Stran 2 od 110
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 17 Feb 2012, 10:03
Napisal/-a GHost14
Mi lahko prosim kdo pove tip menjalnika na mojem avtu: Megane II 1.6 16v, letnik 02.03, tip motorja K4M
Poleg tega me zanima kakšna je cena original nove lamele in koša sklopke, ali se dobi kakšen neoriginal (kvaliteta?) in kakšne so okvirne cene rabljenih kosov.
Hvala
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 17 Feb 2012, 11:21
Napisal/-a schik
Verjetno maš JC5 menjalnik, nisem pa 100%. Najbolj da pogledaš na avto, mislim da je vidna ploščica nekje.
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 18 Feb 2012, 15:20
Napisal/-a Stupo
Stupo napisal/-a:Je že bilo nekje napisano pa ne najdem:
- katere znamke visokotlačne črpalke obstajajo pri 1.5 dci motorjih?
- katere so občutljive in se rade "razletijo"?
- od katerega letnika naprej naj teh težav nebi bilo več?
Nihče ne ve kako je s tem?

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 18 Feb 2012, 15:27
Napisal/-a oorosh
Črpalke so Delphi in Siemens. "Taproblematične" so od Delphija. Zdaj nisem 100%, ampak dci105 ima nekje od 06/07 siemensovo črpalko, ostali dciji pa večinoma še vedno delphi. Poišči po forumu, smo že govorili o tem.
lp
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 24 Feb 2012, 00:25
Napisal/-a iRenault
Mm nov problem in novo vprašanje: v avto bi si naknadno vgradil meglenke.
Kaj vse potrebujem?
Obvolanska ročka nima funkcije za sprednje meglenke, lahko kupim le novo ročko oz kaj morem vse dokupit? Hvala
Ps. Odbijač ma prostor za meglenke

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 24 Feb 2012, 09:20
Napisal/-a Deniss
Rabiš meglenke, nosilce, ročko (jaz sem jo predelal obstoječo) napeljava pa je vrjetno že napeljana do odbijača.
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 24 Feb 2012, 10:44
Napisal/-a iRenault
Mislm da ni; ker je biu odbijač menjan za tega (prejšni ni meu meglenk).
A ročko lahko tut to predelam? Kako je pa z avto računalnikom? Morm nekje dobit vso napeljavo.
Hvala

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 25 Feb 2012, 12:45
Napisal/-a Dorotheia
Če peljem avto na servis, ker mašina ne dela vredu (avto je še v garanciji) ali dobim nadomestno vozilo v tem primeru?
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 25 Feb 2012, 14:16
Napisal/-a oorosh
Stvar dogovora, ampak glede na to da je avto v garanciji, bi jaz zahteval nadomestno vozilo.
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 27 Feb 2012, 15:39
Napisal/-a Stupo
oorosh napisal/-a:Črpalke so Delphi in Siemens. "Taproblematične" so od Delphija. Zdaj nisem 100%, ampak dci105 ima nekje od 06/07 siemensovo črpalko, ostali dciji pa večinoma še vedno delphi. Poišči po forumu, smo že govorili o tem.
lp
Hvala.
Sem našel pa še eno razlago o tem na drugem forumu, če bo še koga zanimalo:
DFP1 pumpe DELPHI v 1.5 cliih so imele napake na materialu, namreč "roller shoe" v pumpi se je obrabljal abnormalno - kar je DELPHI tdi priznal
to so letniki 2002 do 2003 tam nekje
problem injektorjev je bil v tem, da do danes NIHČE v SLO ni imel uradne Hartridge mašine z uradnim DELPHI Iris programom, na kateri bi tovarniško skalibriral injektor in dodelil kodo, ki jo je potrebno vnesti v ECU
menjaval se je ventil, vmesni podložni del med ventilom in šobo se ni menjaval, kalibriralo se je na RABOTIjih ipd., potem koda ni prijela v ECUju, delalo se je kar "na ponku", namesto da bi se delalo po 4 mikronskim filtrom itd itd
težava dci-ja je tudi v tem, da če danes pomotoma nalijemo bencin, nam lahko črpalka gre k vragu ali injektor šele čez 20.000 prevoženih, tako da nikoli ne vemo, kaj se kupi
osebno sem obnovil tako črpalko in injektorje z 1.5 DCI motorja z lastnimi rokami in moram reči, da ko enkrat spoznaš sistem vbrizga, da je zadeva prav preprosta in zanesljiva - če odmislimo "zunanje vplive"(nemenjavanje filtra, slaba nafta, voda ali bencin itd.)
v kolikor temu ne bi bilo tako, potem Mercedes ne bi pristal z DELPHI piezo injektorjev na solenoidne, kljub višjim normam (!) ki bodo nuja in podpisal pogodbe do leta 2019.
končno mnenje o nakupu 1.5 DCI: jaz bi ga kupil, AMPAK najraje v okvari, zrihtal črpalko, šobe in gas. Prav tako brez testerja in poznavanja parametrov it kupovat tak avto je brez smisla
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 28 Feb 2012, 20:49
Napisal/-a Drejchi
Fantje, eno kratko vprašanje!
Kaj se bolj splača, kupiti nove Kayaba amortizerje ali obnoviti obstoječe tovarniške pri Amortizerju?
razlika v ceni je cca. 20% (obnova 150€, novi 150€ + montaža)
Hvala

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 29 Feb 2012, 00:54
Napisal/-a jurko
Jst sm kupil nove KYB in sem z njimi zlo zadovoljen

Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 29 Feb 2012, 20:57
Napisal/-a joztom
Jaz sem KYB iz Espaceta vrgel stare ven in kupil Monroe Sensatrac, za moje pojme so boljši. Drugega pa ne dobiš.
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 29 Feb 2012, 21:06
Napisal/-a UrbanD
Drejchi napisal/-a:Fantje, eno kratko vprašanje!
Kaj se bolj splača, kupiti nove Kayaba amortizerje ali obnoviti obstoječe tovarniške pri Amortizerju?
razlika v ceni je cca. 20% (obnova 150€, novi 150€ + montaža)
Hvala

Moj odgovor poznaš

Kup nove!
Re: Kratka vprašanja
Objavljeno: 29 Feb 2012, 21:32
Napisal/-a Drejchi
Očitno se bom torej
odjavil pri Amortizerju in naročil nove, Kayaba ali Monroe.
Me je sicer za trenutek prijelo, da bi naročil Koni-e, a so s 499€ malce predragi.
