Operacija: "TURBO"...

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3703
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

To maš pol neko ekološko juho, če jo lahko mešaš med R12, al ti je že z R134 filal? :lol:
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

sama bio zelenjava :lol:
predelavo na r134 sem že pred leti naredil za 500+ evrotov pri največjem šalabajzerju daleč naokrog pri Parklju na rakovi jelši, kadar je le priložnost rad omenim kako zanič je
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

svežina ni bila dolgega veka, za 25€ sem dobil točno eno popoldne hlajenja, naslednji dan klima ni več delala, bolj natančno spet je spustil kompresor. serviser je nekaj govoril da je zamašen sušilec zato je bil tlak na nevem kateri strani sistema malce visok in je za savk slučaj dofilal samo 500g plina namesto 750g. nikjer pa ne najdem podatka pri kako nizkem tlaku senzor izklopi kompresor, da bi vedel koliko ga je dejansko ušlo ven čez noč. flek okrog konpresorja je manjši kot ponavadi ampak to mi ni ravno v kakšno veliko veselje
mogoče bom zamenjal sušilni filter ker je ravno poceni, pa da vidim kaj bo potem

da ponovimo;
za servisiranje predelavo klime in trikratno obnovo konpresorja sem odštel že čez 1000€ pa še vedno ne dela. Tale klima je nakako tako kot bi hodil v javno hišo, jaz ji mečem denar, ona pa me jebe, samo kakšnega posebnega užitka ni v tem.

saj bi obupal nad njo, ampak nekako ne morem verjeti da nekaj tako preprostega kot en gnil kompresor in par cevi ne deluje (pustimo zdaj vso elektroniko in avtomatiko ki tudi ne dela), ter da ga ni junaka ki bi to znal popraviti. Za ves porabljen denar bi si na streho namontiral klimo za tovornjak pa bi lahko sredi julija sladoled delal v avtu ali pa obesil meso
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3703
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

pelji v avtoklimepro na fužine ;) men so zrihtal, pa še drago ni blo.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

sem šel najprej tja, pa pravi da so polno zasedeni, potem je pa še omenjal razne teste, s čimer se načeloma strinjam ampak glede na dosedanje izkušnje to pomeni samo da bom vrgel več denarja za to da klima ne bo delala, morda se oglasim tja še enkrat ko ne bo sezona za hlajenje in ko bom zamenjal ostale stvari ki trenutno ne delajo

je pa rekel da so pred leti že delali na rdečem turbaku in da zna biti to ta isti avto. ker sem firbec sem doma malo brskal po papirjih prvi lastnik je avta je bil takrat doma v Polju, tako da možno bi bilo, ime: Purić Šefik, nekdanji lastnik lokala Amadeus v šiški, tako pravi google, pa še v eni aferi se ga omenja, facebooka pa nima :mrgreen: tudi o baru ni nobenih informaciji, mi pa pojasni belo nalepko amadeus ki je bila nalepljena na prtljažniku, levo od napisa turbo
Slika
nimam boljše slike, zdaj vsaj vem zakaj je bila gor in kaj to je :mrgreen:

moram pogooglat še ostale lastnike, za enega vem da je delal na lpp :D
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

mau offtopic:

Uf....Purić Šefik...men se zdi da je on meu okrog leta 1990 novo Opel Omego Lotus,( prvo in edino v Slo če me spomin ne vara, kasneje jo je kupil še bratu)...smo hodil pred Amadeusa gledat ta avto k da je biu iz suhega zlata.....sm biu star 14 let, avto pa že takrat 6 speed manual, klima, skor 400 hp, mau čez 5 sekund do 100kmh......takrat je bil to moj bog ja, poleg Ford Escort Coswortha....
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

mmm ja se spomnim omege, prava hudobija, samo a so bile vse zelene? ker zelena je grda :lol:


moj avto pa ima medtem spet tiste dneve v mesecu, na avtocesti je izplunil cev za zrak, ravno ko sem se šel frajerja in štartal na polno s cestninske. Potem sem se moral uživeti v vlogo Mađara, z odprto haubo na naslednjem počivališču, kar je bilo manj prijetno in čez par kilometrov ponovil vajo, ker sem spet preveč po gasu skakal in je padlo dol....potem mi je bilo dovolj gverilskega servisiranja in sem šel do doma z upokojenskim tempom, na srečo ni bilo nobene honde v bližini če ne, bi še tretjič natikal cev nazaj. Vsaj poraba je bila prijetnih 8.5L :mrgreen:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

nedeljski roadtrip je bil tokrat v rdeči barvi
načrti so bili bolj velikopotezni ampak nas je ustavila zapora na cesti do nassfelda, zato smo obrnili nazaj in po dolini odpujsali nazaj proti sloveniji
Slika

postanek pri rabeljskem jezeru
Slika

Slika

ker je bilo ravno na poti smo skočili še na planino Pecol
Slika

za zabavo dneva je poskrbela cesta od moggio udinese do Pontebbe, malce ozka ampak nič prometna in ravno prav vijugasta
Slika

Slika

na začetku naslednjega vzpona nas je pričakala tabla za zaporo ceste, ker je zraven pisalo samo nekaj v italjanščini ki je nihče ni razumel, smo šli naprej mimo še dveh tabel, dokler nas ni ustavila ograja in betonska zapora
še zdaj ne vem kaj tam delajo ali koliko časa misli biti cesta zaprta
Slika

Slika

Slika

Slika
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
furi
Prispevkov: 673
Pridružen: 26 Jan 2012, 16:06

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a furi »

lepa tura, sem tudi sam razmišljal o nečim podobnim :)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Skrbim da bo v proračunski luknji izginilo še več denarja, neodgovorno sem peljal 20 km/h na uro prehitro in to na štiripasovnici ob enih zjutraj, ko otroci ravno hodijo iz vrtca....aja ne, upokojenci se odpravljajo na pošto....hm, ne to tudi ne bo prava, pa saj ni važno, na ravnem in širokem delu ceste obkroženi z ničemer in nikomur sem sredi noči paljal prehitro, nevarno, neresno, neodgovorno.
Slika

Storil sem prekršek in ga bom plačal tu ni kaj, tudi nebi brundal tukaj, ampak še enkrat naj na tv slišim da policisti s takimi akcijami skrbijo za varnost, saj meritve izvajajo na nevarnih odsekih, pa bo nekdo pojedel kamero, mikrofon in še policijski radar za posladek. Policisti pa naj se že enkrat spravijo merit nekam in ob času, ko bo dejansko kaj koristi od teh "akciji" in ne samo zbiranje denarja za financiranje TEŠa, zavoženih bank in ostalih neumnosti. pa hvala za posluh.
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Arc
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 Apr 2014, 20:33

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Arc »

Dunajska WTC ali Celovška Slovenijaavto?
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Šmartinska, Žito. Sej tam so skoz, sam Šus je že star in senilen, pa je pozabu, pol ga pa še artritis jebe in je preveč nogo stegnu :lol:
Slika
Uporabniški avatar
sorum
Prispevkov: 363
Pridružen: 30 Sep 2013, 12:05
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a sorum »

eni so pač funkcionalno nepismeni :lol: ampak miličnik Vinko skrbi za "našo" varnost pred nevarnimi vozniki haha
http://www.natv-rld.si/policijske-zased ... t-MSG3-AD3" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Drejchi napisal/-a:Šmartinska, Žito. Sej tam so skoz, sam Šus je že star in senilen, pa je pozabu, pol ga pa še artritis jebe in je preveč nogo stegnu :lol:
kaj pa če je vse res :lol:



zamenjal macgyver cev ki jo je prežagala jermenica
Slika

z lepo novo
dobil sem jo na http://www.rezervniavtodeli24.si/ za ugodnih 21€, od tega je bila 9€ poštnine, za ta denar sem pričakoval da bo poštar prišel prej kot v enem tednu....pa ni, se pravi hitrost jim ni vrlina
Slika

prileganje je žal bolj ohlapen pojem, premr je pravi, krivulje pa precej naključne, tako da hoče bivati na istem prostoru kot zgornja cev
Slika
na srečo je zdaj vsaj daleč stran od jermenice :mrgreen:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Operacija: "TURBO"...

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Ah, brez veze. Una Macgyver cev je bila tako "strokovno" popravljena, da bi sigurno držala še leta, pa še ful seksi je bila z rdečimi vezicami :lol:
Slika
Odgovori