Cene goriva

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
Laky
Prispevkov: 62
Pridružen: 08 Dec 2008, 12:28
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Laky »

Eh pa sej bo jutr bulš,gre nafte dol za cca.3%,spet se bomo fural :lol: :P http://24ur.com/novice/gospodarstvo/cen ... nizje.html
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

Laky napisal/-a:Eh pa sej bo jutr bulš,gre nafte dol za cca.3%,spet se bomo fural :lol: :P http://24ur.com/novice/gospodarstvo/cen ... nizje.html
:smt008
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
NejcZ
Prispevkov: 501
Pridružen: 19 Apr 2009, 11:18
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a NejcZ »

Đabe..
RW
Prispevkov: 18
Pridružen: 22 Apr 2010, 13:04
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a RW »

wau...pol centa...gremo na pir :D
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Ja gorivo je šlo za slabe 3% (pol bi blo to 0,03€ ceneje ne pa 0,005€) dol samo je bil vseeno dvig trošarin. Zanimivo to da približno polovica cene goriva je samo trošarin, polovica pa cena goriva. To je trenutno cca. 1€. In pol opalijo oni gor še DDV 20% in dobimo današnjo ceno goriva.
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

Opolnoči se cena 95-oktanskega bencina sploh ne bo spremenila, 98-oktanski bencin pa se bo pocenil za 0,1 centa. Po drugi strani se bosta podražila dizelsko gorivo, in sicer za 1,2 centa za liter, ter kurilno olje za 0,8 centa za liter. Vlada tokrat v cene ni posegala s spremembo trošarin, saj se je obdobje postopnega dvigovanja trošarin končalo pred dvema tednoma.
Cena 95-oktanskega bencina ostaja nespremenjena pri 1,216 evra za liter, kar je 0,7 centa manj od rekorda v začetku julija. Tretjič zapored se bo pocenil 98-oktanski bencin; tokrat se bo cena oblikovala pri 1,239 evra za liter.
Manj zadovoljni bodo tokrat vozniki vozil z dizelskim motorjem, saj se bo dizelsko gorivo drugič zapored podražilo. Za liter bo treba odšteti 1,176
evra, kar je še vedno dober cent manj kot v začetku prejšnjega meseca. Dražje je tudi ogrevanje, saj je za liter kurilnega olja po novem treba odšteti 0,752 evra. Cena avtoplina ostaja pri 0,699 evra za liter.


http://www.delo.si/clanek/116689
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

0.1 centa pocenitev, 1.2 centa podražitev - fül kül :mad:
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Odgovor Napisal/-a sinko »

Mamu jim "piiip"! =porka motorka :wink:
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Odgovor Napisal/-a Nejko »

plin je (vedno bolj) zakon.... :D
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

Nejko napisal/-a:plin je (vedno bolj) zakon.... :D
dokler se ne bo cudezno podrazil :wink:
Uporabniški avatar
killah bee
Prispevkov: 4094
Pridružen: 11 Jun 2004, 14:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a killah bee »

in to zelo kmalu :lol:
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Valda se bo podražu če bo pa kurilna sezona kmal oz. pr ns je že. :lol:
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

pa še Rusi bodo mal pipce priprl.... na hitro se bo fino podražil lahko :?
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

Liter neosvinčenega 95- in 98-oktanskega bencina se bo tako pocenil za približno 2 centa, liter dizelskega goriva za 0,7 centa, liter lahko kurilnega olja pa bo cenejši za 1,1 centa.


http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/opo ... 900/clanek
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3703
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

juhu :D
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Odgovori