Stran 5 od 110
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 14 Mar 2012, 15:09
Napisal/-a ktmktm
če se ne motim ima filter na delu pri motorju tako da nebo smelo bit problemov glede menjave zadnjega lonca ampak če maš možnost rajši vpraši kakega profesionalca-serviserja da nebo kakih težav

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 14 Mar 2012, 18:27
Napisal/-a iRenault
Najlepša hvala

Bom že neki zrihtal.

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 15 Mar 2012, 12:07
Napisal/-a iRenault
Nos napisal/-a:enga na hitr spet

bi znal na tehničnem pregledu kej težit, če ne bi blo zadnjega brisalca na avtu?
hvala in Lp
Sm zase neki spraševal, pa sm še za tvoj brisalec zravn prašu - je pa to odgovor prek mejla, tko da vsaj po moje ni 100%.
"Odstranitev zadnjega brisalca ni možno, v kolikor proizvajalec tega ne predvideva.
LP"
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 15 Mar 2012, 12:36
Napisal/-a Nos
iRenault napisal/-a:Nos napisal/-a:enga na hitr spet

bi znal na tehničnem pregledu kej težit, če ne bi blo zadnjega brisalca na avtu?
hvala in Lp
Sm zase neki spraševal, pa sm še za tvoj brisalec zravn prašu - je pa to odgovor prek mejla, tko da vsaj po moje ni 100%.
"Odstranitev zadnjega brisalca ni možno, v kolikor proizvajalec tega ne predvideva.
LP"
se prav bi moral bit moj potem 172 cup jean ragnotti
dobr pol. hvala, da si vprašal

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 16 Mar 2012, 18:19
Napisal/-a Dorotheia
Čimbolj na hitro potrebujem eno info.
Za cliota III (1.2 TCE verjetno ni pomembna informacija) kupujem alu platišča. Našla sem ene všečne, kjer vse štima, razen za ET ne vem, če je pravi. ET pri teh je 37. Mi lahko kdo odgovori ali bi pasale te na Clio III?
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 16 Mar 2012, 22:11
Napisal/-a jurko
najlažje bo če poveš mero gum, felten in tip feltne

pol se pa na tuv pogleda če paše

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 16 Mar 2012, 23:15
Napisal/-a Dorotheia
Hvala...malo prepozno...sem že kupila.

Sem odgovor mašla drugje.
Hvala vseeno!
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 19 Mar 2012, 18:14
Napisal/-a lukeatluke
Zanima me, če so ležaji kako označeni, da bi lahko vedel ali so original ali recimo od SKFa?
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 20 Mar 2012, 09:06
Napisal/-a GHost14
lukeatluke napisal/-a:Zanima me, če so ležaji kako označeni, da bi lahko vedel ali so original ali recimo od SKFa?
Če so v Renault škatli so original, če so v SKF škatli pa so od SKF. V vsakem primeru pa se mi zdi da so to SKF ležaji

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 20 Mar 2012, 10:18
Napisal/-a iRenault
Današnji problem: stekla
1. Danes sem iz zadnje šipe odstranil tiste tri original nalepke na notranji strani. Lotil sem se na isti način kot odstranjevanja vinjete (segrejem nalepko - fen in nato z žiletko za odstranjevanje vinjet) - problem je da mi je lepilo ostalo na šipi. Pri vinjetah mi gre lepilo lepo dol z brisačko in Stelexom. Tukaj pa noče in noče it stran. Kakšen nasvet? Kakšno posebno čistilo/način da odstranim lepilo?
2. Električni pomik (prednjih) stekel v avtu: trenutno jih lahko odprem/zaprem le če je avto prižgan. Se da to nekako zvezati da bi jih lahko odprl/zaprl tudi ko bi avto samo imel kontak?
Hvala za pomoč in nasvete

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 20 Mar 2012, 10:20
Napisal/-a lukeatluke
GHost14 napisal/-a:lukeatluke napisal/-a:Zanima me, če so ležaji kako označeni, da bi lahko vedel ali so original ali recimo od SKFa?
Če so v Renault škatli so original, če so v SKF škatli pa so od SKF. V vsakem primeru pa se mi zdi da so to SKF ležaji

Ni skatle, tako da ce ni oznake na samem lezaju grem lahko samo na besedo…
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 20 Mar 2012, 11:36
Napisal/-a GHost14
Na ležaju je zagotovo oznaka. Mislim da je ob strani zunanjega obroča natisnjena.
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 20 Mar 2012, 11:39
Napisal/-a schik
@irenault:
1. Probaj s kakšnim WD-40 ali podobnim. Če gre čez grelec za zadnjo šipo ni dobro da je kaka preveč agresivna zadeva. Če ne gre, pol pa porbaj še kak aceton, bencin ali pa razrečilo.
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 20 Mar 2012, 11:54
Napisal/-a iRenault
schik napisal/-a:@irenault:
1. Probaj s kakšnim WD-40 ali podobnim. Če gre čez grelec za zadnjo šipo ni dobro da je kaka preveč agresivna zadeva. Če ne gre, pol pa porbaj še kak aceton, bencin ali pa razrečilo.
Hvala za nasvet - bom probal in poročal kako sem rešil zadevo
Edit: Evo sčistu use (hvala Schik za nasvet!) - sm probu prvo z WD-40, pa je šlo lažje; sam sm pol razredčilo vzel pa je šlo dost brez problema, pol pa še z Stelexom čez
Ps.: Na tistih grelnih črticah nism opazu nobenih poškodb od razredčila (je pa res da sm brisal samo v linijah vzporedno z črticami, in po uporabi sem hitro, temeljito zbrisal z Stelexom).
Zdej pa če ma mogoče kdo pojma al pa kkšno informacijo še na točko 2. bi blo pa že preveč lepo
Hvala!
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 20 Mar 2012, 21:07
Napisal/-a Kyrius
A prage za clio II 5 vrat se da dobit take ko so na sliki? kataloška : 77 01 416 282
Usput bi še prašu kaj vse pride menjano poleg zobatega jermena oz kaj se priporoča tm okol vse pomenjat še. 10 letos dopolne

1.2 16V 2002