MEGANE RS III
- Pocket_Rocket
- Prispevkov: 315
- Pridružen: 29 Mar 2007, 20:45
- Kraj: GO-LJ
Re: MEGANE RS III
E vidiš ... Delajo nek super duper limited edition avto in rekord, čez leto dni bojo pa nove začel prodajat. To je zmotna reklama Renaulta. Naj naredijo tako kot Seat. Razvijejo novega, pa makar če "mulo" odpeljejo po šlajfi in podrejo rekord. Kje se bo prodaja bolj poznala 
Re: MEGANE RS III
Sem gledal voznjo Renaulta in sem imel obcutek, da bi boljsi voznik lahko dobil se ene 2 sekundi. Sem gledal tudi voznjo Seata, pa je bil voznik dosti bolj agresiven.
Re: MEGANE RS III
Prejšnjega posta ne razumem najbolje (sploh pa tistega dela o platformah in o cinizmu Renault Sporta) ...
Kakorkoli, trenutno postavljanje rekorda in izdelava omejene serije Megana se meni zdi povsem dobra poteza in je tako jasna tudi komu drugemu kot samo njim. Kaj češ lepšega kot, da svetu pokažeš, da si lahko s starim ("zastarelim") avtom, ki se poslavlja, hitrejši kot ostali s povsem na novo razvitimi avtomobili
. Hkrati s tem ustvariš pričakovanja, češ če si že s starim hitrejši od ostalih, bo mogoče nova generacija še hitrejša
.
Saj pa se zgodovina ponavlja ... Leta 2008 (ob koncu proizvodnje Megana 2) se je Renault Sport lotil podiranja rekorda na Nordscheife s "starim" Meganom 2 RS230 (R26R) in hkrati "proizvodnje" zadnje omejene serije tega modela Megana. R26R (Megane 2) pa se je začel prodajati skoraj istočasno kot novi Megane 3. Pa naj kdo reče, da poteza ni bila dobra. Odhajajoči Megane 2 RS je postal res odmevno opazen, naredil je precej reklame za novega Megana 3, hkrati pa so razprodali vse Megane 2 RS, ki so še ostali.
Leto kasneje je prišel Megane 3 RS250 in malo zatem (l. 2011) se je Renault ponovno podal podirati rekord na Nordschleife, tokrat z novim in hkrati serijskim avtomobilom (torej ni bila oskubljena in na pol dirkaška R različica).
Sedaj je tudi ta model star in zakaj ne bi ponovili uspešnega recepta od prejšnjič? Zakaj ne bi s starim avtom podrli rekorda in naredili reklamo za aktualni model in prihajajočega? Zakaj ne bi za sorazmerno majhen vložek (za proizvajalca kot tudi kupca) ponudili takšnega paketa v obliki omejene serije?
Edina stvar, ki mi pri tem ni najbolj všeč, je obupen grafični paket na tej omejeni Trophy-R izvedbi
(no pa za razliko od ostalih, sem pričakoval še malenkost bolj radikalno R različico- sploh zaradi potencialne spremembe homologacije za Megane N4 dirkalnik).
In kdo pravi, da ne bodo (tako kot so že) z novim modelom kmalu v začetku šli ponovno podirati rekorda (dokler se ne bo tudi pri teh podiranjih rekordov začela ponavljati zgodovina)?
Na tem mestu bi še enkrat ponovil kar sem napisal v prejšnjem postu... Predstavljajte si, da bi Renault šele sedaj (ko se model poslavlja) sploh naredil osnovnega RS-a, tako kot to delajo pri nekaterih drugih proizvajalcih
,
To, da je Seat trenutno postavljal rekord z novim avtom in da to namerava tudi Honda ... Ne vem no, verjetno proizvajalci ne usklajujejo začetka proizvodnje novega modela s tem kdaj se bo nekomu zaželelo poditi po dirkališču in postavljati rekorde
. Pač je timing tak kakršen je.
In pač imata Seat in Honda trenutno nove modele, ko ga Renault še nima. Kje sta bila pa pred tremi leti, ko je Renault podiral rekord z novim avtom? Kje bosta čez leto ali 2 (oziroma verjetno čez 3
), ko bo imel Renault nov model, Seat in Honda pa "zastarelega"
?
BTW Da se Renault Megane 3 tako zelo slabo prodaja? Kje in kdaj? Saj pa se je ravno začelo s pospeševanjem prodaje (glede na sedanjik) ... In zakaj bi bila potem nova generacija v zamujanju? V precejšnjem zamujanju je recimo nov Espace, ne pa Megane
.
LP, Primož
Kakorkoli, trenutno postavljanje rekorda in izdelava omejene serije Megana se meni zdi povsem dobra poteza in je tako jasna tudi komu drugemu kot samo njim. Kaj češ lepšega kot, da svetu pokažeš, da si lahko s starim ("zastarelim") avtom, ki se poslavlja, hitrejši kot ostali s povsem na novo razvitimi avtomobili
Saj pa se zgodovina ponavlja ... Leta 2008 (ob koncu proizvodnje Megana 2) se je Renault Sport lotil podiranja rekorda na Nordscheife s "starim" Meganom 2 RS230 (R26R) in hkrati "proizvodnje" zadnje omejene serije tega modela Megana. R26R (Megane 2) pa se je začel prodajati skoraj istočasno kot novi Megane 3. Pa naj kdo reče, da poteza ni bila dobra. Odhajajoči Megane 2 RS je postal res odmevno opazen, naredil je precej reklame za novega Megana 3, hkrati pa so razprodali vse Megane 2 RS, ki so še ostali.
Leto kasneje je prišel Megane 3 RS250 in malo zatem (l. 2011) se je Renault ponovno podal podirati rekord na Nordschleife, tokrat z novim in hkrati serijskim avtomobilom (torej ni bila oskubljena in na pol dirkaška R različica).
Sedaj je tudi ta model star in zakaj ne bi ponovili uspešnega recepta od prejšnjič? Zakaj ne bi s starim avtom podrli rekorda in naredili reklamo za aktualni model in prihajajočega? Zakaj ne bi za sorazmerno majhen vložek (za proizvajalca kot tudi kupca) ponudili takšnega paketa v obliki omejene serije?
Edina stvar, ki mi pri tem ni najbolj všeč, je obupen grafični paket na tej omejeni Trophy-R izvedbi
In kdo pravi, da ne bodo (tako kot so že) z novim modelom kmalu v začetku šli ponovno podirati rekorda (dokler se ne bo tudi pri teh podiranjih rekordov začela ponavljati zgodovina)?
Na tem mestu bi še enkrat ponovil kar sem napisal v prejšnjem postu... Predstavljajte si, da bi Renault šele sedaj (ko se model poslavlja) sploh naredil osnovnega RS-a, tako kot to delajo pri nekaterih drugih proizvajalcih
To, da je Seat trenutno postavljal rekord z novim avtom in da to namerava tudi Honda ... Ne vem no, verjetno proizvajalci ne usklajujejo začetka proizvodnje novega modela s tem kdaj se bo nekomu zaželelo poditi po dirkališču in postavljati rekorde
In pač imata Seat in Honda trenutno nove modele, ko ga Renault še nima. Kje sta bila pa pred tremi leti, ko je Renault podiral rekord z novim avtom? Kje bosta čez leto ali 2 (oziroma verjetno čez 3
BTW Da se Renault Megane 3 tako zelo slabo prodaja? Kje in kdaj? Saj pa se je ravno začelo s pospeševanjem prodaje (glede na sedanjik) ... In zakaj bi bila potem nova generacija v zamujanju? V precejšnjem zamujanju je recimo nov Espace, ne pa Megane
LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Re: MEGANE RS III
a dej dej.. pr renaultu so se usrali, ker so jim oduzeli edini naziu k ga majo..torej najihtrejši na pisti. in itak so spal na temu nazivu par let in se sam hvalil, zdej k so jih pa butnli dol se pa čudjo. in kaj so oni naredl? usi usrani so zlajšal megana do te mere, da je še za serijsko prodajo, mu nabil par konju in šli tiščat..in to, da so kljub tej teži jedva stisnli seata ni zame noben uspeh. misilm, da če seat nardi podobno kot reno in ga gre lajšat pa še mal navit, poč tega megana dol d se kr kadi.
kaj bo naredu novi megane je druga stvar ampak zaenkrat je šef "švabo". kej dost fore pa pomoje ni več, ker več kukr morš ne morš
kaj bo naredu novi megane je druga stvar ampak zaenkrat je šef "švabo". kej dost fore pa pomoje ni več, ker več kukr morš ne morš
Re: MEGANE RS III
Potem pa bo že tako
. (čeprav sem napisal, da je malo drugače in nekateri ne spremljajo Renaulta, da bi razumeli
)
BTW
In kater del tukaj ni jasen? Renault je šel na Nordschleife z Meganom 2 RS R26R leta 2008, malo kasneje (l.2011) je imel Renault pripravljen nov avto (Megane 3 RS) in so spet šli, letos (3 leta za aktualnim Meganom) je imel tudi Seat pripravljen avto in so šli. In kot je bilo pri Renaultu pričakovati (glede na prejšnji model) so ob izteku modela pripravili še najbolj strupeno različico odhajajočega modela in se (kot so tudi že delali) podali preveriti čas (v prvi vrsti biti hitrejši od samega sebe in NE od Seata, precej verjetno pa so želeli biti prvi pod 8 min).
Ne vem kje je sedaj takšna drama s Seatom
?
Ko je Renault prvič šel leta 2008 na Nordschleife in podrl rekord za FWD (in je to naredil skoraj točno tako kot sedaj torej z R- "opuljeno" različico), smo vsi bili navdušeni. Sedaj, ko je vse isto (le, da se je ZA Renaultom v boj podal še Seat in da je tokrat Megane R celo bolj "pussy R"), pa vihate nosove???
Ne vem kaj naj pri Renaultu naredijo drugače, naj še enkrat peljejo serijskega Megana 3 RS na Nordschleife, če so ga že in že imajo njegov čas? Zakaj pa Seat ni šel v boj pred tremi leti s prejšnjim Leonom?
Čudno, da se ni začelo komplicirati glede Renaulta in Nordschleife v primerjavi z Mazdo, VW-jem, Fordom, Oplom,...
In kaj bi naj Renault delal drugega kot spal na rekordu? Naj bi vsako leto (ali bolje, vsak mesec) izdajal nove omejene serije in mesečno z njimi podiral rekorde
?
In kdo se čudi, da so jih "dol butnili", saj pa so še sami delali na tem, da podrejo prejšnji rekord
. Kolikor je meni poznano, se večino rekordov poskuša podreti, tako da dvomim, da se temu kdo čudi.
In Renault pač ni zaradi Seata od marca v samo treh mesecih razvil avtomobila da prehiteti Leona
.
Kar se pa Seata tiče...
Kdo je potem otročji?
[EDIT]KrNeki[/EDIT]
LP, Primož
BTW
Vir: http://www.caradvice.com.au/290410/rena ... wo-seater/" onclick="window.open(this.href);return false;Renault Sport insists the Seat time did not change its approach, however, stating that this program development was ongoing for 18 months prior to this record preparation.
“It’s got nothing to do with them,” said Renault Sport sales and communications director Regis Fricotte. “We started this project a year and a half ago, the Seat thing came three months ago … It didn’t change our perspective, our plans”.
In kater del tukaj ni jasen? Renault je šel na Nordschleife z Meganom 2 RS R26R leta 2008, malo kasneje (l.2011) je imel Renault pripravljen nov avto (Megane 3 RS) in so spet šli, letos (3 leta za aktualnim Meganom) je imel tudi Seat pripravljen avto in so šli. In kot je bilo pri Renaultu pričakovati (glede na prejšnji model) so ob izteku modela pripravili še najbolj strupeno različico odhajajočega modela in se (kot so tudi že delali) podali preveriti čas (v prvi vrsti biti hitrejši od samega sebe in NE od Seata, precej verjetno pa so želeli biti prvi pod 8 min).
Ne vem kje je sedaj takšna drama s Seatom
Ko je Renault prvič šel leta 2008 na Nordschleife in podrl rekord za FWD (in je to naredil skoraj točno tako kot sedaj torej z R- "opuljeno" različico), smo vsi bili navdušeni. Sedaj, ko je vse isto (le, da se je ZA Renaultom v boj podal še Seat in da je tokrat Megane R celo bolj "pussy R"), pa vihate nosove???
Ne vem kaj naj pri Renaultu naredijo drugače, naj še enkrat peljejo serijskega Megana 3 RS na Nordschleife, če so ga že in že imajo njegov čas? Zakaj pa Seat ni šel v boj pred tremi leti s prejšnjim Leonom?
Čudno, da se ni začelo komplicirati glede Renaulta in Nordschleife v primerjavi z Mazdo, VW-jem, Fordom, Oplom,...
In kaj bi naj Renault delal drugega kot spal na rekordu? Naj bi vsako leto (ali bolje, vsak mesec) izdajal nove omejene serije in mesečno z njimi podiral rekorde
In kdo se čudi, da so jih "dol butnili", saj pa so še sami delali na tem, da podrejo prejšnji rekord
In Renault pač ni zaradi Seata od marca v samo treh mesecih razvil avtomobila da prehiteti Leona
Kar se pa Seata tiče...
Vir: http://www.caradvice.com.au/290665/seat ... eon-cupra/" onclick="window.open(this.href);return false;Seat has announced plans to take back its Nurburgring lap record from Renault just hours after its French rival set a new benchmark in the Megane RS275 Trophy-R.
Earlier today, Renault confirmed a time of 7:54.36 for the stripped out Megane RS275 Trophy-R around the 20.8km Nurburgring Nordschliefe circuit, eclipsing the 7:58.44 lap of the Seat Leon Cupra 280 in March, which at the time broke the Megane RS265 Trophy’s three-year record.
But before the RS275’s tyres had a chance to cool, Seat Leon Cupra chassis development manager Sven Schawe told AutoExpress the Volkswagen Group-owned Spanish car maker had the potential to reclaim the front-wheel-drive lap record.
“Yes, Renault have the record, but it’s a very different type of car to ours,” Schawe said of the Megane RS275 Trophy-R, which is more than 100kg lighter than the regular RS275 thanks to the removal of its rear seats, the addition of polycarbonate monocoque Recaro front bucket seats, and the deletion and substitution of other items.
“If we removed parts from our car, it’s only four seconds, I’m confident we could beat it,” he said.
Schawe said it was not a matter of if Seat could go faster than Renault, but if it could justify mass-producing a stripped-out version of the Leon Cupra to satisfy the record’s criteria.
He revealed Seat has already built a lightweight Cupra prototype, suggesting the company is giving serious thought to limited-run production version.
“We have to see if it makes sense to offer a car like this to our customers, there needs to be a series car behind it and we need to see what the customer says.
“We wanted to offer a car that’s for everyone, that’s not limited. Now we need to decide if we want to continue this competition with Renault.”
Kdo je potem otročji?
[EDIT]KrNeki[/EDIT]
LP, Primož
Zadnjič spremenil schkorc, dne 19 Jun 2014, 13:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Re: MEGANE RS III
Ja, da se je Seat iz svojih razlogov ravno v tem trenutku vmešal v to kar je delal Renault že pred Seatom in NE ravno obratno kot se sedaj predstavlja.clio open napisal/-a:Upam, da razumete, kaj hočem napisat.
Torej to kar sedaj "žolči" je, da večina ne ve o čem se gre in se po nepotrebnem spravlja nad Renault
Glede prodaje Megana 3... V večini so številke prodaje še iz časa, ko se je pripravljal FL in se je čakalo
Kakorkoli se vsi zavedamo, da je avto že star, vseeno pa še ni konec zanj. Prvo kot prvo so ga šele letos faceliftali (in začeli pospeševati prodajo), drugo kot drugo pa je bolj pametno, da proizvajalci nimajo usklajenih lansiranj novih modelov, da imajo lažje delo pri prodaji, da si ne hodijo v zelje (lažje bo prodajati novega Megana čez 2 leti, ko bodo tekmeci že stari- pač ne sveži). Poleg tega mislijo tudi sami na sebe, zakaj bi sedaj začeli z novim Meganom, če pa morajo prodajati svežega novega Clia, ki po modelu ni tako daleč od Megana? Ko bo tako daleč, pride novi Megane, ki bo takrat že zanimal kašnega trenutnega lastnika Clia 4
Saj pa imajo dovolj pametnih analitikov, da načeloma vedo kaj delajo
Kar se pa opreme in bonbončkov tiče v primerjavi z ostalimi ... pač Renault
LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Re: MEGANE RS III
Si tuk napisou d sm pozabu kaj sm hotu povedat. Uglavnm ti ze ves..zdej bom pa nehou, ker tazga fena itak nbos premaknu in bos sam sebe prepricou da je rs eden in edini.
ps: kdo je pa reku d mam kej proti renoju? Ce bi meu ga nebi vozu
lp
Re: MEGANE RS III
Verjetno si mislil, da sem toliko napisal, da ti ni bilo za prebrati?
Ker če bi prebral, bi verjetno ugotovil, da nisem tak fan Renaulta, da bi mislil, da je eden in edini, ampak da me moti, da krivično obračate stvari v korist Seata
.
BTW Povej kje se motim in prosim argumentiraj zakaj in s čim točno so se pri Renaultu "usrali".
[EDIT]Lahko seveda tudi kdo drug[/EDIT]
PS: Da ne bo kdo mislil, da imam kaj proti VAG-u, drugače bi moral polovico svoje družbe zamenjati
.
LP, Primož
Ker če bi prebral, bi verjetno ugotovil, da nisem tak fan Renaulta, da bi mislil, da je eden in edini, ampak da me moti, da krivično obračate stvari v korist Seata
BTW Povej kje se motim in prosim argumentiraj zakaj in s čim točno so se pri Renaultu "usrali".
[EDIT]Lahko seveda tudi kdo drug[/EDIT]
PS: Da ne bo kdo mislil, da imam kaj proti VAG-u, drugače bi moral polovico svoje družbe zamenjati
LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Re: MEGANE RS III
Ne vem kaj se pregovarjate, stvar je ocitna. Megane je bil zavidanja vreden cas kralj zelenega pekla v svoji klasi... Takoj ko mu je nekdo odvzel naziv, so se zganili in zadevo pospravili pod streho z levo roko. V cem je smisel da bi sami svoj rekord popravljali?? Nej gre Seat se enkrat v boj ce ma jajca, trenutno je popusil na suho.. Frajerji delal celo revolucijo, "nasi" pa nardijo par malenkosti in je to to
. Zakaj so VAG lulcki? K niti tok niso da bi oh in sploh GTIja gor poslal, se raj skrivajo za Seatom... Skoda k ne nardi Renault ene odpilene Dacie pa se pelejo z njo pod 7.50, to bi bila sele stala
.
Lp
Lp
Re: MEGANE RS III
Še eden, ki ni prebral kar sem napisal, ali pa se heca
...
Stvar očitno ni očitna, ker še vedno ni tako kot pišeš. Očitno je samo to, da mediji (in ostali) potrebujejo svoj trač in da radi delajo stvari bolj zanimive, pa čeprav s tem malo obračajo stvari, katere potem ostali na polno zagrabite
.
Ker tole preveč zahaja in večina očitno ne razume...
Več kot očitno je, da je novi Leon hitrejši od aktualnega Megana PIKA.
Očitno premalo očitno je pa, da Renault tokrat v prvi vrsti ni šel v boj s Seatom, ampak sam s sabo in z mejo 8min. In Trophy-R pač ni nastal zaradi Leona, sploh pa ne v treh mesecih (mogoče ali verjetno, pa je bil zaradi Leona malenkost spremenjen).
In torej tista očitno neočitna stvar je, da je Seat točno vedel kaj namerava Renault, zato se je hitro vmešal med Renaultove plane in mu jih začel kvariti, sedaj pa obračajo stvari, jih predstavljajo ravno obratno in mešajo drek (kot bi rekli nekateri).
In več kot očitno jim uspeva s pranjem možganov
.
Upam, da je bilo dovolj očitno in predvsem kratko, da bo kdo prebral. Če pa še vedno kdo ne razume, pa naj kar vpraša
.
Za vsak slučaj še enkrat, novi navaden športni Leon je trenutno hitrejši od aktualnega navadnega športnega Megana, to je dejstvo.
LP, Primož
Stvar očitno ni očitna, ker še vedno ni tako kot pišeš. Očitno je samo to, da mediji (in ostali) potrebujejo svoj trač in da radi delajo stvari bolj zanimive, pa čeprav s tem malo obračajo stvari, katere potem ostali na polno zagrabite
Ker tole preveč zahaja in večina očitno ne razume...
Več kot očitno je, da je novi Leon hitrejši od aktualnega Megana PIKA.
Očitno premalo očitno je pa, da Renault tokrat v prvi vrsti ni šel v boj s Seatom, ampak sam s sabo in z mejo 8min. In Trophy-R pač ni nastal zaradi Leona, sploh pa ne v treh mesecih (mogoče ali verjetno, pa je bil zaradi Leona malenkost spremenjen).
In torej tista očitno neočitna stvar je, da je Seat točno vedel kaj namerava Renault, zato se je hitro vmešal med Renaultove plane in mu jih začel kvariti, sedaj pa obračajo stvari, jih predstavljajo ravno obratno in mešajo drek (kot bi rekli nekateri).
In več kot očitno jim uspeva s pranjem možganov
Upam, da je bilo dovolj očitno in predvsem kratko, da bo kdo prebral. Če pa še vedno kdo ne razume, pa naj kar vpraša
Za vsak slučaj še enkrat, novi navaden športni Leon je trenutno hitrejši od aktualnega navadnega športnega Megana, to je dejstvo.
LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Re: MEGANE RS III
si ziher?
https://www.youtube.com/watch?v=QtelVhTYHjI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=QtelVhTYHjI" onclick="window.open(this.href);return false;
Squealing tire is a happy tire 
Re: MEGANE RS III
Ja, sem ziher (samo malo premalo sem napisal
).
Ker je bilo govora o Nordschleife in časih tam, nisem posebej izpostavljal, da je Leon hitrejši od Megana na Nordschleife, kjer sta se "kao" podala v boj.
Sploh pa v prvi vrsti to niti približno ni tisto kar se mi zdi problematično
.
LP, Primož
Ker je bilo govora o Nordschleife in časih tam, nisem posebej izpostavljal, da je Leon hitrejši od Megana na Nordschleife, kjer sta se "kao" podala v boj.
Sploh pa v prvi vrsti to niti približno ni tisto kar se mi zdi problematično
LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Re: MEGANE RS III
no točn to sm hotu js povedat. sam na bul hiter način, ker nism meu časa pou ure tipkat pa razglablat kdo, kaj, zakaj..

Re: MEGANE RS III
No končno se razumeva, da Renault ni naredil nič narobe
. Sem že mislil, da bo tokrat za spremembo clio open eden redkih, ki razume kaj sem želel izpostaviti
.
LP, Primož
LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
- Sport Driver
- Prispevkov: 740
- Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28
Re: MEGANE RS III
Hm a bi lahko kdo pri z vezami pri Renaultu potrdil da je novi Megane Trophy že pri nas Registriran ? Bi prisegel da sem ga videl ravnokar na stari cesti med VG in Grosupljem.




