankal nafto po 90 centov. To se pa že nekaj pozna. Pa še je predrago.
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

Uporabniški avatar
rontajzel
Prispevkov: 301
Pridružen: 02 Avg 2007, 09:23
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a rontajzel »

jurre napisal/-a:spet bo slo gor...

http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/naf ... 286/clanek
Naj gre nekam vse skupaj in te podražitve... bom šel danes raje kar dotočit :)
Naša Renaulta:
Megane III (dci110), Megane II (1.6 16V, prodan), Clio II (dci103)
Slika
Slika
Uporabniški avatar
NejcZ
Prispevkov: 501
Pridružen: 19 Apr 2009, 11:18
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a NejcZ »

Tak vseen če danes tankam polno, ker do petka bo spet prazno.. kupim dizla :lol:
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Hm, res zanimivo (nek podražitev, nek pa pocenitev):
http://www.finance.si/292323/Nafta-cene ... 5-odstotka
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

vse bo drazje

Za liter neosvinčenega 95-oktanskega bencina bo treba odšteti 1,228 evra, kar je 1,7 centa več kot doslej. Neosvinčen 98-oktanski bencin bo dražji za 1,3 centa na 1,256 evra za liter. Cena dizelskega goriva se bo zvišala za pol centa na 1,180 evra za liter,

http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/naf ... 286/clanek
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

Opolnoči se bodo znižale cene naftnih derivatov. Najbolj se bo pocenil 98-oktanski bencin, in sicer za 1,6 centa na liter. Po novem bo liter stal 1,24 evra. Za liter 95-oktanskega bo treba odšteti 1,214 evra ali za 1,4 centa manj kot do zdaj.

Ceno dizelskega goriva so le za malenkost popravili navzdol, na 1,172 evra na liter, medtem ko je za liter avtoplina tako kot do zdaj treba odšteti 0,699 evra. Pocenilo se bo tudi kurilno olje, po novem bo liter stal 0,742 evra, so sporočili s Petrola.

Spomnimo, da je bil zadnja dva tedna bencin rekordno drag, in to kljub temu, da je vlada znižala trošarine. Naftni trgovci cene goriv izračunavajo na vsakih 14 dni po modelu, ki temelji na gibanju borznih kotacij cen naftnih derivatov na svetovnem trgu in na gibanju tečaja dolarja.

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/po- ... nitev.html
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

hvala bogu :roll:
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
pluty
Prispevkov: 384
Pridružen: 19 Jan 2009, 00:47

Odgovor Napisal/-a pluty »

Ma to je samo barvanje oči. Zdaj bo šla cena dol, čez dva tedna pa duplo gor.
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

pluty napisal/-a:Ma to je samo barvanje oči. Zdaj bo šla cena dol, čez dva tedna pa duplo gor.
to itak. sej znajo sam to delat :mad:
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

pa smo spet tam...


Opolnoči se bodo zvišale cene naftnih derivatov. Zvišal se bo 98-oktanski bencin, in sicer za 1,5 centa. Po novem bo liter stal 1,25 evra. Za liter 95-oktanskega bo treba odšteti 1,229 evra oziroma 1,5 centa več.

Cena dizelskega goriva se bo zvišala za 2 centa, za liter bo potrebno odšteti 1,192 evra. Za 1,8 centa se bo povišala tudi cena kurilnega olja, odšteti bo treba 0,760 evra za liter.
Odgovori