zavore za megane II

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
ZZ-717
Prispevkov: 4542
Pridružen: 04 Jan 2007, 00:01
Kraj: Ljubljana - Šentvid

zavore za megane II

Odgovor Napisal/-a ZZ-717 »

torej zanima me ce kdo ve iz glave ? kasni so prednji diski pri meganu II 2003 letnik coupe , 1.9 dci, 88kv .... mnde so eni 259 in eni 281mm ?

pa se zadaj kaksni so ?

in ja katere znamke priporcate ? komplet diske in ploscice... ne rabm nekih high pa ubitacne drage... lahko so tudi najcenejse;) in pa kje se splaca to nabavlat..

dons sm sicr v anetu spraseval pa mi je naracunal komplet diske spredaj zadaj in ploscice za cca 270 eur .. vse znamke DELPHI... baje d je to najugodnejsa varjanta za komplet...

kaj pravte?

lp
Slika
Uporabniški avatar
meganeman
Prispevkov: 459
Pridružen: 09 Nov 2005, 13:26
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a meganeman »

Sam da ti nau cvililo pol, ker ti bo zivce pobralo pa bos lahka sam nove sel kupit:).

Za nove spredne diske in ploscice original Renault by Lucas sm dal okrog 350eur, ce se prav spomnem.
I have a need, the need for speed! Meganeman over and out...
Slika
http://megane-forum.eu/
Uporabniški avatar
Blueboy_RM
Prispevkov: 122
Pridružen: 14 Jan 2005, 19:55
Kraj: Posavje

Odgovor Napisal/-a Blueboy_RM »

Vzam Lucas pa neu skripal. Res da niso ne vem kok trde sam bremzajo pa tut vredu.
RM
[Nism član j... ga:)]
Slika
Uporabniški avatar
ZZ-717
Prispevkov: 4542
Pridružen: 04 Jan 2007, 00:01
Kraj: Ljubljana - Šentvid

Odgovor Napisal/-a ZZ-717 »

meganeman napisal/-a:Sam da ti nau cvililo pol, ker ti bo zivce pobralo pa bos lahka sam nove sel kupit:).

Za nove spredne diske in ploscice original Renault by Lucas sm dal okrog 350eur, ce se prav spomnem.
sam sprednji komplet 350eur ??


pol je za zadaj se najmanj toliko :roll:
Slika
Uporabniški avatar
meganeman
Prispevkov: 459
Pridružen: 09 Nov 2005, 13:26
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a meganeman »

Ma mislim ,da je zadnji dost cenej, ker se tud ne obrabi tok hiter.

Kako to pa da mores ze zadnjega menjat, jst pr 120.000 km nimam se niti polovico obrabljenega. Sprednjega sem pa menjal ze pri 90.000km!
I have a need, the need for speed! Meganeman over and out...
Slika
http://megane-forum.eu/
Uporabniški avatar
morph
Prispevkov: 169
Pridružen: 13 Jan 2006, 12:33

Odgovor Napisal/-a morph »

jaz sem na enakem megano kot ga imas menjal sprednje diske sri 130.000, zadnjih pa se nisem in se nimam namena.
Ne pripororcam ti nikakor kaksin prevec poceni varijant, ker sem to nareidl jaz sem menjal prednje diske in ploscice pri enem mehaniku in sedaj mi cvili. Upam, da bo prenehal, ker ce ne bo bom vse menjal za original renault in nic ne cvili.
Roka, ki s prstom kaže na druge, ima vedno tri prste obrnjene nazaj.

---Laguna II Grandtour 2.0 16V, Privilge Lux, l.06, LPG---
Uporabniški avatar
clio_dizel
Prispevkov: 1433
Pridružen: 12 Mar 2006, 22:38
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a clio_dizel »

zadnji diski so 240mm in itak prodajalec ne more falit, ker so na vseh cliotih III (raezn RS), meganih II (razen RS) in modusih.

sprednji diski so 280mm. 259mm niso v nobenem meganu II, ampak so v vecini starejsih/svohnejsih renojev.
Uporabniški avatar
ZZ-717
Prispevkov: 4542
Pridružen: 04 Jan 2007, 00:01
Kraj: Ljubljana - Šentvid

Odgovor Napisal/-a ZZ-717 »

ma rd bi komplet zamenju :wink: da mam pol mir :wink:


dizl ka se ti da tm pozanimat kjer ti nabavlas k ok bi prsu komplet? pa katera znamka ? :oops:
Slika
Uporabniški avatar
Tadej
Prispevkov: 3232
Pridružen: 27 Nov 2005, 16:30
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a Tadej »

86-4PJ napisal/-a:ma rd bi komplet zamenju :wink: da mam pol mir :wink:


dizl ka se ti da tm pozanimat kjer ti nabavlas k ok bi prsu komplet? pa katera znamka ? :oops:
Pa ne bos zdej za brezveze menjal zadnjih diskov, ce ni treba. Mal poglej v kakem stanju so. Mi nikol nismo menjal zadnjih diskov tok pogosto k prve...
Uporabniški avatar
ZZ-717
Prispevkov: 4542
Pridružen: 04 Jan 2007, 00:01
Kraj: Ljubljana - Šentvid

Odgovor Napisal/-a ZZ-717 »

ja je tut zadi rob na disku pa vs porajsan je ... so kr utori notr :roll: hocm d je gladko :wink:
Slika
Uporabniški avatar
ZZ-717
Prispevkov: 4542
Pridružen: 04 Jan 2007, 00:01
Kraj: Ljubljana - Šentvid

Odgovor Napisal/-a ZZ-717 »

torej dons mal prevec casa mev pa mal raziskoval...

v motomatu v lj mi dajo za megana :

prednje diske brembo za : 44eur/ kos
prednja garnitura ploscic ferrodo: 60eur
zadnje diske brembo za: 34eur/kos
zadnje ploscice ferrodo: 37eur
komplet : 253eur

v anetu v lj : za znamko vsega DELPHI :

prednji diski 48eur/kos
prednja garnitura ploscic 18eur
zadnji diski 65eur/kos
zadnje ploscice 22eur
komplet: 266eur
in pa nekje v xxx trgovini komplet lucas oz wtr za 290 EUR.


zdaj pa kaj mi priporocate ? komplet ferrodo in brembo za 253eur al ni to dobra kombinacija ?

kasne so kaj delphi-jeve ploscice ? da bi vzel brembo diske in pa delphi ploscice pa me pride potem vse skupaj 196eur :wink:

torej prosil bi za vaso pomoc again :oops: hvala
Slika
Uporabniški avatar
Tommy30
Prispevkov: 1720
Pridružen: 18 Sep 2005, 16:22
Kraj: Domzale

Odgovor Napisal/-a Tommy30 »

86-4PJ napisal/-a:torej dons mal prevec casa mev pa mal raziskoval...

v motomatu v lj mi dajo za megana :

prednje diske brembo za : 44eur/ kos
prednja garnitura ploscic ferrodo: 60eur
zadnje diske brembo za: 34eur/kos
zadnje ploscice ferrodo: 37eur
komplet : 253eur

v anetu v lj : za znamko vsega DELPHI :

prednji diski 48eur/kos
prednja garnitura ploscic 18eur
zadnji diski 65eur/kos
zadnje ploscice 22eur
komplet: 266eur
in pa nekje v xxx trgovini komplet lucas oz wtr za 290 EUR.


zdaj pa kaj mi priporocate ? komplet ferrodo in brembo za 253eur al ni to dobra kombinacija ?

kasne so kaj delphi-jeve ploscice ? da bi vzel brembo diske in pa delphi ploscice pa me pride potem vse skupaj 196eur :wink:

torej prosil bi za vaso pomoc again :oops: hvala
Jaz prisegam na Lucas ( mehki zlajfi - udobni, kvalitetni, zdrzijo normalne voznje 100kkm).
GOLF VI. 1.2 TSI + 2.0 TDI
Pancho
Prispevkov: 719
Pridružen: 15 Avg 2006, 10:51
Kraj: Obala

Odgovor Napisal/-a Pancho »

Jaz bi vzel komplet brembo - ferodo; pazit moras pa samo pri z. ploscicah, da niso najtrse. Jaz sem vedno jemal mehkejse z. ploscice, ker se meddrugim diski manj obrabljajo.
Uporabniški avatar
ZZ-717
Prispevkov: 4542
Pridružen: 04 Jan 2007, 00:01
Kraj: Ljubljana - Šentvid

Odgovor Napisal/-a ZZ-717 »

hvala vama za nasvet...tut sam se nagibam bolj k ferodo in brembo kompletom...

se ksn nasvet od ostalih ?
Slika
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: zavore za megane II

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Da potegnem tole temo iz naftalina :)

Danes sem gledal malo za prvimi diski in ploščicami za mojega Megana (1.5 dCi 106, 2006) in so cene sledeče:

Originalni komplet (baje Lucas): 75€ ploščice + 175€ diski = 250€ komplet.
TRW komplet: 52€ ploščice + 100€ diski = 150€ komplet.

Ima kdo izkušnje s TRWjem? Za originalen komplet sem se zanimal, ker sm z njim zelo zadovoljen. Disk je prvi, ploščice druge pri 135k km in še vedno primejo dobro kljub obrabi. Je pa cena 100€ med obema kar precejšna.

Torej kaj storit oz. so originali toliko boljši da opravičijo ceno.
Slika
Odgovori