Bosch pumpo - Plozaj pretvornika pretoka goriva

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
tinodj
Prispevkov: 15
Pridružen: 09 Maj 2006, 11:55
Kraj: Lj

Bosch pumpo - Plozaj pretvornika pretoka goriva

Odgovor Napisal/-a tinodj »

Avto je Clio 1.9D 2001, ima prevozeno kaksnih 80k.
Po nekdaj zgubi moc ob vozno in se ne da dodati plina. Potem ce ga ugasis pa spet ga zazganes je vse v redu. In to dela den-dva, pa naslednji den-dva je vse v redu, nic se ne zgodi.

Danes sem bil na servis pa so mi povedale na racunalniku tale napako:

Plozaj pretvornika pretoka goriva

pa so mi rekle poklicaj Jelena. To sem naredil, pa Jelen mi je rekol da verejetno je napaka v elektroniki ne pa v bosch pumpi. Rekel je, ce bi bla v bos pumpi avto bi se obnasalo bolj konstantno, ne pa enkrat dela enkrat pa ne.

Kaj lahko naredim? Kakasen nasvet?
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

torej verjetno regulator goriva...to naj pogledajo.
Slika
BRUKI
Prispevkov: 156
Pridružen: 22 Avg 2005, 13:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BRUKI »

Bolj natancno napisi kateri motor imas....1.9d ali 1.9dti..??
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

so bili clioti B1 sploh dTi? Kolikor sem jih zasledil, do bili brez turbine, torej 64 KM.
Slika
tinodj
Prispevkov: 15
Pridružen: 09 Maj 2006, 11:55
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a tinodj »

BRUKI napisal/-a:Bolj natancno napisi kateri motor imas....1.9d ali 1.9dti..??
1.9D 64KM (ni dti).

Pa se tole dodam da se tesko zazgane zjutri.

Kje je pa regulator goriva?

Bom sel se enkrat na servis, ampak sem zelil slisat se kaksen nasvet.
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

ali mas ze slab akumulator, ali pa so grelne svecke ze fuc.
Slika
tinodj
Prispevkov: 15
Pridružen: 09 Maj 2006, 11:55
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a tinodj »

Bojci napisal/-a:ali mas ze slab akumulator, ali pa so grelne svecke ze fuc.
I jaz sem ze to pomislil da so grelne svecke.

Akumulator je nov.

Upam da so grelne svecke, ampak to je le za vzig a ne?

Kaj pa to med voznjo? Zgubi moci ce je auto v treti in sprostim pedalo... potem pa se moram vstaviti in ponovo zazgati.

Nekdo je rekel da naj preverim dotok goriva?
Kaj to pomeni? Nekdo drugi pa je omenil elektronika na pedala za plin???

Vzamem vse nasvete i grem na servis, pa potem povem kaj bojo oni povedali.

Hvala na vsi :)
Odgovori