Prvo pravo dirkališče v Sloveniji

Vse ostale teme

Ali bi ga koristili?

DA, SIGURNO
92
86%
NE
4
4%
Brez veze, saj je Grobnik dovolj blizu
1
1%
Da, če bi bilo ceneje kot Grobnik
10
9%
 
Skupaj glasov: 107

Uporabniški avatar
SomeOne989
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
Kraj: Ajdovscina

Prvo pravo dirkališče v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a SomeOne989 »

Zbrati moram mnenja in predloge večjih klubov, pa bom začel kar tukaj :)
Cene bodo podobne kot na Grobniku
Pa če lahko odgovoriste še na anketo :D
Hvala, LP
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Zmanjšej avatar.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Odgovor Napisal/-a Symon »

1. Zmanjšaj avatar
2. A lahko kaj več informacij?
4. V čigavem imenu to sprašuješ? Kdo bi to zgradil?
3. Če ne bo po raznoraznih standardih, da se priredi kakšne mednarodne dirke (karkoli, WTCC, kakšni motorji, DTM, karkoli, da privabiš tujce!)

Ko dobim jasne odgovore bom pa odgovoril. :lol:
Uporabniški avatar
SomeOne989
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
Kraj: Ajdovscina

Odgovor Napisal/-a SomeOne989 »

1. zbrisano, ne da se mi manjšat :D
2. Trenutno imam le del informacij ... zaenkrat je v načrtu 4,8km dolga proga širine med 11 in 12m. Nahajala se bo (če bo potekalo vse tako kot teče sedaj) v zahodnem delu Slovenije. Postavljene bodo 2 glavni tribuni na štartno cilni ravnini ter še nekaj stranskih ob progi. Bo mešanica razgibane proge, a prav tako bodo na glavni ravnini omogočene tudi zelo visoke hitrosti.
3. Cilja se na to, da bi se stroške izgranje povrnilo tudi s prirejanjem in gostovanjem raznih mednarodnih dirk, ker samo za posamezne obiskovalce in manjše dogodke se investicija ne splača.
4. Žal za enkrat ne smem še izdati projektantov in sodelujočih, saj ni še nič 100% uradno in je zaenkrat vse skupaj še v fazi dogovarjanja in iskanja sredstev.

Če koga še kaj zanima, pa naj napiše tle, pa bom probu čim več odgovorit, oz. kolikor mi bo dovoljeno :)
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Odgovor Napisal/-a Symon »

Lepo bi bilo, če bi enkrat nekaj uspelo. Privoščim nekomu, da bi nekdo imel jajca, razkiral in profitiral. 8)
Imam en 15 let star avtomagazin kjer je pisalo, da se planira dirkališče na Krasu... :lol:
Uporabniški avatar
SomeOne989
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
Kraj: Ajdovscina

Odgovor Napisal/-a SomeOne989 »

Upam da bo tokrat uspelo :D
Ni problem razkirat, le finančna sredstva bo treba zbrat, tko da bomo tudi sponzorska podjetja in mogoče tudi posameznike iskali, ki bi bili pripravljeni ponuditi finančno ali fizično pomoč :)
Več informacij pa v kratkem, ko bo kaj več znanega :)
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Odgovor Napisal/-a Symon »

Glej tko bom rekel. Če so tribune višje, so spodaj lahko kake mehanične delavnice, vulkanizerske, trgovine, karkoli, že tu se denar vrača. Ni bogatija ampak obračal bi se.

Sicer pa verjetno bi večina z veseljem šla kdaj peljati, če bi le bilo kaj takega v Sloveniji. Poglej kolikokrat so organizirane dirke na Racelandu pa je katrodrom, niti ne pravo avtomobilsko dirkališče.
Uporabniški avatar
SomeOne989
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
Kraj: Ajdovscina

Odgovor Napisal/-a SomeOne989 »

Tudi na popolno izkoriščenje prostora so že pomislili. Zraven pa naj bi bila možna tudi izposoja pravih dirkalnikov in preizkus le teh na pisti. Govorilo se je tudi o vulkanizerstvu, mehanični delavnici in tuning ter styling delavnici. Toda to bo več dorečenega tik pred izvedbo projekta, da ne bo slučajno preveč razmetavanja s težko pridobljenimi finančnimi sredstvi.
Uporabniški avatar
SomeOne989
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
Kraj: Ajdovscina

Odgovor Napisal/-a SomeOne989 »

Vidim da se nabirajo odgovori "Da, če bo ceneje kot grobnik", pa me zanima sledeče:
Kaj pa če bo ista cena, ali mogoče 5€ višja?
Raje obdržiste denar v Sloveniji, ali ga raje podarite Hrvaški? :)
LP
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Ma itak, vsi bi pisto v Sloveniji, kakršnokoli. Ko se začne pa neki govort more bit pa najjača pista pa najcenej. Sej ni čudno da nč ne rata v Sloveniji
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
R19-racing
Prispevkov: 592
Pridružen: 14 Jan 2010, 19:16
Kraj: koper

Odgovor Napisal/-a R19-racing »

ce bo isto kot grobnik bo useno ceneje it na naso pisto kot kurit bencin do grobnika...vazno da je dobra pista pa naj kosta kolko hoce :)samo da ne bo monaco stil...
Uporabniški avatar
SomeOne989
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Mar 2009, 10:37
Kraj: Ajdovscina

Odgovor Napisal/-a SomeOne989 »

To so besede :D
Ne, ne bo Monaco stil :D
Proga bo na ravnini in po dosedanjih načrtih bo primerna tako za 4 kolesna vozila kot tudi za 2 kolesna in 3 kolesna.
Cena bo pa odvisna od zanimanja in stroškov z vzdrževanjem, vendar ciljajo na ceno Grobnika ali pa mogoče celo nekaj € ceneje. Važno da bo privabila veliko obiskovalcev :)
Toliko za sedaj :)
LP
Uporabniški avatar
Speedie
Prispevkov: 1279
Pridružen: 18 Sep 2006, 20:39
Kraj: za ovinkom.

Odgovor Napisal/-a Speedie »

če rata sem prec za! :D
Slika
"There is no plan B, only another plan A."
Ritchey Watanabe

Group B rally driver...the ballsiest creature alive!

Group B rally spectator.....the craziest creature alive!
Uporabniški avatar
boncl
Prispevkov: 812
Pridružen: 19 Sep 2006, 12:36
Kraj: Kovor

Odgovor Napisal/-a boncl »

Spet praznje sanje in ideje govora je vedno en kup rata pa nikol nič ker se ustav pri birokraciji in investitorji izgubijo voljo z borbo z našo "pravno# državo in potem nič nikoli ni, rajši trgajo denar ljudem ko se vozjo po par kilometrov več po cesti in pa poudarjajo statistiko mrtvih zaradi prevelike hitrosti po cestah, ko pa pride do izgradnje kakšnih dirkališč kjer bi se ljudje lahko sprostili in potem bolj umirjeno in sproščeno vozili po cestah, pa vedno začnejo metat polena pod noge da se vse že v štartu neha, tako da če vam uspe in rata samo kapo dol in pa lahko računate da bo zadeva uspevala če bo zgrajena kot je treba in bo obiskana 100% množično
Če ni vsak dan zanimiv pol je brezveze !
Uporabniški avatar
Speedie
Prispevkov: 1279
Pridružen: 18 Sep 2006, 20:39
Kraj: za ovinkom.

Odgovor Napisal/-a Speedie »

dejte omejiti komentarje na dirkališče in ne na to kako nas država molze. ta tema je bila že mnogokrat predebatirana in nikamor ne vodi.

lp
speedie
Slika
"There is no plan B, only another plan A."
Ritchey Watanabe

Group B rally driver...the ballsiest creature alive!

Group B rally spectator.....the craziest creature alive!
Zaklenjeno