Clio III - Sklopka (tresenje)

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Clio III - Sklopka (tresenje)

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

Zdravo, mogoče kdo ve, kaj bi lahko bilo...Ko speljem v prvi prestavi in prestavim v drugo, mi v drugi prestavi zatrese sklopka, to se zgodi le ob bolj dinamičnem speljevanju, pri normalnem in umirjenem ne. Avto je nov, Clio letnik 2011, 1.2 tce prevoženih 2000km. Se mora morda sklopka še kaj ''ulaufati''? kakšna mnenja?
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

Se nobenmu nč ne sanja...? Grem zdaj te dni na servis vprašat. Drugače pa sem prebral, da se lahko zgodi, da mašinam s turbom sklopka zatrese, pri menjavi prestavi, takrat ko ima turbina največjo moč.?
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

Kaj res nima noben pojma o teh stvareh, nima noben 1.2 tce mašine, da bi probal pri recimo 1800-2000 obratih speljat ali pa da ko da iz 1. v 2. in da so obrati pri cca 2000 vrt/min???
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Kaj pa sprobavaš dinamično speljevanje z 2000km prevoženimi kilometri :wink:
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

mislil sem ''dinamično'' ne po polžje...itak da novega avta ne bom priganjal na ful tja do dobrih 3000rpm po avtocesti. Zdaj ma 4200km pa je še vedno prisotno tresenje takrat ko iz prve dam v drugi tako da padejo obrati na cca 2000 rpm, se pravi prestavim pri cca 2500-2700 rpm v drugo (tako dinamično sem imel v mislih hehe)
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

v enem mesecu nisi prisel do servisa? :D
jaz imam enak motor pa nic ne trese sklopka..prevozenih 14k
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

Na servis grem danes, saj prej žal nisem uspel zaradi delovnika, ker je vse natrpano (delam v letalstvu). Tako da bom danes uredil kako in kaj glede tresenje sklopke ter zvoka recirkulatorskega ventila od turbine (dump valve), za katerega sumim da se sliši membrana, vem pa da je neka nova revizija oz popravek tega ventila (izboljšan ventil) kateri ne spušča teh zvokov pri 2200 vrt ter 2700-3000vrt.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Ti kar zapelji na servis, pa naj ti poštimajo. Če bodo dobre volje, ti bodo brezplačno ponudili še nadomestno vozilo.
Pa sporoči kaj je bil vzrok tresenja. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

sporočim takoj ko bo poštimano :wink:
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Re: Clio III - Sklopka (tresenje)

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

Heh sem čisto pozabil na post.....Čeprav malo pozno pa vendarle. Sklopka je bila zamenjana pod garancijo, napaka pa je bila na sklopki (lamele niso bile popolnoma ravne, beri malo valovite). Od takrat vse štima 8)
lp
Odgovori