Olje
ja dejstvo je da so bili vlozki (nisem te negiral v tem delu) in je tudi dejstvo, da teh vlozkov ni sedaj vec (nisem 100% ce so jih umaknil z vseh tipov motorjev). to je point, ki sem ga hotel izpostaviti, glede na to, da je bilo iz tvojega posta moc sklepati, da imajo se danes te vlozke. 
We are forced to act as if we are free...
Danes sem postavil avto v kanal. In kaj vidim. Da je oljni filter ze celi masn. Se pravi ga bom zdaj sel menjat. Ker ocitno prejsni lastnik ko je olje menjaval ni menjal oljnega filtra kar je pogoj.
Ste pa prav uganl. je vlozek ceprav prvo zgleda ko filter navadn. Upam da mi je baba dala sploh pravega. Drugace bom mogo it se danes v maribor
Pa upam da bo 4l olja dovolj.
LP!
Ste pa prav uganl. je vlozek ceprav prvo zgleda ko filter navadn. Upam da mi je baba dala sploh pravega. Drugace bom mogo it se danes v maribor
LP!
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
ja v primeru vlozka ne more bit drugace kot da je filter oz. vlozek masten (saj je vendar potunkan v olje). ce pa je ohisje mastno pa ni moc sklepat, kdaj je bil filter menjan. na dihtungi pac malo solzi
pa 4l olja bo 100% dovolj. ne delat enostavnih stvari zakompliciranih. 
Zadnjič spremenil exr, dne 22 Maj 2008, 21:02, skupaj popravljeno 1 krat.
We are forced to act as if we are free...
Evo menjano
Ja saj tiste gumice ko so gor so ble vrjetn znucane pa je tu pa tam curjalo. No zdaj sem nalil not malo vec kot 3l olja. Pocakam da se mal zlaufa masinca pol pa po potrebi se kaj dolijemo.
Oljni filter oz vlozek pa ni bil menjan pri zadnji menjavi
Smesno, sam ga menjam vedno, no vsaj tak so me ucili 
Oljni filter oz vlozek pa ni bil menjan pri zadnji menjavi
Renault Megane Mk2 Ph2 1.4 16v
Hoj!
Vceraj sem imel servis - po slabih 8000km. Gre za prvi servis oz. menjavo olja in filtra - narejen prej kot predpisano, ker je bilo tako svetovano. Imam Clia RS 2008.
Prejle sem malo bolje pogledal, kaksno olje so mi dali, pa me skrbi - je sploh OK? Elf Evolution SXR 5W40 je notri. Saj je sintetika, sem pa mislil, da bodo dali kaj boljsega notri, tako pa sem zasledil, da to olje priporocajo za vse motorje ...
(v navodilih za uporabo pise, naj pogledam v knjizico za vzdrzevanje ... ta mora bit v mapi, doma, bom doma preveril
)
Vceraj sem imel servis - po slabih 8000km. Gre za prvi servis oz. menjavo olja in filtra - narejen prej kot predpisano, ker je bilo tako svetovano. Imam Clia RS 2008.
Prejle sem malo bolje pogledal, kaksno olje so mi dali, pa me skrbi - je sploh OK? Elf Evolution SXR 5W40 je notri. Saj je sintetika, sem pa mislil, da bodo dali kaj boljsega notri, tako pa sem zasledil, da to olje priporocajo za vse motorje ...
(v navodilih za uporabo pise, naj pogledam v knjizico za vzdrzevanje ... ta mora bit v mapi, doma, bom doma preveril
Naceloma in po knjigi, bi ti morali dati tole olje noter.
Excellium
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/6342.pdf
Vendar, ce pogledas karakteristike enega in drugega ni vecjih razlik....ceprav to olje, kot ga imas zdaj noter je bolj primerno za dizelske motorje!
Evolution
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/1021.pdf
Ceprav jaz bi bil vseeno jezen, ce mi ne bi dali taksnega olja kot je predpisano .
Excellium
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/6342.pdf
Vendar, ce pogledas karakteristike enega in drugega ni vecjih razlik....ceprav to olje, kot ga imas zdaj noter je bolj primerno za dizelske motorje!
Evolution
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/1021.pdf
Ceprav jaz bi bil vseeno jezen, ce mi ne bi dali taksnega olja kot je predpisano .

RenaultSport all the way!!!




