senzor temperature ?

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
en3rgie
Prispevkov: 299
Pridružen: 30 Okt 2007, 15:22
Kraj: Novo mesto

senzor temperature ?

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

Mojmu senzorju za temp. se je zmesalo ... uzun je -5 , on mi kaze 15 stopinj. Kaj bi lahko blo .. poleti mi kaze pa normalno ... samo zima ga zjebe.
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Re: senzor temperature ?

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

en3rgie napisal/-a:Mojmu senzorju za temp. se je zmesalo ... uzun je -5 , on mi kaze 15 stopinj. Kaj bi lahko blo .. poleti mi kaze pa normalno ... samo zima ga zjebe.
Narobe ni cist nc druzga kot da je crknil termometer v desnem ogledalu.
Zadevo je treba zamenjat, ce bos hotel da deluje normalno.
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
en3rgie
Prispevkov: 299
Pridružen: 30 Okt 2007, 15:22
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

kuk pa pride termometer ?
robertos
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Apr 2008, 11:19

oi

Odgovor Napisal/-a robertos »

kadar sm jaz sprasevau za mojga cliota k mi je tud seu je bla cena 50eur lani.
Uporabniški avatar
en3rgie
Prispevkov: 299
Pridružen: 30 Okt 2007, 15:22
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

si sam menjou ?ubistvu uzames sam porkov ogledala stran pa zamenjas al mors se kej ?
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Re: oi

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

robertos napisal/-a:ubistvu sm se jaz kr navadu na extremne temperature tud poleti do -36 stopinj hahaha. nisem ga kupu pol.glede premontaze pa pomoje da ni tezko. kak konektorcek ma pa istaknes pa novga montiras.
V bistvu ga nima. Pocvikas star kabel , olupis izolacijo, nataknes bozirko, zadevo pocinis, nato se bozirko pogrejes in to je to.
Lahko se malo dodatno zascitis z izolirjem in to je vsa znanost.
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
vepar
Prispevkov: 1277
Pridružen: 28 Avg 2004, 15:41
Kraj: nm

Odgovor Napisal/-a vepar »

a je kdo ze probal varijanto da bi gor nalotal senzor od termometrov za zunanjo uporabo? ko je ponavadi enota notri, senzor pa prek kabla zunaj. ima isto 2 zicke. vcasih je blo po 10-15eur to v trgovinah
vel satis 2.2dci privilege fahrer----hvalabogu nič več :D
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

vepar napisal/-a:a je kdo ze probal varijanto da bi gor nalotal senzor od termometrov za zunanjo uporabo? ko je ponavadi enota notri, senzor pa prek kabla zunaj. ima isto 2 zicke. vcasih je blo po 10-15eur to v trgovinah
Mislm da ne bo slo.
Mora biti zadeva ki je identicna....
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
en3rgie
Prispevkov: 299
Pridružen: 30 Okt 2007, 15:22
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

ceprou neb blo slabo da bi od tazga termometra uzel .. sam nevem ce bi delalo .. za probat je ;) drgac je pa kr drag 50eur
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

en3rgie napisal/-a:ceprou neb blo slabo da bi od tazga termometra uzel .. sam nevem ce bi delalo .. za probat je ;) drgac je pa kr drag 50eur
Jst mislm da je se mal drazji.
:):):)
"Kurbe" v stacun dobr vejo da ga ni renoja k mu to nebi crknilo vsaj po 5-6 letih....
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
c4nk4r
Prispevkov: 24
Pridružen: 14 Avg 2008, 21:13
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a c4nk4r »

a so kje slike o sami menjavi senzorja? Zanima me predvsem, kako odstranit sam pokrov ogledala in tiste plastike od znotraj, ko je palcka za nastavljat ogledalo.

hvala!
Renault Megane II 1.5 dCi
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a slovenc »

um, a ni nek tle gor shema in si nardis. Bojga je materijala za ene 5e. Bom js probal najdet to se na ang. strani.

Lahk ti tud skup zmecem energie, ce mi rata najdet.
Slika
Uporabniški avatar
en3rgie
Prispevkov: 299
Pridružen: 30 Okt 2007, 15:22
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a en3rgie »

slovenc ce bos najdu lahko ..
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

denisn napisal/-a:
tomaz07 napisal/-a:Pa to sploh meri prav, ce je tam pod ogledalom pa potem piha hladen veter v ta senzor ?
Pa senzor ne zazna temp razlike ce piha veter ali ne. To zaznajo ljudje, zivali, elektronika pa ne...

Modellllll.
Ce piha veter je avtomatsko kaka stopinja manj. ( senzor pa je zalit v plastiki - tisti bunkici ).
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Uporabniški avatar
denisn
Prispevkov: 572
Pridružen: 17 Okt 2008, 18:50
Kraj: Lendava

Odgovor Napisal/-a denisn »

Pri -10°c bi ti avto pri 100km/h kazal -40°c ce bi veter vplival na senzor. Poizkusi dat roko ven pri 100km/h pri -10°c.
denisn
Laguna II 1.8 16V - Privilage
Slika
Odgovori