Clio 1.4 RT l.99 ne vžge več

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
cliogz
Prispevkov: 11
Pridružen: 28 Dec 2009, 22:57
Kraj: Vrhnika - okolica

Clio 1.4 RT l.99 ne vžge več

Odgovor Napisal/-a cliogz »

Pozdravljeni!

Imamo omenjeni avto, ki je obstal v garaži. Preprosto ne vžge več ampak samo vergla in vergla v prazno, akumulator je pa star 3 mesece. Pred tem ga je bilo potrebno zaverglati več kot 1x da je vžgal :roll: . No, pripeljal sem se normalno domov, dal v garažo in od tistega trenutka ne vžge več :mad: .
Pogledali smo najprej senzor na vztrajniku, ga zamenjali z delujočim in je bilo enako, pa tudi spucali smo ga...
Zamenjali smo baterijo v ključu, in je enako :roll: .
Resetirali smo računalnik tako da smo odklopili klemo iz akumulatorja za daljši čas in je enako :roll: .
Probali smo z rezervnim ključem in je enako :roll: .
Zaklepali/odklepali vrata in je bilo enako :roll: .
Lučka, una rdeča za kodo ugasne v primeru, ko ne tiščiš na sklopko, ko na sklopko tiščiš skos gori...
Do razdelilne kape ne pride NIČ! :roll:
Pregledali smo kablovje in ni nič prežrto...

Ne vemo kaj bi lahko še poskusili, oz. ne vemo kje tiči napaka :evil: .

Če ima še kdo kako idejo kaj je lahko narobe bi prosil da kar napiše :)
Oz. še najraje bi videl, da se oglasi kak majster, ki res zelo dobro pozna elektroniko ter, da pride pogledat na dom 8) .
Če ne, ga bomo po praznikih odvlekli na pooblaščeni servis, da ga priklopijo na računalnik...


Hvala za karkoli!
Uporabniški avatar
trinity
Prispevkov: 320
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:52

Odgovor Napisal/-a trinity »

je slišat benz pumpo
cliogz
Prispevkov: 11
Pridružen: 28 Dec 2009, 22:57
Kraj: Vrhnika - okolica

Odgovor Napisal/-a cliogz »

Ja, mislim da je, sej zapiska, pomoje je to to.
Sicer pa more bit 100% neki na štromariji, ker ne da nč iskre.
Aja, kapo smo tudi zamenjali z novo in je isto, tko da smo tastaro dali nazaj.
lament
Prispevkov: 82
Pridružen: 12 Okt 2009, 12:58

Odgovor Napisal/-a lament »

Ce nimas iskre potem ze veliko ves o napaki. :) Elektricen tokokrog je (poenostavljeno) tak: accu/alternator -> trafo (ki iz 12V naredi visjo napetost za iskro) -> razdelilna kapa -> svecke.
Tako da ce do razdelilne ne pride nic je najbrz nekaj na trafotu - preveri ce do njega pride elektrika.
Mozno je tudi, da na trafo deluje imobilizer (in ti je crknil le ta), tako da trafo ne dobi "dovoljenja" za generiranje iskre. Ce je ta moznost realna bo moral povedati pa nekdo, ki se bolj spozna na to masino...

LP
Uporabniški avatar
trinity
Prispevkov: 320
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:52

Odgovor Napisal/-a trinity »

cliogz napisal/-a:Ja, mislim da je, sej zapiska, pomoje je to to.
Sicer pa more bit 100% neki na štromariji, ker ne da nč iskre.
Aja, kapo smo tudi zamenjali z novo in je isto, tko da smo tastaro dali nazaj.
Letniki 99 nimajo razdelilne kape.
Ko daš kluč v ključavnico, ti ugasne tista rdeča lučka ki drgač utripa (blokada motorja)
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

Morda sta cinšpuli hin?
Ali na avtu ugasne lučka za blokado motorja ko ga odkleneš?
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
cliogz
Prispevkov: 11
Pridružen: 28 Dec 2009, 22:57
Kraj: Vrhnika - okolica

Odgovor Napisal/-a cliogz »

Tista rdeča lučka ne ugasne, ko avto odkleneš in tudi nikoli ni!
Če tiščiš sklopko ne ugasne, če užigaš v nuli pa ugasne, pod kaj se to potem smatra, da ugasne ali ne? :lol:
2 cinšpuli? :shock: Kje pa je potem še ena?
Ja do cinšpule pride en kabel, ki ima 4 priključke, en je prazen, na špuli pa so 4 priključki. To smo zamenjali z novo in je tastara v redu saj je bilo isto.
Kje pa je tist imobilizer za kodo, a ni to skupaj tam ko je cel računalnik za vse? Kako prevezat, da bi šlo mimo kode, da bi probal če je to to?
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Po mojem je napaka na senzorju vžiga, pa ste probali z novim?Sestra je imela podobno težavo, avto je verglal v prazno, še preden so ga naložili na avtovleko, me je poklicala kaj bi bilo narobe, pa sem ji rekel da naj šofer avtovleke potolče po senzorju.In na njegovo žalost je avto takoj vžgal.
cliogz
Prispevkov: 11
Pridružen: 28 Dec 2009, 22:57
Kraj: Vrhnika - okolica

Odgovor Napisal/-a cliogz »

Smo zamenjali 3 senzorje na vztrajniku, ki so bili še delujoči, spucali smo starega, premerili upornost, ki mora biti okoli 220 Ohm in je bilo isto :roll: .
Uporabniški avatar
collector
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 Jan 2006, 22:23
Kraj: Selo pri Ihanu

Odgovor Napisal/-a collector »

Na mojem meganu je bil imobilizator. Avto je moral k električarju, da je naložil program na novo brez njega. Drugač je treba vse na novo sprogramiti (tudi ključe).
Pa ne mi rečt, da si spet Renoja kupu? Ja kaj pa čem druzga?
Renault Grand Scenic 1,5 dCi Dynamique 2010
Renault Megane 1,6 16V GT Line 2011
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

cliogz napisal/-a:Tista rdeča lučka ne ugasne, ko avto odkleneš in tudi nikoli ni!
Če tiščiš sklopko ne ugasne, če užigaš v nuli pa ugasne, pod kaj se to potem smatra, da ugasne ali ne? :lol:
2 cinšpuli? :shock: Kje pa je potem še ena?
Ja do cinšpule pride en kabel, ki ima 4 priključke, en je prazen, na špuli pa so 4 priključki. To smo zamenjali z novo in je tastara v redu saj je bilo isto.
Kje pa je tist imobilizer za kodo, a ni to skupaj tam ko je cel računalnik za vse? Kako prevezat, da bi šlo mimo kode, da bi probal če je to to?
Lučka ugasne potem ko daš kontakt.... če pa ne imaš tu poroblem
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
cliogz
Prispevkov: 11
Pridružen: 28 Dec 2009, 22:57
Kraj: Vrhnika - okolica

Odgovor Napisal/-a cliogz »

A ni ta el. blokada motorja notri kjer je cel računalnik od avta? Kokr vem ni posebi "škatlce".
Sicer pa u soboto pridejo še 3 majstri probat oživet, drugače ga u ponedeljek odvlečemo na renault servis...
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

cliogz napisal/-a:A ni ta el. blokada motorja notri kjer je cel računalnik od avta? Kokr vem ni posebi "škatlce".
Sicer pa u soboto pridejo še 3 majstri probat oživet, drugače ga u ponedeljek odvlečemo na renault servis...
Kolkr vem je ta "škatlca" direktno pod lučjo za notranjo osvetlitev na stropu.
Podri plastike in iztakni ploščico, pazi tudi na kabel in konektor da ne odtrgaš vse skupaj.
Preveri hladne spoje, ponavvadi pa je problem ker pod anteno začne zalivat vodo direkt po tej ploščici...
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
cliogz
Prispevkov: 11
Pridružen: 28 Dec 2009, 22:57
Kraj: Vrhnika - okolica

Odgovor Napisal/-a cliogz »

Danes je bil majster pri nas, in mu je računalnik pokazal sledečo napako:
"actuator relay, open circuit or short circuit"
Našel pa ni tega releja, ker ni avtoelektričar, a mogoče kdo ve kje bi se to nahajalo?? :roll: V kabini ali v motornem prostoru??
Whyte
Prispevkov: 18
Pridružen: 16 Maj 2009, 17:25
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Whyte »

cliogz napisal/-a:Danes je bil majster pri nas, in mu je računalnik pokazal sledečo napako:
"actuator relay, open circuit or short circuit"
Našel pa ni tega releja, ker ni avtoelektričar, a mogoče kdo ve kje bi se to nahajalo?? :roll: V kabini ali v motornem prostoru??
rele starterja?
Odgovori