Safrane - poraba
poraba 7-9 litrov na relacijski voznji je cisto realna za 20 16 safrana,je pa res da moras imeti avto vzdrzevan ...filtri svecke ...in pa seveda lahko nogo.veliko pa je odvisno tudi od zunanje temperature kajti klima je se kar pozresna.Za primerjavo jaz sem pred stirinajstimi dnevi peljal druzino na dopust relacija Ravne na Koroskem Novigrad ,polno nalozen v najvecji vrocini povprecna hitrost avtocesta 160Km/uro povprecna poraba 9,6litra .zvecer ko pa sem se vracal z izklopljeno klimo brez pretljage sam ista hitrost poraba 7,8litra.Tako da mislim da za udobje ki ga imas med voznjo ni ne vem kaksen pozeruh.Bremze pa pri teh kilometih rade jeb...posebej cilindri in bati( en komplet stane 32k),da ti trese so lahko krive tubi obloge meni jih je zadaj neenakomerno obrabilo in je desno kolo skos grelo in se mi je vklapljal ABS, smo spucali posmirklali pa je ok.
Okej, Elton saj to je point. Pri tebi je pri polni obremenitvi pri 160km/h poraba znasala 9.6l pri meni pa bi s taksno hitrostjo in seveda, da sem sam v vozilu poraba narasla na cca 11 litrov brez klime.
Za primerjavo imel sem laguno 2.0 in sem se brez tezav vozil s porabo 7.5l. Pri odhodu na dopust pa sem prisel celo do magicne meje 6,2l 
Renault forever!!!
Re: Safrane - poraba
Jaz mam safrana 2.5 letnik 99 prej sem meu pa letnik 97 avtomatika in morem rect da boljs se ne peljes v nubenem avtu kot v safranu! Se z BMW jem ne! Avtomatik mi je kuru povprecno 15 litrov, ta k ga mam zdej pa kuri ene 12 litrov! Prejsen mesec sem bil na dopustu v Crni gori in sem ga tisu po avtocesti Zagreb Split nekje od 180 do 230 km /h je bla poraba tud 18 litrov! Tis ko pravi da mu kuri 7 litrov ful fejst fino laze! Edino ce se skoz vozi 50 km / h ne ustavlja in ne pospesuje!
Vzdrzevanje tega avta je ful pocen in to z originalnimi kosi! Vsi kosi pasejo od volvota! Menjava jermena,vodne pumpe,napenjalcev vse original me ne pride vec kot 100 cukov!Edini problem ki sem ga imel je bila ksenonska luc! Crknil mi je balast in ne zarnica!Standradni problem renoja je tudi (osmica) nosilec motorja! Original za Safrana je 17 cukou, pase od Masterja ki je identicen stane 7 cukou.Se najceneje pa te pride ce ga razrezes pa spodlozis z gumo in zalepis!
Ravno prejsen teden sem dau avto predelat na plin! Poraba plina je nekje 14 litrov, kar pomeni da mi v principu sedaj porabi 7 litrov! Edino malo zau mi je ker sem dau rezervoar za plin namesto rezervnega kolesa! Kestl je 60 litrski in pomeni ce delas malo vec km da si tud malo veckrat na bencinski
Hotel sem imet vsaj 80 litrskega v prtljazniku, pa bi blo prevec dela,premaknit izpusni lonec,tank bencina.itd..
Cena predelave me je prisla 280 cukov z nekim novim sistemom EM mega 4! Upam da bo funkcinoral!
Vzdrzevanje tega avta je ful pocen in to z originalnimi kosi! Vsi kosi pasejo od volvota! Menjava jermena,vodne pumpe,napenjalcev vse original me ne pride vec kot 100 cukov!Edini problem ki sem ga imel je bila ksenonska luc! Crknil mi je balast in ne zarnica!Standradni problem renoja je tudi (osmica) nosilec motorja! Original za Safrana je 17 cukou, pase od Masterja ki je identicen stane 7 cukou.Se najceneje pa te pride ce ga razrezes pa spodlozis z gumo in zalepis!
Ravno prejsen teden sem dau avto predelat na plin! Poraba plina je nekje 14 litrov, kar pomeni da mi v principu sedaj porabi 7 litrov! Edino malo zau mi je ker sem dau rezervoar za plin namesto rezervnega kolesa! Kestl je 60 litrski in pomeni ce delas malo vec km da si tud malo veckrat na bencinski
Cena predelave me je prisla 280 cukov z nekim novim sistemom EM mega 4! Upam da bo funkcinoral!
Re: Safrane - poraba
Evo par slikic mojga predelanga safrana!
Upam da ne bojo prevelke ker jih ne znam zmanjsat
)
http://x2.kupid.com/@belierik/20.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/21.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/22.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/23.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/24.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/25.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/26.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/27.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/28.jpg
Do sedaj mi je kuru 11 litrov plina na 100 km, ki je po 137 SIT !
Jaz mislim da se to splaca! Moc motorja je ostala ista,se vedno stegne 220 km/h pa se bolj potihem laufa
Upam da ne bojo prevelke ker jih ne znam zmanjsat
http://x2.kupid.com/@belierik/20.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/21.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/22.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/23.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/24.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/25.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/26.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/27.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/28.jpg
Do sedaj mi je kuru 11 litrov plina na 100 km, ki je po 137 SIT !
Jaz mislim da se to splaca! Moc motorja je ostala ista,se vedno stegne 220 km/h pa se bolj potihem laufa
Glede porabe safrana:
moj stari sestak (3,0 12V 123kW) ga cukne v povprecju okrog 12 kar je kake 2 litra manj kot espace z enakim motorjem in menjalnikom.
Oba imam avtomatika (se pravi AD8) ki izvirata iz VW grupe.
Po mestu pijeta okrog 16, na avtocesti pa se zelo pozna razlika v precnem prerezu. S safranom se ponavadi peljem med 160 in 190, z espacem pa 150-170 pa vseeno saf ni imel po ac se nikoli visje porabe kot esy.
Na relaciji NM Split je pil v povprecju malo cez 10.
Z obema zadovoljen, nad voznjo s safom pa navdusen.
Aktivno vzmetenje (ko dela:-)) je super.
Erik: kje pa si dal naredit predelavo?
Izgleda super.
A se da videt v zivo?
moj stari sestak (3,0 12V 123kW) ga cukne v povprecju okrog 12 kar je kake 2 litra manj kot espace z enakim motorjem in menjalnikom.
Oba imam avtomatika (se pravi AD8) ki izvirata iz VW grupe.
Po mestu pijeta okrog 16, na avtocesti pa se zelo pozna razlika v precnem prerezu. S safranom se ponavadi peljem med 160 in 190, z espacem pa 150-170 pa vseeno saf ni imel po ac se nikoli visje porabe kot esy.
Na relaciji NM Split je pil v povprecju malo cez 10.
Z obema zadovoljen, nad voznjo s safom pa navdusen.
Aktivno vzmetenje (ko dela:-)) je super.
Erik: kje pa si dal naredit predelavo?
Izgleda super.
A se da videt v zivo?
Se eden vec...
[quote="baccara"]Glede porabe safrana:
moj stari sestak (3,0 12V 123kW) ga cukne v povprecju okrog 12 kar je kake 2 litra manj kot espace z enakim motorjem in menjalnikom.
Oba imam avtomatika (se pravi AD8) ki izvirata iz VW grupe.
Po mestu pijeta okrog 16, na avtocesti pa se zelo pozna razlika v precnem prerezu. S safranom se ponavadi peljem med 160 in 190, z espacem pa 150-170 pa vseeno saf ni imel po ac se nikoli visje porabe kot esy.
Na relaciji NM Split je pil v povprecju malo cez 10.
Z obema zadovoljen, nad voznjo s safom pa navdusen.
Aktivno vzmetenje (ko dela:-)) je super.
Zivjo Renaultovci, evo spet en zelenc na forumu... Sem cist frisn tuki pa se se mal lovim... mam pa kup nasvetov in vprasanj. Aja, pa ponosni lastnik Safrana 2.2 si l.94 sem! Poraba pri mojem po mestu (ne sparam) je nekje okol 11, na relacijo pa tud krepko pod 8l...
P.S. kje se vclanis v Renault klub?
moj stari sestak (3,0 12V 123kW) ga cukne v povprecju okrog 12 kar je kake 2 litra manj kot espace z enakim motorjem in menjalnikom.
Oba imam avtomatika (se pravi AD8) ki izvirata iz VW grupe.
Po mestu pijeta okrog 16, na avtocesti pa se zelo pozna razlika v precnem prerezu. S safranom se ponavadi peljem med 160 in 190, z espacem pa 150-170 pa vseeno saf ni imel po ac se nikoli visje porabe kot esy.
Na relaciji NM Split je pil v povprecju malo cez 10.
Z obema zadovoljen, nad voznjo s safom pa navdusen.
Aktivno vzmetenje (ko dela:-)) je super.
Zivjo Renaultovci, evo spet en zelenc na forumu... Sem cist frisn tuki pa se se mal lovim... mam pa kup nasvetov in vprasanj. Aja, pa ponosni lastnik Safrana 2.2 si l.94 sem! Poraba pri mojem po mestu (ne sparam) je nekje okol 11, na relacijo pa tud krepko pod 8l...
P.S. kje se vclanis v Renault klub?





