Zdravo
Na Meganu (180000km) zadnje čase opažem rahlo pokanje spredaj, kadar se pri manjši hitrosti peljem čez manjše grbine.
Pri višjih hitrostih in pri večjih luknjah na cestah tega ne opazim.
Je pa zanimivo, da se ta zvok pojavlja, ko je avto dobro ogret oz po par 10 prevoženih kilometrih.
Kaj bi to lahko bilo?
rahlo pokanje
isto se sedaj meni dogaja
in ce obrnem volan do konca v levo se slisi da se drgneta dve kovini.
baje so to gumice na prečnem stabilizatorju za zamenjat
koncnike mam pa na astri za zamenjat,
tam pa poka neglede al je topl al mrzl

in ce obrnem volan do konca v levo se slisi da se drgneta dve kovini.
baje so to gumice na prečnem stabilizatorju za zamenjat
koncnike mam pa na astri za zamenjat,
tam pa poka neglede al je topl al mrzl
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Re: rahlo pokanje
kukomah napisal/-a:Zdravo
Na Meganu (180000km) zadnje čase opažem rahlo pokanje spredaj, kadar se pri manjši hitrosti peljem čez manjše grbine.
Pri višjih hitrostih in pri večjih luknjah na cestah tega ne opazim.
Je pa zanimivo, da se ta zvok pojavlja, ko je avto dobro ogret oz po par 10 prevoženih kilometrih.
Kaj bi to lahko bilo?
Več možnosti: kugla, končnik, gumica- puša rok, gumica stabilizatorja... Najprej preveri kugle (kroglični zgib)

