Stran 1 od 1
laguna obcasno ne vzge
Objavljeno: 01 Apr 2009, 19:10
Napisal/-a guro
Dober dan imam laguno letnik 95. Masina je 1.8.
In avto obcasno ne vziga. Ko je avto mrzel (zjutraj) ali ce dalj casa stoji vedno vzge. Ko pa se nekaj casa vozim da se segreje in potem kaksne 20-40 minut pocakam noce vzgati. Avto vergla in vergla vendar ne vzge.
Sem mislil da je senzor vziga (senzor na vztrajniku) vendar mi je mehankar rekel da te masine se nikoli niso imele problemov z tem senzorjem.
Menjana je razdelilna kapa ki naj bi prebijala vendar avto se vedno ne vziga.
Avto naj bi bil priklopljen na tester in ni pokazal nobene napake.
KAj bi lahko bilo
Je kljub vsemu lahko senzor vziga

Avto sem spustil po klancu v prestavi vendar se kar ni hotel vzgati.
Ko vergla nekaj ropota na desni strani avtomobila.
Najvecji problem pa je ker ravno takrat ko hocem mehankarju pokazati da ne vzge ali pa da bi ga takrat priklopil na senzor , takrat vedno vzge.
Pumpa za bencin pomoje dela. Ko das kontak se ponavadi slisi pumpa za bencin kajne?
Prosim za odgovore
lp
Objavljeno: 02 Apr 2009, 09:46
Napisal/-a guro
Meni ko avto vzge dela normalno.
Ali kdo ve kje se pri tej masinini skriva pumpa za bencin?
Objavljeno: 02 Apr 2009, 11:11
Napisal/-a R19
Ce se pumpa slisi ob kontaktu ko ne vzge pol mnda bencin pumpa ni ...
Re: laguna obcasno ne vzge
Objavljeno: 02 Apr 2009, 11:49
Napisal/-a Stupo
guro napisal/-a:Dober dan imam laguno letnik 95. Masina je 1.8.
In avto obcasno ne vziga. Ko je avto mrzel (zjutraj) ali ce dalj casa stoji vedno vzge. Ko pa se nekaj casa vozim da se segreje in potem kaksne 20-40 minut pocakam noce vzgati. Avto vergla in vergla vendar ne vzge.
Sem mislil da je senzor vziga (senzor na vztrajniku) vendar mi je mehankar rekel da te masine se nikoli niso imele problemov z tem senzorjem.
Menjana je razdelilna kapa ki naj bi prebijala vendar avto se vedno ne vziga.
Avto naj bi bil priklopljen na tester in ni pokazal nobene napake.
KAj bi lahko bilo
Je kljub vsemu lahko senzor vziga

Avto sem spustil po klancu v prestavi vendar se kar ni hotel vzgati.
Ko vergla nekaj ropota na desni strani avtomobila.
Najvecji problem pa je ker ravno takrat ko hocem mehankarju pokazati da ne vzge ali pa da bi ga takrat priklopil na senzor , takrat vedno vzge.
Pumpa za bencin pomoje dela. Ko das kontak se ponavadi slisi pumpa za bencin kajne?
Prosim za odgovore
lp
Si ga probal zakleniti in ponovno odkleniti?
Bencinska pumpa naredi "bzzzz" ob kontaktu?
Re: laguna obcasno ne vzge
Objavljeno: 02 Apr 2009, 12:00
Napisal/-a moofdi
Stupo napisal/-a:Si ga probal zakleniti in ponovno odkleniti?
Ta je pa mal bosa

Kaj ma to veze? Ko obrnes kljuc more avto vzgat, pa gremo, ne pa da ga bos vsakic zaklepov pa odklepov preden bos vzigal.

Objavljeno: 02 Apr 2009, 12:41
Napisal/-a guro
Mehanik je rekel da je moznost da je kaksen slab stik na pumpi, zato me zanima ce mi lahko kdo pove kje se nahaja.
Ja pumpa neredi buzzzz, nekaj takega ja, sam nisem pa 100% preprican ce to naredi tudi ko ne vzge .
Ce je kdo imel podoben primer ali se mu vsaj malo sanja kaj bi lahko bilo se priporocam za pomoc.
Bom probal ko nebo vzgal zaklent in odklent avto.
lp
Objavljeno: 02 Apr 2009, 12:50
Napisal/-a sLOVEnec
A je slucajno, kadar ti noce vzgat, zunaj vlazno? Ker imel sem laguno L.95 z enakim motorjem, ki je bila muhasta in je zjutraj takoj vzgala, po 10 minutah pa ugasnila, ko je bila stopnja vlage velika....
Objavljeno: 02 Apr 2009, 13:00
Napisal/-a guro
Zaenkrat to nisem opazil.
Vziga mrzla brez problema, vziga vroca brez problema ampak nekje vmes ko avto hladi pa ne vzge (pa se to ne zmeraj).
Po moji logiki je nekje en stik. Ko se masina segreje se avtomatsko segreje vse okoli nje in se potem razlicne kovine razlicno raztegnejo in krcijo. In ko se ohlaja se mora nekaj hitreje skrciti in ni stika po moji logiki kaj bi pa to bilo pa zakaj je zacelo to po 14 letih nagajat pa nevem.
lp
Re: laguna obcasno ne vzge
Objavljeno: 02 Apr 2009, 13:06
Napisal/-a Stupo
moofdi napisal/-a:Stupo napisal/-a:Si ga probal zakleniti in ponovno odkleniti?
Ta je pa mal bosa

Kaj ma to veze? Ko obrnes kljuc more avto vzgat, pa gremo, ne pa da ga bos vsakic zaklepov pa odklepov preden bos vzigal.

Ce avto nekaj casa stoji, se aktivira blokada motorja.
Ko ponovno zaklenes in odklenes (z daljincem), se blokada izklopi.
Re: laguna obcasno ne vzge
Objavljeno: 02 Apr 2009, 13:17
Napisal/-a moofdi
Stupo napisal/-a:moofdi napisal/-a:Stupo napisal/-a:Si ga probal zakleniti in ponovno odkleniti?
Ta je pa mal bosa

Kaj ma to veze? Ko obrnes kljuc more avto vzgat, pa gremo, ne pa da ga bos vsakic zaklepov pa odklepov preden bos vzigal.

Ce avto nekaj casa stoji, se aktivira blokada motorja.
Ko ponovno zaklenes in odklenes (z daljincem), se blokada izklopi.
Ne vem no, mamo tud renoja doma, pa se blokada izklopi ko das kontakt. Blokada se pa spet vklopi takoj ko avto ugasnes.
Mislim da laguna nima nic drugace narejeno.
Mislim da bo tukej kaj drugega krivo...

Objavljeno: 13 Okt 2010, 22:49
Napisal/-a Denkooo
Pozdravljeni, da ne bom odpiral nove teme!
Imam laguno 2, 2001 letnik, 1.8 16V, predelava na plin!
Imam pa probleme z vžigom ko je mrzel, kar pomeni da mi vergla cirka 3 do 5 sekund preden vžge.
Tukaj plin nima nobene veze, saj do 35 stopinj vozim na bencin.
Ali je mogoče bencinski filter zamašen? domnevam, saj velikokrat vozim z bencino skoraj do minimuma, pa je mogoče že poln svinjarije!
Problem pa je da ga ne najdem da bi ga menjal, a mogoče kdo ve kje se nahaja?
Če nebo filter kriv, pa zna biti da je ali pumpa ali pa kaki slabi kontakti. Vse to se dogaja samo pri mrzlem vžigu.
Hvala za odgovor in lp
Objavljeno: 14 Okt 2010, 06:32
Napisal/-a [KEKEC]
Kaj pa kaki senzor na vztrajniku?
Objavljeno: 14 Okt 2010, 08:23
Napisal/-a Denkooo
Ja ne vem še, moram prvo bencinski filter menjat! Potem pa nadalje!
Hvala za odg..
Objavljeno: 14 Okt 2010, 12:32
Napisal/-a sLOVEnec
Težko verjamem, da bi bil kriv filter, glede na to, da je zadeva temperaturno odvisna. Pri bencincih se težave pojavijo šele hudo pod minusom....
Objavljeno: 19 Okt 2010, 13:20
Napisal/-a Blaz - coupe
Če imaš možnost odmontiraj senzor na vztrajniku in mu zmeri upornost. (oz. ga niti ne rabiš dol vzet, samo odklopiš) Mislim da mora biti upornost ali 270 ali 370 Omov. Bom preveril ta podatek. In če je tam nekje je senzor OK. Renault ima težave s temi senzorji, ampak v bistvu v večini primerov sam senzor niti ni kriv ampak so krivi kontakti na konektorju ali pa tam ko je prilotan. Skratka, če je upornost prava, potem našpricaj z WDjem kontakte na konektorju, pa preveri malo spoje ko je prilotan, ali pa ga prilotaj na novo.