Motor dela po 3 cilindrih

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
thesharky
Prispevkov: 631
Pridružen: 28 Apr 2004, 20:34
Kraj: Potujoča ribarnica

Motor dela po 3 cilindrih

Odgovor Napisal/-a thesharky »

Clio 1.2 16v 04 221.000km je vceraj brez kakrsnegakoli opozorila pricel delat po treh cilindrih. Utripa lucka za izpusne pline, napaka naj bi bila P0314. Tretji cilinder ne dela. Zamenjani kabli in svecke ampak problem ostaja. Iskra na svecki je, gorivo tudi pride v valj, ni pa detonacije. Ko na tretjem cilindru vzamem ven svecko je ta cela mokra od goriva. Vode v motorju ne zmanjkuje, niti ni mehurckov v ekspanzijski.

Kaksen je lahko nadaljni postopek, simptomi, cena?

Merjenje kompresije?
Come baby come Slika
Do I Look Like A Slut
Uporabniški avatar
Gregc
Prispevkov: 277
Pridružen: 29 Jul 2010, 06:47
Kraj: nekje na vrhniki ;)

Odgovor Napisal/-a Gregc »

se pravi, če ti ne da iskre, potem je lahko tudi cinšpula krivec, preveri cinšpulo
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Gregc napisal/-a:se pravi, èe ti ne da iskre, potem je lahko tudi cinšpula krivec, preveri cinšpulo
x2
Največkrat je vzrok vžigalna tuljava.
Simptomi so pa, da čim daš malo gasa začne utripat oranžna lučka in stalno laufa po 3 cilindrih.
Slika
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

rekel je da iskro ima. Probaj z merjenjem kompresije. Doma lahko probaš po občutku, tako da daš pri tem cilindru svečko ven, daš gor prst na luknjo (odklopiš tudi ostale svečke, da avto ne vžge) in potem rečeš nekomu naj ti zaštarta. Ko boš imel občutek na prstu probaj isto na drugem cilindru. Če je kompresija fuč boš občutil razliko brezskrbi ;) Lahko, da je kak z obročki, lahko da kaj z ventili :idea: Za točno merjenje pa na servis al k nekomu ki ima to napravo.
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 525
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Jaz sem še vedno mnenja da je crknila vžigalna tuljava, čeprav pravi da iskra je. Ker je iskro lahko preveril samo zunaj cilindra je pri atmosferskem tlaku preskočila, ko pa v cilindru nastane par 100 bar tlaka pa iskre ni, ker da tuljava premalo napetost za preskok iskre. :) :) :)
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Uporabniški avatar
trinity
Prispevkov: 320
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:52

Odgovor Napisal/-a trinity »

Probaj zamenjat svečke med sabo, če ne pomaga tudi kable, drugo vžigalno tuljavo...najslabša možnost nizka kompresija v cilindru...
Uporabniški avatar
Borut Povše
Prispevkov: 174
Pridružen: 09 Sep 2010, 12:34
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Borut Povše »

100% cin špula. Pri men je bilo isto. Iskra je bila, samo cin spula jo pošilja ob nepravem času, zato je svečka črna, zažgana, ker se bencin in plini ob eksploziji ne ne odvajajo kot bi se če bi bilo vse normalno. LP Borut
ESPACE 4 2.0 dci INITIALE Proactive
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 214
Pridružen: 30 Jan 2006, 20:52
Kraj: Koroška

Odgovor Napisal/-a smiley »

Svečke morjo bit če so NGK: LZKA7A
Kako si lahko menjal samo kable? A niso to z vžigalno tuljavO?

LP
Uporabniški avatar
thesharky
Prispevkov: 631
Pridružen: 28 Apr 2004, 20:34
Kraj: Potujoča ribarnica

Odgovor Napisal/-a thesharky »

Svečke so sedaj notri NGK LZKAR7A Prej so bile Champion REA8MCL. Menjava kablov, je bilo misljeno kot komplet kabli + tuljava. Saj drugace itak ne gre pri tem avtu.
Come baby come Slika
Do I Look Like A Slut
Uporabniški avatar
trinity
Prispevkov: 320
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:52

Odgovor Napisal/-a trinity »

Ste pomerli kompresijo ?
Uporabniški avatar
thesharky
Prispevkov: 631
Pridružen: 28 Apr 2004, 20:34
Kraj: Potujoča ribarnica

Odgovor Napisal/-a thesharky »

Jutri peljem avto k mehaniku, pa pomerimo kompresijo, se prej pa probamo se 1x zamenjat vzigalno tuljavo. Ce se izkaze, da kompresije ni ok, bom verjetno tak avto prodal.
Come baby come Slika
Do I Look Like A Slut
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 214
Pridružen: 30 Jan 2006, 20:52
Kraj: Koroška

Odgovor Napisal/-a smiley »

Js bi iskal še okrog tokokroga pedala za plin(stikalo pri pedalu) in pa pri zgornji lambdi sondi...
Uporabniški avatar
thesharky
Prispevkov: 631
Pridružen: 28 Apr 2004, 20:34
Kraj: Potujoča ribarnica

Odgovor Napisal/-a thesharky »

Merila se je kompresije in je na tretjem cilindru ni bilo. Razdrl se je motor, tezava pa je v skurjenem ventilu. Sedaj se odlocam a menjat komplet vse ventile ali samo skurjen ventil + tesnila in sestavit motor nazaj.
Come baby come Slika
Do I Look Like A Slut
Uporabniški avatar
trinity
Prispevkov: 320
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:52

Odgovor Napisal/-a trinity »

Menjaj samo okvarjen ventil.
Uporabniški avatar
Rocky HD
Prispevkov: 36
Pridružen: 23 Jul 2011, 18:32
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rocky HD »

No potem sem pravilno predvideval :wink: Lepo da si rešil zadevo 8)
Odgovori