Cene goriva
ma kakšen juhu! Zame je tankanje bencinarja prej bruhuUrbanD napisal/-a:juhu
Ampak... užitek je voziti konkretnega bencinarja in za to mi ni žal niti dcl bencina!
2,0 TFSI & Clio III 1.4 16v Dynamique
JaaN napisal/-a:ma kakšen juhu! Zame je tankanje bencinarja prej bruhuUrbanD napisal/-a:juhuSem imel par dni turbinarja s kar nekaj lipicanci in sem kar
gledal kako pada kazalec za benz
(btw, povprečna poraba 9; ampak halo - to je 2x več kot clio dci!
).
Ampak... užitek je voziti konkretnega bencinarja in za to mi ni žal niti dcl bencina!
Hm, res zanimivo (nek podražitev, nek pa pocenitev):
http://www.finance.si/292323/Nafta-cene ... 5-odstotka
http://www.finance.si/292323/Nafta-cene ... 5-odstotka
vse bo drazje
Za liter neosvinčenega 95-oktanskega bencina bo treba odšteti 1,228 evra, kar je 1,7 centa več kot doslej. Neosvinčen 98-oktanski bencin bo dražji za 1,3 centa na 1,256 evra za liter. Cena dizelskega goriva se bo zvišala za pol centa na 1,180 evra za liter,
http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/naf ... 286/clanek
Za liter neosvinčenega 95-oktanskega bencina bo treba odšteti 1,228 evra, kar je 1,7 centa več kot doslej. Neosvinčen 98-oktanski bencin bo dražji za 1,3 centa na 1,256 evra za liter. Cena dizelskega goriva se bo zvišala za pol centa na 1,180 evra za liter,
http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/naf ... 286/clanek
Opolnoči se bodo znižale cene naftnih derivatov. Najbolj se bo pocenil 98-oktanski bencin, in sicer za 1,6 centa na liter. Po novem bo liter stal 1,24 evra. Za liter 95-oktanskega bo treba odšteti 1,214 evra ali za 1,4 centa manj kot do zdaj.
Ceno dizelskega goriva so le za malenkost popravili navzdol, na 1,172 evra na liter, medtem ko je za liter avtoplina tako kot do zdaj treba odšteti 0,699 evra. Pocenilo se bo tudi kurilno olje, po novem bo liter stal 0,742 evra, so sporočili s Petrola.
Spomnimo, da je bil zadnja dva tedna bencin rekordno drag, in to kljub temu, da je vlada znižala trošarine. Naftni trgovci cene goriv izračunavajo na vsakih 14 dni po modelu, ki temelji na gibanju borznih kotacij cen naftnih derivatov na svetovnem trgu in na gibanju tečaja dolarja.
http://24ur.com/novice/gospodarstvo/po- ... nitev.html
Ceno dizelskega goriva so le za malenkost popravili navzdol, na 1,172 evra na liter, medtem ko je za liter avtoplina tako kot do zdaj treba odšteti 0,699 evra. Pocenilo se bo tudi kurilno olje, po novem bo liter stal 0,742 evra, so sporočili s Petrola.
Spomnimo, da je bil zadnja dva tedna bencin rekordno drag, in to kljub temu, da je vlada znižala trošarine. Naftni trgovci cene goriv izračunavajo na vsakih 14 dni po modelu, ki temelji na gibanju borznih kotacij cen naftnih derivatov na svetovnem trgu in na gibanju tečaja dolarja.
http://24ur.com/novice/gospodarstvo/po- ... nitev.html
pa smo spet tam...
Opolnoči se bodo zvišale cene naftnih derivatov. Zvišal se bo 98-oktanski bencin, in sicer za 1,5 centa. Po novem bo liter stal 1,25 evra. Za liter 95-oktanskega bo treba odšteti 1,229 evra oziroma 1,5 centa več.
Cena dizelskega goriva se bo zvišala za 2 centa, za liter bo potrebno odšteti 1,192 evra. Za 1,8 centa se bo povišala tudi cena kurilnega olja, odšteti bo treba 0,760 evra za liter.
Opolnoči se bodo zvišale cene naftnih derivatov. Zvišal se bo 98-oktanski bencin, in sicer za 1,5 centa. Po novem bo liter stal 1,25 evra. Za liter 95-oktanskega bo treba odšteti 1,229 evra oziroma 1,5 centa več.
Cena dizelskega goriva se bo zvišala za 2 centa, za liter bo potrebno odšteti 1,192 evra. Za 1,8 centa se bo povišala tudi cena kurilnega olja, odšteti bo treba 0,760 evra za liter.








