Safrane - poraba

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
Gverila
Prispevkov: 23
Pridružen: 06 Jul 2006, 20:58
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Gverila »

Cisto lepo po domace. Na pesto vpnes neke vrste zico in jo priblizas cistop do diska in potem pocasi obracas disk. Seveda to ni 100% ampak, ce je disk precej zvit tudi s to metodo opazis napako :D Vem, da je to zelo "spartansko" ampak enkrat se mi je ze obneslo.
Renault forever!!!
Uporabniški avatar
Gverila
Prispevkov: 23
Pridružen: 06 Jul 2006, 20:58
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Gverila »

Aja, Solero moj motor je 2.0. Tako, da sem mnenja o porabi izpod 10 litrov.
Renault forever!!!
ELTON
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jun 2005, 13:12

Odgovor Napisal/-a ELTON »

poraba 7-9 litrov na relacijski voznji je cisto realna za 20 16 safrana,je pa res da moras imeti avto vzdrzevan ...filtri svecke ...in pa seveda lahko nogo.veliko pa je odvisno tudi od zunanje temperature kajti klima je se kar pozresna.Za primerjavo jaz sem pred stirinajstimi dnevi peljal druzino na dopust relacija Ravne na Koroskem Novigrad ,polno nalozen v najvecji vrocini povprecna hitrost avtocesta 160Km/uro povprecna poraba 9,6litra .zvecer ko pa sem se vracal z izklopljeno klimo brez pretljage sam ista hitrost poraba 7,8litra.Tako da mislim da za udobje ki ga imas med voznjo ni ne vem kaksen pozeruh.Bremze pa pri teh kilometih rade jeb...posebej cilindri in bati( en komplet stane 32k),da ti trese so lahko krive tubi obloge meni jih je zadaj neenakomerno obrabilo in je desno kolo skos grelo in se mi je vklapljal ABS, smo spucali posmirklali pa je ok.
Uporabniški avatar
elzorro
Prispevkov: 116
Pridružen: 18 Apr 2006, 21:55
Kraj: Yes and nice

Odgovor Napisal/-a elzorro »

Za Safrana je najboljsi stari dobri motor 2.0 8V, vse ostalo je poraba velika in tezave. :drinking:
Red steelers
Uporabniški avatar
Gverila
Prispevkov: 23
Pridružen: 06 Jul 2006, 20:58
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Gverila »

Okej, Elton saj to je point. Pri tebi je pri polni obremenitvi pri 160km/h poraba znasala 9.6l pri meni pa bi s taksno hitrostjo in seveda, da sem sam v vozilu poraba narasla na cca 11 litrov brez klime. :shock: Za primerjavo imel sem laguno 2.0 in sem se brez tezav vozil s porabo 7.5l. Pri odhodu na dopust pa sem prisel celo do magicne meje 6,2l :o
Renault forever!!!
erik
Prispevkov: 12
Pridružen: 30 Maj 2004, 19:04

Re: Safrane - poraba

Odgovor Napisal/-a erik »

Jaz mam safrana 2.5 letnik 99 prej sem meu pa letnik 97 avtomatika in morem rect da boljs se ne peljes v nubenem avtu kot v safranu! Se z BMW jem ne! Avtomatik mi je kuru povprecno 15 litrov, ta k ga mam zdej pa kuri ene 12 litrov! Prejsen mesec sem bil na dopustu v Crni gori in sem ga tisu po avtocesti Zagreb Split nekje od 180 do 230 km /h je bla poraba tud 18 litrov! Tis ko pravi da mu kuri 7 litrov ful fejst fino laze! Edino ce se skoz vozi 50 km / h ne ustavlja in ne pospesuje!
Vzdrzevanje tega avta je ful pocen in to z originalnimi kosi! Vsi kosi pasejo od volvota! Menjava jermena,vodne pumpe,napenjalcev vse original me ne pride vec kot 100 cukov!Edini problem ki sem ga imel je bila ksenonska luc! Crknil mi je balast in ne zarnica!Standradni problem renoja je tudi (osmica) nosilec motorja! Original za Safrana je 17 cukou, pase od Masterja ki je identicen stane 7 cukou.Se najceneje pa te pride ce ga razrezes pa spodlozis z gumo in zalepis!
Ravno prejsen teden sem dau avto predelat na plin! Poraba plina je nekje 14 litrov, kar pomeni da mi v principu sedaj porabi 7 litrov! Edino malo zau mi je ker sem dau rezervoar za plin namesto rezervnega kolesa! Kestl je 60 litrski in pomeni ce delas malo vec km da si tud malo veckrat na bencinski :) Hotel sem imet vsaj 80 litrskega v prtljazniku, pa bi blo prevec dela,premaknit izpusni lonec,tank bencina.itd..
Cena predelave me je prisla 280 cukov z nekim novim sistemom EM mega 4! Upam da bo funkcinoral!
ELTON
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jun 2005, 13:12

Odgovor Napisal/-a ELTON »

erik ti govoris o 2,5 masini od volvota ki po vseh podatkih pije cca 2 vec kot pa safran o katerem je govora ce ne verjames v mojo porabo lahko poslkam stevc in ti pokazem.Me pa zanima kako se kaj obnese plin kdo ti je predelal in kje bos tankal.
erik
Prispevkov: 12
Pridružen: 30 Maj 2004, 19:04

Odgovor Napisal/-a erik »

Bom su zdele poslikat tole mojo napeljavo od plina pa probam obesit gor na forum ce mi rata
Tankam na Barju lahk na obeh straneh, bencinska na Lomu, Kozini, plinarna Lj, za ostalo pa se ne vem.Vem pa da na hrvaskem ma cist vsaka crpalka plin in to po 90 SIT!
erik
Prispevkov: 12
Pridružen: 30 Maj 2004, 19:04

Re: Safrane - poraba

Odgovor Napisal/-a erik »

Evo par slikic mojga predelanga safrana!

Upam da ne bojo prevelke ker jih ne znam zmanjsat :))

http://x2.kupid.com/@belierik/20.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/21.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/22.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/23.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/24.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/25.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/26.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/27.jpg
http://x2.kupid.com/@belierik/28.jpg

Do sedaj mi je kuru 11 litrov plina na 100 km, ki je po 137 SIT !
Jaz mislim da se to splaca! Moc motorja je ostala ista,se vedno stegne 220 km/h pa se bolj potihem laufa :)
ELTON
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jun 2005, 13:12

Odgovor Napisal/-a ELTON »

ja hvala za slike mas pa enakega safrana kot jaz samo moj je 20 16v
Uporabniški avatar
elzorro
Prispevkov: 116
Pridružen: 18 Apr 2006, 21:55
Kraj: Yes and nice

Odgovor Napisal/-a elzorro »

Slike odpri z internet explorer in jo potem prilepi. :wink[/list]
Red steelers
Uporabniški avatar
baccara
Prispevkov: 125
Pridružen: 22 Jun 2006, 07:39
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a baccara »

Glede porabe safrana:
moj stari sestak (3,0 12V 123kW) ga cukne v povprecju okrog 12 kar je kake 2 litra manj kot espace z enakim motorjem in menjalnikom.
Oba imam avtomatika (se pravi AD8) ki izvirata iz VW grupe.
Po mestu pijeta okrog 16, na avtocesti pa se zelo pozna razlika v precnem prerezu. S safranom se ponavadi peljem med 160 in 190, z espacem pa 150-170 pa vseeno saf ni imel po ac se nikoli visje porabe kot esy.
Na relaciji NM Split je pil v povprecju malo cez 10.
Z obema zadovoljen, nad voznjo s safom pa navdusen.
Aktivno vzmetenje (ko dela:-)) je super.

Erik: kje pa si dal naredit predelavo?
Izgleda super.
A se da videt v zivo?
Uporabniški avatar
Tadej
Prispevkov: 3232
Pridružen: 27 Nov 2005, 16:30
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a Tadej »

Dejmo naj en admin nekaj naredi s temi OGROMNIMI slikami :)
Uporabniški avatar
iztok.g
Prispevkov: 169
Pridružen: 29 Avg 2006, 16:40
Kraj: močvirje

Se eden vec...

Odgovor Napisal/-a iztok.g »

[quote="baccara"]Glede porabe safrana:
moj stari sestak (3,0 12V 123kW) ga cukne v povprecju okrog 12 kar je kake 2 litra manj kot espace z enakim motorjem in menjalnikom.
Oba imam avtomatika (se pravi AD8) ki izvirata iz VW grupe.
Po mestu pijeta okrog 16, na avtocesti pa se zelo pozna razlika v precnem prerezu. S safranom se ponavadi peljem med 160 in 190, z espacem pa 150-170 pa vseeno saf ni imel po ac se nikoli visje porabe kot esy.
Na relaciji NM Split je pil v povprecju malo cez 10.
Z obema zadovoljen, nad voznjo s safom pa navdusen.
Aktivno vzmetenje (ko dela:-)) je super.

Zivjo Renaultovci, evo spet en zelenc na forumu... Sem cist frisn tuki pa se se mal lovim... mam pa kup nasvetov in vprasanj. Aja, pa ponosni lastnik Safrana 2.2 si l.94 sem! Poraba pri mojem po mestu (ne sparam) je nekje okol 11, na relacijo pa tud krepko pod 8l...
P.S. kje se vclanis v Renault klub?
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

pozdravljen!

super zadeva je safrane! Glede clanstva pa najdi papirje na portalu, kjer je vse opisano, kaj je treba storit.

:smt016
Slika
Odgovori