''zlavfan'' avtomobil hitrejši?
Objavljeno: 28 Sep 2009, 22:23
Lp, vsem ter že vnaprej hvala za odgovore.
Sem lastnik Renault megane coupe avomobila. Avto je 1.9dti ima 98konjev, letnik 1999. Pred kratkim si je punca kupila isti avotmobil, razlikuje se samo v tem da je njen classic, moj pa coupe. Mašina in letnik avtomobila sta popolnoma enaka, v kilometrih pa je razlika le par tisoč. Avtomobila se kar močno razlikujeta v pospeševanju in predvsem moči pri prehitevanju (iz višje brzine v nižjo). Sam mislim da je takšna razlika zaradi načina vožnje prejšnega lastnika Renault classica(od punce)ki je imel avto za vožnjo v službo iz Kopra v LJ(vsak dan/1 leto,po avtocesti cca.150km/h), mojega pa je imel gospod, ki se je vozil samo v Kopru/mestu(50-90km/h).
Zanima me vaše mnenje o tem ali bi lahko bila razlika v ''zlavfanem'' avtomobilu ali kaj drugega. Naj še povem, da sem imel avto na testerju in z avtomobil je vse ok, zelo lepo teče, mašina je čista, in tudi vse drugo je v najlepšem redu. Puncin avto pa tudi ni čipiran ali kaj podobnega.
Naj še dodam da sem danes sprobal oba avtomobila(oba ogreta) še enkrat in dobro gledal na obrate. Videl sem eno razliko. Oba avtomobila do 2000 obratov potegneta oz. gresta enako, od 2000 opratov naprej pa se pri classico občutno razlikuje moč,nadaljno večanje obratov(hitrosti) in tudi sam zvok motorja je bistveno drugačni, kot pri coupejo.
Sam nisem strokovnjak glede mašin, itd. ampak mislim da se tu nekje, pri 2000 obratih vklopi turbina in prav zaradi te ''prelafane/zlavfane'' turbine avto od 2000 obratov naprej bol potegne...?
Vsem hvala za vaše odgovore.
Sem lastnik Renault megane coupe avomobila. Avto je 1.9dti ima 98konjev, letnik 1999. Pred kratkim si je punca kupila isti avotmobil, razlikuje se samo v tem da je njen classic, moj pa coupe. Mašina in letnik avtomobila sta popolnoma enaka, v kilometrih pa je razlika le par tisoč. Avtomobila se kar močno razlikujeta v pospeševanju in predvsem moči pri prehitevanju (iz višje brzine v nižjo). Sam mislim da je takšna razlika zaradi načina vožnje prejšnega lastnika Renault classica(od punce)ki je imel avto za vožnjo v službo iz Kopra v LJ(vsak dan/1 leto,po avtocesti cca.150km/h), mojega pa je imel gospod, ki se je vozil samo v Kopru/mestu(50-90km/h).
Zanima me vaše mnenje o tem ali bi lahko bila razlika v ''zlavfanem'' avtomobilu ali kaj drugega. Naj še povem, da sem imel avto na testerju in z avtomobil je vse ok, zelo lepo teče, mašina je čista, in tudi vse drugo je v najlepšem redu. Puncin avto pa tudi ni čipiran ali kaj podobnega.
Naj še dodam da sem danes sprobal oba avtomobila(oba ogreta) še enkrat in dobro gledal na obrate. Videl sem eno razliko. Oba avtomobila do 2000 obratov potegneta oz. gresta enako, od 2000 opratov naprej pa se pri classico občutno razlikuje moč,nadaljno večanje obratov(hitrosti) in tudi sam zvok motorja je bistveno drugačni, kot pri coupejo.
Sam nisem strokovnjak glede mašin, itd. ampak mislim da se tu nekje, pri 2000 obratih vklopi turbina in prav zaradi te ''prelafane/zlavfane'' turbine avto od 2000 obratov naprej bol potegne...?
Vsem hvala za vaše odgovore.