Imam 1.5 dCi 60kW in imam porabo vedno okrog 5,5 l/100km. Imam pa 90% AC in 10% mestne in izven mestne vožnje. Vozim pa navadno do 140km/h.
Letne gume imam 195 in pri menjavi z zimskimi 175 se porabe ni bistveno spremenila.
Glede potovalnega računalnika pa popolnoma drži, laže za 0,5 litra.
Prevelika PORABA clio 1.5 dci l.2003
ti ker nisi tankalmatija.m napisal/-a:res da je zima, ampak me čudi, ker res vozim kot "penzionist" in poraba vztraja na 5 litrih.
da ne govorim o trenuni porabi, ki skokovito naraste tudi pri normalnem pospeševanju...
Računalnik v avtomobilu res laže, in to za cca 0.5l na 100 km.
prejšnjič ko sem šel tankat, mi je sicer pisalo da lahko naredim še 145 kilometrov, čeprav je bil cager za gorivo čisto na nuli.
vendar ko sem natočil gorivo je šlo v rezervoar cca 46 litrov
torej računalnik laže,,,,, in kaj se zgodi če bi ostal na cesti???? kdo bi bil za to napako odgovoren ???
Carpe diem!






