Clio I 1.8 16V, l.'93 - I love my car. Avto šel papa.

Predstavite Vašega Renault-a
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Varovalke že lahko preverim.. Napeljavo pa hmmm to bo mal zajeban.. Ker je vse povito in nevem kam vodi..
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
jero_13
Prispevkov: 2006
Pridružen: 18 Jan 2009, 14:06

Odgovor Napisal/-a jero_13 »

Markolino napisal/-a:Napeljavo pa hmmm to bo mal zajeban.. Ker je vse povito in nevem kam vodi..
do varovalk najbrž :)
Slika

Drive it like you stole it.

Član Renault kluba Slovenije
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

A je kje kak rele ki zazna, da je avto ugasnjen in ko šopa ventilator da signal oz tok da tud pumpica dela..
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Markolino napisal/-a:A je kje kak rele ki zazna, da je avto ugasnjen in ko šopa ventilator da signal oz tok da tud pumpica dela..
pumpo priklopi direkt na štrom, da vidiš če se sploh vrti


ja rele je nekje,ki to prižiga in ugaša, samo ne vem kje točno je
vem da smo ga že enkrat iskali in menda tudi našli samo se ne spomem nič sploh :oops:

tako zadevo iščeš
Slika
6. čut mi pravi da je nekje na levi strani :lol:
Zadnjič spremenil Shusuglao, dne 21 Apr 2010, 16:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Kako je z Plusom in minusom pri pumpi ? če obrneš jo skuriš ali vrti samo obratno. ?
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

evo pregledal vse varovalke spredi pri motorju in spodaj pri sovozniku. Vse so ok nobena ni skurjena. Pumpico sem preklopil direkt in lepo lavfa. Torej problem tisci pri releju. A lahko nekdo poisce shemo kje bi se nahajal ta relejcek. Hvala.

Mislim da sem našel pravi rele kater ga preklaplja. Vsaj po vezavi žic gledano z voltmetrom. kjer se stika in sem ugotovil da tale rele ima kej delat z pumpico.

Rele pa je čisto skrajni desno
Slika
Slika

Dejte me popravit če se motim... Če je on kriv. Kje se ga lahko nabavi ?
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
reno_audio
Prispevkov: 28
Pridružen: 12 Feb 2010, 18:01

Odgovor Napisal/-a reno_audio »

Odklopi rele in ga premeri pa boš vidu če je potreben menjave.
Clio 1.2...
Uporabniški avatar
urosr
Prispevkov: 1456
Pridružen: 21 Maj 2004, 12:08
Kraj: Smartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a urosr »

Začasno zamenji z enim delujočim, toliko da vidiš, če je res rele kriv. Vzami recimo tistega za luči.

Sploh pa zadeva ni pogojena samo s tem relejem, tako da tud če zamenjaš rele, ni rečeno da bo delalo. S čim je še pogojeno delovanje, pa zdej ne vem. Ker se pumpa vklaplja tudi v odvisnosti od temperature motorja.
Uporabniški avatar
nightmare
Prispevkov: 2801
Pridružen: 11 Mar 2007, 20:21
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a nightmare »

Rele je plav in ne rjav.Je pa v tisti škatli na levi strani.Dvomim pa da je kriv rele temveč stikalo na pokrovu termostata katero ta rele vklaplja.Če bi znal brat ko sm ti to že enkrat napisal ne bi ponovno spraševal neumnosti.
Uporabniški avatar
urosr
Prispevkov: 1456
Pridružen: 21 Maj 2004, 12:08
Kraj: Smartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a urosr »

Najt to stikalo o katerem govori nightmer. Izklop ga iz konektorja, konektor pa kratkostično zvež. Če je princip isti kot na termostikalu na hladilniku vode, ki vklaplja ventilator, potem bi morala pumpa zalaufat.

Sam to počneš na lastno odgovornost. Če kej skuriš, to posnam, dej na youtube, pa da se mal nasmejimo! :lol:
Uporabniški avatar
nightmare
Prispevkov: 2801
Pridružen: 11 Mar 2007, 20:21
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a nightmare »

Točno tko.Tud sam mam direkt iz konektorja kateri pride na to stikalo zvezan v kabino na stikalo in kadar ugasnem vroč avto ga prižgem drugače pa imam sklopljeno.
Je pa novo stikalo iz Francije 70€ če te zanima.
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

UrosR: Brez skrbi nebom nič mostiču in še manj snemal. tak da nebo smeha...
Nebi se lotil sam nekaj mostičit glih zaradi tega da kej ne zapalim, ker nisem elektronik.

Nightmare. Sej sem čisto zaštekal pol uno kar si mi ti napisal. In jaz negovorim neumnosti !! Če so zate to neumnosti pol pa ti nemorem pomagat. Pač rekel si da isklopim termostikalo, k ise nahaja na pokrovu termostata. Smisel kar nisem razumel oz nevem, kje se nahaja pokrov termostata?. Ja jebatga lajk sem in se ne spoznam kej dosti o teh stvareh. Se pa trudim in učim. Đabe ti meni rečeš isklopit tralala pod pokrovom nevem čega. Če nevem kje se nahaja osnova..
Drugače sem te pa lepo zastopil. Nerabiš se pa jezit za vsako piko.
Ostanemo pridni pa brez kreganja :wink:

Aja če je pa šlo termostikalo pa jebatga. sux Bom počakal in kupil novo.
Prej ga morem najdet upam, da mi jutri rata.

Torej ni nujo da ko ventilator lavfa, lavfa tudi pumpa ? seveda ko je motor ugasnjen ?
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
gaši
Prispevkov: 766
Pridružen: 22 Okt 2008, 23:11
Kraj: Šentilj

Odgovor Napisal/-a gaši »

sem te vido danes ko si se peljal skozi Lucijo, wau ful dobro zgleda clio na cesti :wink:
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Kje si pa ti bil ? a to zdaj zvečer ?
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
gaši
Prispevkov: 766
Pridružen: 22 Okt 2008, 23:11
Kraj: Šentilj

Odgovor Napisal/-a gaši »

ne, zjutraj enih pol 8 je blo..mimo bučkota si peljal :)
Zaklenjeno