avto ni hotel vleči

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
R_laguna
Prispevkov: 60
Pridružen: 16 Mar 2010, 22:09
Kraj: trbovlje

avto ni hotel vleči

Odgovor Napisal/-a R_laguna »

zivjo!danes se mi je avto nekam cudno obnasal laguna 1.9 dci 2002 letnik vse je bilo uredu dokler nism speljal v hrib!Dam iz prve v drugo in avto ni imel nobene moci pa se prizgala se mi je una rumene lucka(spirala) potem ugasnem in prizgem avto in zopet dela vse tko kokr more!! Zdaj me pa zanima ce je kdo imel podobne tezave in kaj bi lahko bilo !!!

l.p
R_laguna
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

ponavadi se spirala prizge za EGR (se meni tud vcasih), tako da je mogoce to problem
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

jurre napisal/-a:ponavadi se spirala prizge za EGR (se meni tud vcasih), tako da je mogoce to problem
Pokvarjenega ali zabitega EGR ventila ne čutiš v 1 in 2 prestavi...čuti se ponavadi v 4.5.6 prestavi in to pri nižjih obratih...tko da dvomim...
Pelji na tester, če se je lučka prižgala bo tudi iz zgodovine napak razvidno kje je problem...
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
umlinar
Prispevkov: 829
Pridružen: 20 Maj 2008, 18:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a umlinar »

racunalnik je prestavil na rezervni program, zato avto ni sel nikamor. razlog za to pa je lahk marsikaj. vrjetno pa nebo kej hudga. sigurno bos pa na racunalnik mogu prklopt da bos vidu kje je razlog.
Renault Laguna II 2.2dci Privilege - What else is left for the great ones!?
R_laguna
Prispevkov: 60
Pridružen: 16 Mar 2010, 22:09
Kraj: trbovlje

Odgovor Napisal/-a R_laguna »

zdravo do uceraj se mi ni vec lucka prizgala danes se mi je pa pojavil isti problem tko da bo treba definitivno jutri na tester!zdaj me pa zanimi ce moram iti na tester na poblasceni servis al grem lahko h privat mehaniku kaj priporocate pa kolk je na poblascenem servisu cena testerja hvala lepa!


l.p
R_laguna
Uporabniški avatar
umlinar
Prispevkov: 829
Pridružen: 20 Maj 2008, 18:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a umlinar »

ce bo privat mehanik dobro prebral kaj pise pol ne rabis pooblascenega. v vsakem primeru si napisi kodo napake preden ti zbrise.
Renault Laguna II 2.2dci Privilege - What else is left for the great ones!?
R_laguna
Prispevkov: 60
Pridružen: 16 Mar 2010, 22:09
Kraj: trbovlje

Odgovor Napisal/-a R_laguna »

aha ok bom sporocal kaj je bil vzrok sam a bo pokazal napako bez da je lucka przgana kr mogoce nebo svetla jutr :? bomo vidl bom sporocal kaj smo odkrili l.p
R_laguna
Uporabniški avatar
umlinar
Prispevkov: 829
Pridružen: 20 Maj 2008, 18:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a umlinar »

vse napake so shranjene v racunalniku, tudi ko so odpravljene, dokler se "rocno" ne zbrisejo.
Renault Laguna II 2.2dci Privilege - What else is left for the great ones!?
student
Prispevkov: 6
Pridružen: 26 Okt 2009, 10:12
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a student »

Se tud men dogaja podobno.
Avto noče vlečt, pa se ''prebudi'' in spet vleče in spet ne, se je tud una lučka (spirala) ene parkrat prižgala pa ugasnla. Danes je pa začela goret una lučka za preprečevanje onesnaževanja (ob istih sindromih nemoči).

Bo treba na servis na pregled.

Kakšna ideja kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala
Uporabniški avatar
dark
Prispevkov: 16
Pridružen: 17 Feb 2010, 12:38

Odgovor Napisal/-a dark »

R_laguna napisal/-a:aha ok bom sporocal kaj je bil vzrok sam a bo pokazal napako bez da je lucka przgana kr mogoce nebo svetla jutr :? bomo vidl bom sporocal kaj smo odkrili l.p
Se opravičujem, vem da je že dober mesec od objave "sporočila", ampak me vseeno zanima, če si priklopil na tester in če si, me zanima kaj je pokazal tester?
Imam na drugem avtu (clio 1,5DCI) enake teževa, zato me zanima :wink:
R_laguna
Prispevkov: 60
Pridružen: 16 Mar 2010, 22:09
Kraj: trbovlje

Odgovor Napisal/-a R_laguna »

pr men je zatajil egr ventil pa mi je vrglo u rrezervni sistem avto pol sm sou resetirat in ocistili so mi egr in dela kot raketa zdaj :D :D :D
R_laguna
Uporabniški avatar
dark
Prispevkov: 16
Pridružen: 17 Feb 2010, 12:38

Odgovor Napisal/-a dark »

R_laguna napisal/-a:pr men je zatajil egr ventil pa mi je vrglo u rrezervni sistem avto pol sm sou resetirat in ocistili so mi egr in dela kot raketa zdaj :D :D :D
Hvala za hiter odgovor :!: Egr ventil sem na Cliotu že očistil, je pa tega nekje eno leto :? Ga bom še enkrat, da vidim koliko se je nabralo v enem letu :D
student
Prispevkov: 6
Pridružen: 26 Okt 2009, 10:12
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a student »

Odpravli napako :smt025

Kriv je bil regulator turbo zraka. Smo ga zamenjal in zdej avto vleče brez problemov.

Cena 140€

Aja, računalnik ni pa nič pokazal
Uporabniški avatar
frenkii
Prispevkov: 53
Pridružen: 15 Avg 2011, 21:20
Kraj: celje

Re: avto ni hotel vleči

Odgovor Napisal/-a frenkii »

Ali ni bilo nekje rečeno, če odklopiš LMM mora avto normalno vleči drugače je fuč in
to ugotoviš na enostaven način
Odgovori