Stran 4 od 110

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 07 Mar 2012, 14:59
Napisal/-a Clio1
franko napisal/-a:Kaj to pomeni ta težko štarta? Težko obrne ali dolgo časa vergla? Akumulator je vredu?
tesko obrne ja ja akumulator je novi not

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 09 Mar 2012, 11:17
Napisal/-a schik
Če je akumulator OK, lahko da je štarter potreben obnove.

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 09 Mar 2012, 15:40
Napisal/-a Clio1
schik napisal/-a:Če je akumulator OK, lahko da je štarter potreben obnove.
ja ok bom pogledo pa to hvala za pomoč :D

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 11 Mar 2012, 12:21
Napisal/-a iRenault
Rabu bi en nasvet/pomoč :)

V glavnem, rad bi na svoj mlinček (1.5 dCi) namestil gor izpuh od Megana RS 225 (bencinski motor). Samo zadnji lonec + dvojni zaključek.
Kakšne posledice na motor in na zmogljivost motorja bi tak poseg imel?
Najraje bi gor dal izpuh (zadnji lonec + dvojni zaključek) od Megana RS 175 dCi - sam ga nikakor ne morem dobiti.

Če bi nov izpuh (225/175) škodil motorju samemu ali bi se opazilo pri zmogljivosti, bi dal na obstoječi izpuh le dvojni zaključek (izgled).

Ima kdo mogoče izkušnje z tako menjavo oz kakršnekoli informacije v zvezi s tem?

Hvala za odgovore in pomoč.

Ps. Zanima me tudi če bi tak avto prestal tehnični (homologiral bi; me zanima izpušni plini diesel/diesel z novim izpuhom?)

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 11 Mar 2012, 21:31
Napisal/-a Stupo
Raje kupi drug - "športni" zadnji lonec.
Ko sem se jaz pred nekaj leti pozanimal pri Novaku, je bila cena 100€, pa lahko si zbiral še kakšen zvok želiš. :)

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 11 Mar 2012, 21:57
Napisal/-a iRenault
Sej to - če bi, bi rad tudi bolši zvok, sam najbl me skrbi dvojni izpuh in kokr sm gledu se ne dobi sam nastavkov.
Hvala Stupo, maš mogoče kkšn link/mejl/kontakt?

Tko da mislm da bi mi stock 225 izpuh dal tako izgled kot malo boljši zvok :)

Kdo kkšno informacijo? Hvala!

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 11 Mar 2012, 22:49
Napisal/-a Nos
enga na hitr spet :D bi znal na tehničnem pregledu kej težit, če ne bi blo zadnjega brisalca na avtu?
hvala in Lp

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 11 Mar 2012, 22:51
Napisal/-a jurko
glede nato da se jih velik voz naokol z odlomlenmu al majo pa clean look teoretično nej nebi :D

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 11 Mar 2012, 23:03
Napisal/-a Nos
jurko napisal/-a:glede nato da se jih velik voz naokol z odlomlenmu al majo pa clean look teoretično nej nebi :D
jst ne bom sam metlice dol snemal. bom vse v kompletu :P pa bi rad zvedu zdej, da ne bom moral pol vse še enkrat nazaj montirat :?

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 11 Mar 2012, 23:23
Napisal/-a iRenault
Sej maš večino limuzin brez zadnega brisalca.
Zdej sam
Nevem kaj je pogoj? Mogoče oba stranska ogledala... Kaj pa jst vem... ;)

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 12 Mar 2012, 11:27
Napisal/-a rambo
Nos napisal/-a:
jurko napisal/-a:glede nato da se jih velik voz naokol z odlomlenmu al majo pa clean look teoretično nej nebi :D
jst ne bom sam metlice dol snemal. bom vse v kompletu :P pa bi rad zvedu zdej, da ne bom moral pol vse še enkrat nazaj montirat :?
jaz sem imel namensko odstranjen zadnji brisalec,luknje ni bilo vec.tega nisem dodatno vpisoval v kartoncek da nimam zadaj brisalca. pa mi niso nikjer tezili
slika je v podpisu kako je bilo,clean v glavnem
ce je gretje zadnje sipe naj nebi rabil brisalca sem nekje slisal.

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 12 Mar 2012, 16:33
Napisal/-a ktmktm
pozdravljeni

stvar je takšna, mogoče je že bila kaka tema o temu ampak je ne najdem, na forumu sem svež mogoče ne znam iskat :)

avto- clio II 1999 1.4 55kw

1.) po malo bolj ''drzni vožnji'' (tudi nad 6000rpm) mi je zakuhal oz. je spustil vso vodo iz rezervoarja po motorju... pred tem je bila temperatura hlad. tek. normala ter tudi po tem. počakal sem 10min, dolil vodo in se peljal -vse v redu

zanima me če bi kdo vedu zakaj mi je spustilo vodo (zakuhalo) glede na to da ja bil kazalec temp. v normali? -termostat mogoče,zamašene cevi hladilnika??


2.) izpušni kolektor je bil varjen, ima tri milimetrske luknjice v varih ( malo spušča izpušne pline skozi) ali je to nujno menjat oz. ali mi lahko zaradi tega avto več pije, slabše gre? (napačne podatke pošilja lambda sonda?

3.)troblja mi dela občasno ko pa dela je tiha

pa še če kdo ima za prodat ali ve kje se da dobit tiste rešetke pri zračenju (v avtu na armaturki tiste dve sredinske)

hvala za vsak odgovor

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 13 Mar 2012, 19:35
Napisal/-a iRenault
iRenault napisal/-a:Rabu bi en nasvet/pomoč :)

V glavnem, rad bi na svoj mlinček (1.5 dCi) namestil gor izpuh od Megana RS 225 (bencinski motor). Samo zadnji lonec + dvojni zaključek.
Kakšne posledice na motor in na zmogljivost motorja bi tak poseg imel?
Najraje bi gor dal izpuh (zadnji lonec + dvojni zaključek) od Megana RS 175 dCi - sam ga nikakor ne morem dobiti.

Če bi nov izpuh (225/175) škodil motorju samemu ali bi se opazilo pri zmogljivosti, bi dal na obstoječi izpuh le dvojni zaključek (izgled).

Ima kdo mogoče izkušnje z tako menjavo oz kakršnekoli informacije v zvezi s tem?

Hvala za odgovore in pomoč.

Ps. Zanima me tudi če bi tak avto prestal tehnični (homologiral bi; me zanima izpušni plini diesel/diesel z novim izpuhom?)
Nima noben izkušenj? Kaj pa saj kakšne informacije o razliki cevi pro dCi/bencin izpuh? Razlike v zadnjem loncu?
Kako to vpliva na zmogljivost/motor?

Hvala :)

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 13 Mar 2012, 21:47
Napisal/-a ktmktm
nisem prepričan ampak mislim da
posledice na motor to nebi imelo, na zmogljivost pa odvisno od izpuha ki ga misliš dat gor če bi bil bolj zaprt al odprt kot original. Mislim pa, da če bi bila razlika bi bila komaj opazna.

če se ne motim ima tvoj avtek že dpf filter če bi le tega pustil in menjal del izpuha za filtrom nebi smelo bit težav pri tehniškem (če boš seveda homologiral)

se spomnem da smo na starem mondeotu(dizel) zamenjali izpuh pa dali od siere benzinarja pa je bilo čist vredu le zvok je malo spremenilo

Re: Kratka vprašanja

Objavljeno: 13 Mar 2012, 22:06
Napisal/-a iRenault
Hvala :)

Ja cev mislem da je širša; 2.0T bencinar napram 1.5 dizel mlinčku.
Kje pa se nahaja ta filter? Jst sm mislu del z zadnjim loncem menjat - se pravi lonec + zaključek.