Imam (oz. moja boljša polovica
No pa da preidem k problemu oz. začnem težiti
Avto vsake toliko časa vrže v rezervni program. Začne utripati lučka za motor in ne gre nikamor, kot da bi delal po treh cilindrih... Potem ga nekaj časa pustiš pri miru in potem spet normalno gre. Pred cca. 3 meseci sem menjal vžigalno tuljavo, ker je začel konstantno zezati in je bil en čas mir. Sedaj ga spet vsake toliko prime in ga vrže v rezervni program. Zadnjič, ko je začel zezati sem ga ugasnil, zaklenil, odklenil, vžgal in je spet normalno šel, kljub temu da je lučka za motor gorela (ni pa več utripala, najbrž zaradi shranjene napake). Od tega je že 3 tedne in do sedaj je vse ok.
Malo po tem "incidentu" sem ga priklopil na Clip in javilo mi je naslednje napake:
- DF112 - zatajitev izgorevanja na cilindru 2
- DF116 - fukcionalna okvara obtoka goriva
Prejšnjič par mesecev nazaj ko sem priklopil pa DF113 zatajitev na cilindru 3...
Zanimivo je tudi to, da na bencin avto malo cuka, se sicer skoraj ne opazi (no vsaj moja tega ne opazi
Malo se guglal in sem naletel, da bi lahko bila tudi lambda sonda ali katalizator.
Je že imel kdo podoben problem, da bi usmeril v pravo smer? Mogoče je kakšna brezvezna klasična fora, ki jo kdo strese iz rokava, npr. kakšen kabel, ki je na udaru...
Hvala za mnenja/napotke/odgovore!
