Motor dela po 3 cilindrih

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
Borut Povše
Prispevkov: 174
Pridružen: 09 Sep 2010, 12:34
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Borut Povše »

A kdo, kako in zakaj se ventil skuri? :?
ESPACE 4 2.0 dci INITIALE Proactive
Uporabniški avatar
thesharky
Prispevkov: 631
Pridružen: 28 Apr 2004, 20:34
Kraj: Potujoča ribarnica

Odgovor Napisal/-a thesharky »

Evo v avtu je drug motor + sklopka. Prevozenih 40 000km, menjana se jermena, vodna crppalka, svecke, kabli, olje + oljni filter, olje v menjalniku. Upam, da bo zdaj motor delal :wink:

Kdo ve, moram kam spreminjat kaj v prometni?
Come baby come Slika
Do I Look Like A Slut
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

Borut Povše napisal/-a:A kdo, kako in zakaj se ventil skuri? :?
Skuri - ''prežge'' se zato, če se npr. ne zapira dovolj, tako ga glava motorja ne ohladi in zaradi posledice visokih temp. se ventil deformira. Lahko se pod njem tudi zaradi kilometrine in seveda slabe kvalitete goriva pričnejo nabirati obloge, kar posledično pripelje zopet do nepopolnega zapiranja ventila. lahko pa se obrabi pri vrhu, tam kjer odmična gred pritiska nanj oz. se obrabi vzmet, ki ventil zapira....

Recimo pri letalstvu, so ventili pri 4T motorjih polnjeni s tekočim Natrijem, ki ob ''vibracijah'' premikanju ventila le tega hladi :wink:
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Rocky HD napisal/-a:Lahko se pod njem tudi zaradi kilometrine in seveda slabe kvalitete goriva pričnejo nabirati obloge
Se da to vsaj za silo rešit (ali pa mogoče samo podaljšat življenjsko dobo) z dolivanjem čistil za gorivo oziroma bencinski vod? Al je to čist larifari?
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

To pa nebi vedel, sam dam aditiv v motor (chopper) ko se začne sezona, tako da spraznem cca 3 tanke z dodanim aditivom, če je pa res kaj boljše pa nebi vedel. Za moje pojme se najbolj splača tankati super 100, ki naj nebi mel prisotnega žvepla. Žal mi je, ker ne najdem slike, ko je človek kupil novo ninjo 6 na hrvaškem (tankal je na črpalkah INA) po prevoženih cca 12k km (sli še celo manj, ne spomnim se točno), je razdrl zadevo in glava cilindra in ventili so bili videti porazni...saj pravim škoda, ker ne najdem slike in teme na enen hr. forumu.
Odgovori