Prevelika PORABA clio 1.5 dci l.2003

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
rontajzel
Prispevkov: 301
Pridružen: 02 Avg 2007, 09:23
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a rontajzel »

Imam 1.5 dCi 60kW in imam porabo vedno okrog 5,5 l/100km. Imam pa 90% AC in 10% mestne in izven mestne vožnje. Vozim pa navadno do 140km/h.
Letne gume imam 195 in pri menjavi z zimskimi 175 se porabe ni bistveno spremenila.

Glede potovalnega računalnika pa popolnoma drži, laže za 0,5 litra.
Naša Renaulta:
Megane III (dci110), Megane II (1.6 16V, prodan), Clio II (dci103)
Slika
Slika
Uporabniški avatar
NejcZ
Prispevkov: 501
Pridružen: 19 Apr 2009, 11:18
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a NejcZ »

jurre napisal/-a:@clio open
v cliotu II ti nic ne piska ko je rezerva, samo lucka sveti. Pa meni je ze uspelo tankat 52 litrov v mojega.
litrov al evrov?
ma dizl večji tank kot bencinar? Js več kot dobrih 43 litrov še nism spravu, pa mislim da je blo čist čist na koncu :D
Uporabniški avatar
Stratus_
Prispevkov: 34
Pridružen: 09 Maj 2006, 17:12

Odgovor Napisal/-a Stratus_ »

5,5 l pri večini avtoceste je kar normalno za Clio DCI. Jaz vozim pretežno po regionalkah in imam do 4,5 že 25000km. Kadar je pa več avtoceste, se poraba približa 5 litrom.
Slika
Uporabniški avatar
cirilko
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Nov 2007, 13:23
Kraj: okolica LJ

Odgovor Napisal/-a cirilko »

matija.m napisal/-a:res da je zima, ampak me čudi, ker res vozim kot "penzionist" in poraba vztraja na 5 litrih.
da ne govorim o trenuni porabi, ki skokovito naraste tudi pri normalnem pospeševanju...

Računalnik v avtomobilu res laže, in to za cca 0.5l na 100 km.
prejšnjič ko sem šel tankat, mi je sicer pisalo da lahko naredim še 145 kilometrov, čeprav je bil cager za gorivo čisto na nuli.
vendar ko sem natočil gorivo je šlo v rezervoar cca 46 litrov

torej računalnik laže,,,,, in kaj se zgodi če bi ostal na cesti???? kdo bi bil za to napako odgovoren ???
ti ker nisi tankal
Carpe diem!
Odgovori