Nakup olja

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Torej kje si kupla tako poceni olje? V jagru tam pri koletniku? Ga grem jaz tud iskat če ga še majo, ker morem v kratkem menjat :)
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
JaaN
Prispevkov: 780
Pridružen: 03 Mar 2006, 23:31
Kraj: SLO - 04

Odgovor Napisal/-a JaaN »

Mimovrste; original, račun in roba takšna kot mora biti.
2,0 TFSI & Clio III 1.4 16v Dynamique
Uporabniški avatar
anyy
Prispevkov: 70
Pridružen: 19 Feb 2008, 16:49
Kraj: Hoče

Odgovor Napisal/-a anyy »

umlinar napisal/-a:
urosr napisal/-a:uprašaš za mnenje, dobiš mnenje, pol se pa razjeziš?

jst tud uporabljam to jagrovo olje, pa zaenkrat vse vredu, sam me pa tud zanima odkod takšna razlika v ceni...

nima smisla....baba kot baba ... z glavo u drek :)
Glej, tvoj komentar bom kar preskočla, ker se ne mislim s takimi primitivci in takimi primitivnimi odgovori ukvarjat, kot so tvoji.
Če pa imaš takšno mnenje o ženskah, potem pa nekaj ni v redu s tabo in uboga tista, ki te ima oziroma te bo imela. Prosim pa te, v imenu vseh žensk, da prej dobro premisliš, kaj napišeš na forum, ki je namenjen za izmenjavo informacij in ne za žalitev.

@MaTeO: Ja, vzela sem ga v Melju zraven Koletnika.
Renault Laguna Grandtour 1.9dci priv.lux l.04
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

JaaN napisal/-a:Mimovrste; original, račun in roba takšna kot mora biti.
http://www.mimovrste.com/artikel/342006 ... nf-5w40-5l

Pa enkrat večja cena :)

za 10W40 :

http://www.mimovrste.com/artikel/342006 ... i-10w40-4l

Grem danes pogledat v Jagra :)
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
anyy
Prispevkov: 70
Pridružen: 19 Feb 2008, 16:49
Kraj: Hoče

Odgovor Napisal/-a anyy »

JaaN napisal/-a:Mimovrste; original, račun in roba takšna kot mora biti.
Po čem si pa ti tako prepričan da pa ta roba iz mimovrste je 100% taka kot mora biti. Kaj si dobil še kakšno dodatno garancijo? Si dal olje na analizo? Kako pa veš, da je original? Tudi to olje iz Jagra je original zaprto, pa tudi račun dobiš, tako kot v vsaki trgovini. Prosim za pojasnilo, ker zdaj pa res več ne razumem, pa da nebo potem se spet kakšen pojavil z žalitvami, ki bo rekel baba kot baba... z glavo v drek.

LP!
Renault Laguna Grandtour 1.9dci priv.lux l.04
Uporabniški avatar
exr
Prispevkov: 376
Pridružen: 14 Feb 2007, 23:45

Odgovor Napisal/-a exr »

Vsa ta olja so enaka pa ni važno ali plačaš 4€/l ali pa 30€/l. Pri nakupu večjih količin jih vsi dilerji dobijo za male pare po litru (prežvečeno že n-krat). 100% pa nihče ne more biti prepričan v kvaliteto (tudi če je "almighty" pooblaščenčevo olje). Je pa logično da tisti, ki se skeširajo 100% ali več za enako olje, zagovarjajo svojo "bistroumnost" :lol: .
We are forced to act as if we are free...
Uporabniški avatar
anyy
Prispevkov: 70
Pridružen: 19 Feb 2008, 16:49
Kraj: Hoče

Odgovor Napisal/-a anyy »

exr napisal/-a:Je pa logično da tisti, ki se skeširajo 100% ali več za enako olje, zagovarjajo svojo "bistroumnost" :lol: .
:smt009 :smt009 :smt009
Renault Laguna Grandtour 1.9dci priv.lux l.04
Uporabniški avatar
sranjemir
Prispevkov: 102
Pridružen: 21 Maj 2010, 22:25

Odgovor Napisal/-a sranjemir »

Stupo napisal/-a:
sranjemir napisal/-a:Jaz sem sedaj imel servis pri prvih 30.000 km na uradnem servisu in prinesem seboj 5l Elf olja iz Leclerca (kupil 5+2 litra za 39,90€), pa mi zenska (sefica) rece da ga ne bodo vzeli, kao da obstajajo olja nepreverjenih dobaviteljev, pa nekaj tezila z garancijskimi pogoji. Nic, placal 122€ za 5l olja (77€), filter 23€ in delo 32€. Tako da bom spet naslednjih 15k naredil menjavo pri popoldancu. Ne mores verjeti, kako me zazirala, kje sem menjal olje, ker ni bil originalni oljni filter. :D
Pri keri avtohiši pa?
Jaz sem prinesel svoje olje (kupljeno na mimovrste) in so mi ga brez problema zamenjali.
Avto je star 1 leto, pri 15k sem menjal olje pri mojem mehaniku, ki mi je popravljal prejsni avto. Na uradni servis sem peljal zaradi garancije in stampiljke (30k) k Renault Gospeti v Litiji in to trikrat (prvic, zadnjic in nikoli vec). Sem jih opozoril ko sem pripeljal avto se za pikice od zime na laku, ce bi pogledal in ce bi se dalo popravit. Ko pridem iskat avto, ne bu ne mu. Jebes tak odnos.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Pikic od kamenčkov ti ne bodo popravljali pod garancijo, ker to ni krivda Renaulta.
Slika
Uporabniški avatar
sranjemir
Prispevkov: 102
Pridružen: 21 Maj 2010, 22:25

Odgovor Napisal/-a sranjemir »

Stupo napisal/-a:Pikic od kamenčkov ti ne bodo popravljali pod garancijo, ker to ni krivda Renaulta.
To nisem hotel pod garancijo (mi je jasno da ne gre), ampak ce bi pogledali in koliko bo stalo. Drugace pa ja, na Megane 3 so se mi ze pojavili cricki na voznikovih vratih in na pokrivni plastiki volana. Ce je cesta malce valovita, slisim notri v vratih kot da bi nekaj lahkega pokalo in je nadlezno kot pes. Zvok prihaja iz srednjega dela proti zadnjim vratom. Na sumu imam tudi zunanjo gumo na vratih.
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Evo danes sem šel kupit v jager to olje ko je anny napisala. Nič mu ne fali, embalaža je ista kot pa vse leta kupljene v drugi trgovini. Žig je tudi spodaj.

Skratka Cena za 5L ELF Competition 10W40 21.90E
Elf 5W40 pa 26.50 enako 5L

Skratka ugodno :)
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
matey18
Prispevkov: 415
Pridružen: 20 Nov 2007, 22:22
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a matey18 »

Heh pri nas na gorenjskem te trgovine na žalost ni tako da sem kr na mimovrste kupu za 23€ kar tudi ni slaba cena napram trgovinam z avtodeli kjer isto olje prodajajo za 45 € :x

Zdej me pa zanima kolk olja gre v 1.4 55Kw motor letnik 2001 oz kje hudiča v knjižici piše ker sem našel samo katera olja so primerna za avto.

3,5 L ?
Uporabniški avatar
some1
Prispevkov: 124
Pridružen: 19 Apr 2008, 18:57

Odgovor Napisal/-a some1 »

Okoli 4litre
Megane Grandtour GT-line 1.5dci 110KM

A4 1.9tdi Q. ( 131ps) B6

Megane Coupe 2.0 IDE ph2
Uporabniški avatar
MaTe0
Prispevkov: 5219
Pridružen: 13 Nov 2005, 14:29
Kraj: Pohorje

Odgovor Napisal/-a MaTe0 »

Ja 4L maš dovolj :) Drgače elf podaja podatek 3.5 L
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Uporabniški avatar
JaaN
Prispevkov: 780
Pridružen: 03 Mar 2006, 23:31
Kraj: SLO - 04

Odgovor Napisal/-a JaaN »

anyy napisal/-a:
JaaN napisal/-a:Mimovrste; original, račun in roba takšna kot mora biti.
Po čem si pa ti tako prepričan da pa ta roba iz mimovrste je 100% taka kot mora biti. Kaj si dobil še kakšno dodatno garancijo? Si dal olje na analizo? Kako pa veš, da je original? Tudi to olje iz Jagra je original zaprto, pa tudi račun dobiš, tako kot v vsaki trgovini. Prosim za pojasnilo, ker zdaj pa res več ne razumem, pa da nebo potem se spet kakšen pojavil z žalitvami, ki bo rekel baba kot baba... z glavo v drek.

LP!
Ohoho... :lol:

Kje sem kritiziral robo iz Jagra oz. kjerkoli komentiral tvoj post/mnenje?

Malo se ohladi in 2x premisli kaj napišeš (še prej pa 2x preberi kdo kaj napiše).

Tisto brez računa je letelo na razne dilerčke iz bolhe, ki prodajajo olje na stopnji kakovosti cekina.

Mimovrste sem izpostavil zato, ker poznam situacijo in lahko brez slabe vesti trdim, da je olje takšno kot mora biti. Prav tako kot ti za Jagra (ki ga ne poznam in zato ne komentiram).

Upam, da sem dovolj jasno napisal. Kdo koga napada/žali?
2,0 TFSI & Clio III 1.4 16v Dynamique
Odgovori