Cene goriva
Laky napisal/-a:Eh pa sej bo jutr bulš,gre nafte dol za cca.3%,spet se bomo fural![]()
http://24ur.com/novice/gospodarstvo/cen ... nizje.html
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Ja gorivo je šlo za slabe 3% (pol bi blo to 0,03€ ceneje ne pa 0,005€) dol samo je bil vseeno dvig trošarin. Zanimivo to da približno polovica cene goriva je samo trošarin, polovica pa cena goriva. To je trenutno cca. 1€. In pol opalijo oni gor še DDV 20% in dobimo današnjo ceno goriva.
ŠIK Vulkanizerstvo, vgradnja avtoplina, protikorozijska zaščita, AVTOVLEKA 24H
Megane Coupe 1.4 16V l.99 ph-2 LPG
BMW E39 530i LPG
Megane Coupe 1.4 16V l.99 ph-2 LPG
BMW E39 530i LPG
Opolnoči se cena 95-oktanskega bencina sploh ne bo spremenila, 98-oktanski bencin pa se bo pocenil za 0,1 centa. Po drugi strani se bosta podražila dizelsko gorivo, in sicer za 1,2 centa za liter, ter kurilno olje za 0,8 centa za liter. Vlada tokrat v cene ni posegala s spremembo trošarin, saj se je obdobje postopnega dvigovanja trošarin končalo pred dvema tednoma.
Cena 95-oktanskega bencina ostaja nespremenjena pri 1,216 evra za liter, kar je 0,7 centa manj od rekorda v začetku julija. Tretjič zapored se bo pocenil 98-oktanski bencin; tokrat se bo cena oblikovala pri 1,239 evra za liter.
Manj zadovoljni bodo tokrat vozniki vozil z dizelskim motorjem, saj se bo dizelsko gorivo drugič zapored podražilo. Za liter bo treba odšteti 1,176
evra, kar je še vedno dober cent manj kot v začetku prejšnjega meseca. Dražje je tudi ogrevanje, saj je za liter kurilnega olja po novem treba odšteti 0,752 evra. Cena avtoplina ostaja pri 0,699 evra za liter.
http://www.delo.si/clanek/116689
Cena 95-oktanskega bencina ostaja nespremenjena pri 1,216 evra za liter, kar je 0,7 centa manj od rekorda v začetku julija. Tretjič zapored se bo pocenil 98-oktanski bencin; tokrat se bo cena oblikovala pri 1,239 evra za liter.
Manj zadovoljni bodo tokrat vozniki vozil z dizelskim motorjem, saj se bo dizelsko gorivo drugič zapored podražilo. Za liter bo treba odšteti 1,176
evra, kar je še vedno dober cent manj kot v začetku prejšnjega meseca. Dražje je tudi ogrevanje, saj je za liter kurilnega olja po novem treba odšteti 0,752 evra. Cena avtoplina ostaja pri 0,699 evra za liter.
http://www.delo.si/clanek/116689
- killah bee
- Prispevkov: 4094
- Pridružen: 11 Jun 2004, 14:26
- Kraj: Ljubljana
Liter neosvinčenega 95- in 98-oktanskega bencina se bo tako pocenil za približno 2 centa, liter dizelskega goriva za 0,7 centa, liter lahko kurilnega olja pa bo cenejši za 1,1 centa.
http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/opo ... 900/clanek
http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/opo ... 900/clanek







