Scenic II 1.5dci okvara

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
fijavzdejan
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 Mar 2008, 21:57

Scenic II 1.5dci okvara

Odgovor Napisal/-a fijavzdejan »

Živjo, mene zanima če je že kdo imel podobno napako.

Pred kratkim se normalno zjutraj peljem v službo, a kar naenkrat sred poti zapiska števec, napiše stop in avto ugasne. Hvalabogu da sn meu malo več hitrosti not, da sem zapeljal z glavne ceste.

Avto normalno vergla, ampak noče užgat. Imel sem ga na testerju kjer je javlo napako modul grelnih svečk al neki tazga. Menjam tisto avto vseeno ne užge. Pogovarjam dalje z mehanikom,.. Sumima na vtrajnostni senzor, menjama ne deluje. Nato menjava še senzor pri črpalki zopet ne užge. Preverima delovanje ter pritisk črpalke za nafto, normalno dela a avto ne užge.

Ker sva bla vztrajna iščeva dalje,.. odstranima in zamenjava vse varovalke,avto spet ne dela,... menjava releje avto ne užge,...

Še danes ga imam v garaži, pa ne najdem problema,... ima mogoče še kdo kakšno zamisel?
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Re: Scenic II 1.5dci okvara

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

Če pumpa dela (una pomožna)...preveri še glavno črpalko če deluje oziroma ima pritisk.

Drugače pa mislim, da so šle šobe...
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
[KEKEC]
Prispevkov: 1217
Pridružen: 01 Apr 2007, 01:53
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Scenic II 1.5dci okvara

Odgovor Napisal/-a [KEKEC] »

Tommy30 napisal/-a:Če pumpa dela (una pomožna)...preveri še glavno črpalko če deluje oziroma ima pritisk.

Drugače pa mislim, da so šle šobe...
Napaka je samo modul grelnih svečk! Menjal sem mu vse senzore in releje! Temperaturo vse kaže vredi samo vžgat noče!
čez čas se je pa začelu avtu mešat! Prvo so začeli brisalci skakat sami od sebe brez kakšnega kontakta, drugič se je vklopo ventilator,tretjič je javo da so vsa vrata odprta! Te stvari so se dale izkopit samo da se je odklopo akumulator!
Avto pe je že imel enkrat problem z števcom!
Se še komu sanja kaj bi lahko blo narobe?
Odgovori