rahlo pokanje

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
kukomah
Prispevkov: 12
Pridružen: 06 Maj 2010, 21:53

rahlo pokanje

Odgovor Napisal/-a kukomah »

Zdravo

Na Meganu (180000km) zadnje čase opažem rahlo pokanje spredaj, kadar se pri manjši hitrosti peljem čez manjše grbine.

Pri višjih hitrostih in pri večjih luknjah na cestah tega ne opazim.

Je pa zanimivo, da se ta zvok pojavlja, ko je avto dobro ogret oz po par 10 prevoženih kilometrih.

Kaj bi to lahko bilo?
Uporabniški avatar
laguna484
Prispevkov: 767
Pridružen: 17 Sep 2009, 10:44
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a laguna484 »

Pri meni so bile gumice in luft v stabilizatorju.
Uporabniški avatar
Edoedo
Prispevkov: 331
Pridružen: 19 Avg 2009, 22:56

Odgovor Napisal/-a Edoedo »

od stabilizatorja do končnika... velik je teh stvari k lahko poka.. tko da najbol avto na dvigalo in bo že mehanik vidu kaj točno je ..tko neki brezvzee ugibat nima smisla ..


LP
kukomah
Prispevkov: 12
Pridružen: 06 Maj 2010, 21:53

Odgovor Napisal/-a kukomah »

ampaj je zanimivo, da npr. če se z avtom peljem samo nekaj kilometrov (ni ogret), nič ne poka. Je pa to pokanje zelo blago oz se ne sliši tako močno.

A zna biti to kaj nevarno? al je samo moteče za ušesa?
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a rambo »

isto se sedaj meni dogaja
in ce obrnem volan do konca v levo se slisi da se drgneta dve kovini.

baje so to gumice na prečnem stabilizatorju za zamenjat

koncnike mam pa na astri za zamenjat,
tam pa poka neglede al je topl al mrzl :D :D :D
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
dark
Prispevkov: 16
Pridružen: 17 Feb 2010, 12:38

Re: rahlo pokanje

Odgovor Napisal/-a dark »

kukomah napisal/-a:Zdravo

Na Meganu (180000km) zadnje čase opažem rahlo pokanje spredaj, kadar se pri manjši hitrosti peljem čez manjše grbine.

Pri višjih hitrostih in pri večjih luknjah na cestah tega ne opazim.

Je pa zanimivo, da se ta zvok pojavlja, ko je avto dobro ogret oz po par 10 prevoženih kilometrih.

Kaj bi to lahko bilo?

Več možnosti: kugla, končnik, gumica- puša rok, gumica stabilizatorja... Najprej preveri kugle (kroglični zgib) :a2_1serviser
Odgovori