Clio diski

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
SkratBolfenk
Prispevkov: 164
Pridružen: 28 Maj 2007, 08:50
Kraj: Zagorje ob Savi

Clio diski

Odgovor Napisal/-a SkratBolfenk »

No danes sem se spet mal pod avto vrgu in preveril komplet zavore. Rob ki se pojavi na koncu diska sem zbrusil, zdaj me pa zanima kaksna je minimalna debelina diska pri cliotu 1.5 dci 100KM. Diski so zracno hlajeni.
Pa ce kdo ve bi potem prosil se podatek za zadnje diske.

Hvala za odgovor, Primoz
Clio - dci - 120KM
Mat kur**
Ponosni ?®lan Reno kluba Slovenija
http://rk.avtomobilizem.com
Uporabniški avatar
clio_dizel
Prispevkov: 1433
Pridružen: 12 Mar 2006, 22:38
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a clio_dizel »

debelina sprednjih: 20,6mm
min. deb. sprednjih: 17,6mm


debelina zadnjih: 8mm
min. deb. zadnjih: 7mm
za zadnje je podatek od RS-a, ker mi pri 1,6 16v in dci 100 ne pokaze diskov zadaj :roll:
FBR
Prispevkov: 173
Pridružen: 02 Nov 2007, 10:29

Re: Clio diski

Odgovor Napisal/-a FBR »

SkratBolfenk napisal/-a:No danes sem se spet mal pod avto vrgu in preveril komplet zavore. Rob ki se pojavi na koncu diska sem zbrusil, zdaj me pa zanima kaksna je minimalna debelina diska pri cliotu 1.5 dci 100KM. Diski so zracno hlajeni.
Pa ce kdo ve bi potem prosil se podatek za zadnje diske.

Hvala za odgovor, Primoz

Ponavadi pise na disku... vsaj pri meni (megan 1.9) pise zadaj 7mm za spredaj pa nisem videl... vem da nive liko v pomoc samo tako za drugic, ko bos premontiral gume pa se to poglej...
Uporabniški avatar
SkratBolfenk
Prispevkov: 164
Pridružen: 28 Maj 2007, 08:50
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a SkratBolfenk »

Aha vidm da bom mogu menat...

Pa hvala obema za odgovore.
Clio - dci - 120KM
Mat kur**
Ponosni ?®lan Reno kluba Slovenija
http://rk.avtomobilizem.com
Robert01
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Mar 2009, 23:25

Odgovor Napisal/-a Robert01 »

Zanima me kaj bi to lahko blo ko na avtocesti mocno bremzam al kjer koli, avto pa mi vlece v levo... pogledal sem tudi diske in opazil da povrsina diskov ni ravna. V kratkem tak nameravam menjati diske, zdaj pa se me zanima ce bi kaj druga se blo narobe
robertos
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Apr 2008, 11:19

Odgovor Napisal/-a robertos »

to pomeni da so se ti skrivili diski,od pregrevanja. in ce so taki ej dobro tud zavorne ploscice menjat ker so pol tudi te neenakomerno obrabljene. to je pa use. lp
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Poglej tudi ce ti je manseta cela in objemka!!! Sm mel na coupeju ph-2 problem da mi je objemka na manseti sla in je prislo v stik z diskom in mi je avto vleklo v eno smer.
Drugace pa diski in disk ploscice. Ce menjas diske dej obvezno se ploscice zraven ker lahko stare unicijo disk (delno).
Robert01
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Mar 2009, 23:25

Odgovor Napisal/-a Robert01 »

z manseto in objemko je vse vredi. Torej je kriv samo skrivljen disk
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Menjaj se ploscice!!!!
Odgovori